"קטן אחד, תעשה אותי מאושר": עדויות חדשות נגד מייקל ג'קסון

עשור לאחר מותו של מלך הפופ, סרט בשם "עוזבים את נוורלנד" שהוקרן בפסטיבל סאנדנס מביא עדויות שמתארות מעשים קשים של ג'קסון בנערים צעירים. מטעם הזמר המנוח מכחישים

עשור אחרי מותו של מייקל ג׳קסון, סרט חדש שמעורר סערה מציף שוב את ההאשמות נגדו על ניצול מיני ומעשים מגונים בילדים.

אתמול בפסטיבל סאנדנס נערכה הקרנת הבכורה של הסרט ״עוזבים את נוורלנד״ בהיערכות שיא של שוטרים, מחשש למהומות. הסרט הדוקומנטרי, בן 4 השעות, שישודר ב-HBO, מביא את עדויותיהם של שניים, ג׳יימס סייפצ׳אק, ו-וויד רובסון, שמספרים שג׳קסון ניצל אותם מינית.

 
 

על פי הדיווחים מייקל ג׳קסון קנה לרובסון פקס, אליו שלח לו מכתבי אהבה לכאורה ״אני אוהב אותך, קטן אחד. תעשה אותי מאושר ותהיה הכי טוב״. סייפצ׳אק סיפר בסרט לפי מגזין וראייטי: ״בכל מבנה באחוזה הייתה מיטה. היו מיקומים רבים שבהם ג׳קסון היה מנצל מינית, כולל תא נעול בתוך אולם קולנוע, שבו אף אחד לא יכל לראות מה קורה בפנים. גם בתחנת הרכבת הייתה עליית גג מוחבאת עם מיטה. זה היה מקום של התעללות. בבריכה ובג׳קוזי היו משחקי סקס אוראלי״.  לאורך השנים, הוא הוסיף, ג׳קסון הציב פעמונים במספר דלתות שהובילו לחדר שלו, כדי שלא יוכלו לתפוס אותו בעת קיום יחסי מין. בנוסף, היה מתאמן איתו לדבריו כיצד להתלבש כמה שיותר מהר.

מייקל גקסון
 

מייקל ג'קסון בהופעה. ניסה לקיים יחסי מין עם בן 14, לכאורה  (רויטרס )

 

בסרט מתואר כיצד ג׳קסון לכאורה מנסה לקיים יחסי מין עם רובסון כשהיה בן 14. רובסון מספר שזה כאב לו מדי, וג׳קסון הפסיק. יום למחרת עוזר פרטי של ג׳קסון דרש מרובסון להגיע אליו, ושאל אותו מה קרה לתחתונים שלבש ואם יש עליהם דם – הוא צריך להיפטר מהם. רובסון מספר שאכן מצא דם על התחתונים, וזרק אותם.

בתגובה מטעם עזבונו של ג׳קסון נמסר שהשניים ניסו לתבוע בעבר את האחוזה בתביעה לא מוצלחת, ומדובר בעוד ניסיון מזעזע להרוויח כסף על חשבון מייקל ג׳קסון. טענות נגד מי שכונה מלך הפופ על מעשים מגונים בילדים נחקרו לראשונה ב-1993, אז המקרה נסגר מחוץ לכותלי בית המשפט בהסכם. עשור לאחר מכן נחקרה פרשה נוספת עם נער בן 13 שהופיע עמו בסרט דוקומנטרי על חייו. אז חבר המושבעים זיכה את ג׳קסון. כעת העדויות צפות מחדש, מעלות טענות קשות מאוד, על מה שאירע לכאורה לאורך שנים ארוכות, באחוזת נוורלנד.