רועי קורנבלום משיק מופע ראפ: האם מריה דומרק תשיר איתו?

הוא זכור לרובכם כמי שהצליח לזכות בליבה של מריה דומרק באח הגדול, אבל עכשיו מנסה רועי לחשוף צד אחר שלו על הבמה

רועי קורנבלום, הוא לא רק פליט של האח הגדול ובן הזוג של מריה דומרק. ב- 5.12 יופיע קורנבלום, בלבונטין 7. זוהי הופעה מיוחדת הסוגרת תקופה באח הגדול והתאקלמות לחיים שאחרי ובעיקר פותחת תקופה חדשה בעולם המוסיקה. בהופעה זו, ישולבו עולמות הספוקן וורד והראפ בשירים חשופים. רגע לפני שהוא עולה על הבמה, תפסנו אותו שליחה על מוסיקה, האח הגדול ואי אפשר בלי מילה על אהובתו מריה. 

מתי התחלת לשיר ומתי ידעת שזה חלק ממך?

 קודם כל אני שר די גרוע אבל עושה את זה כל חיי בכל מקרה, ובגאווה.

אני כותב בערך מאז שאני זוכר את עצמי ועושה ראפ, כבר בערך מגיל 18 כשהייתי עושה פריסטייל בשמירות בצבא, אני חושב שברגע שהתחלתי לכתוב ידעתי שזה חלק ממני אבל רק כשחזרתי מהודו בסוף 2016 נתתי לזה באמת להיות כל כולי.

בבית שמעו בעיקר שלמה ארצי, גלי עטרי, קווין ואיגלס, זה מה שזכור לי, לא היה לי את הבית הכי מוסיקלי בארץ. אני באופן אישי ממש חי מהאזנה למוזיקה ואני מאזין למוזיקה מאד מגוונת, זה יכול להיות מאיר אריאל, זוהר ארגוב, זה יכול להיות גם עומר אדם וזה יכול להיות גם לד זפלין ופינק פלויד, הרבה מוזיקה משנות השישים שבעים, דה דורס, ג׳ימי הנדריקס וכ״ו.. הרבה ראפ משנות ה90, וגם ראפ מודרני כמובן, חולה על קנריק לאמר ואני גרופי של אמינם. אני מאד מתחבר גם למוזיקה של לנה דל ריי ושל אל פי. ויש לי גם פינה מאד חמה בלב לרוק כבד ומטאל, סיסטם אוף א דאון וtool אלו שתי להקות שהשפיעו עלי באופן שאי אפשר לתאר.

מה זה בכלל ספוקן וורד וכמה זה נפוץ בארץ?

ספוקן וורד בעיברית אומר בעצם ״המילה המדוברת״, זו למעשה דרך ביטוי ללא מוזיקה(כמובן שאפשר גם עם מוזיקה) בה האמן מבצע את הטקסט שלו ולמעשה ״מטיח מילים״, בספוקן וורד ההגשה היא חלק מאד גדול מהקטע עצמו ולרוב יהיה בספוקן וורד גם חריזה של המילים. הספוקן וורד קיים כבר שנים על גבי שנים, אך בעשור וחצי האחרונים הפך לתופעה של ממש, בארצות הברית, באירופה, וגם בישראל כמובן. התופעה נפוצה מאד ולרוב תמצאו אותה בברים החשוכים של תל אביב או תחת ארגון הפואטרי סלאם שמרכז את האומנות הזו. 

אני באופן אישי גם ניהלתי ליין חודשי של ערבי ספוקן וורד, ״קורצ׳אק פואטיקה״ ולכל ערב הגיעו בערך 100 איש כקהל ועוד שבעה אמני ספוקן וורד שעלו אחד אחרי השני בהנחייתי, כך שכן זה עדיין לא מיינסטרים אבל זה בהחלט בדרך לשם.

מי האומן שאתה חולם לחמם או להופיע איתו? 

טוב כמובן שלפני הכל החלום הכי גדול זה אמינם, כבר בתור ילד הייתי מפנטז על השיר המשותף שלנו. אבל אם צריך לחזור לישראל רגע ולהיות קצת יותר ריאלי אז טונה הוא אחד האמנים האהובים עליי באופן כללי והאהוב עלי ביותר בארץ, הוא תותח אמיתי, כל מילה שלו זה כמו חץ, הוא מדהים בעיני וזו לגמרי תיהיה הגשמת חלום להופיע איתו. 

עוד חודש תופיע מול קהל, אתה לא חושש מזה?

לא, אני מתרגש מזה בעיקר, על הבמה אני מרגיש הכי נוח שיש ואני מתגעגע לזה, כבר עבר יותר מדי זמן מאז שהופעתי בפעם האחרונה, זה אשכרה חסר לי, אז כמובן שיש לחצים וחששות, אבל הכל בתוך מכלול של התרגשות אחת גדולה.

אין לך חשש שאנשים יבואו להופעה כי מדובר באיזשהו גימיק כי היית באח הגדול ולא באמת יקחו אותך ברצינות?

כמובן שיש הרבה פחדים לפני הופעה כזו, בכל זאת הופעה מלאה ראשונה שלי, אך עם זאת אני יודע שמי שיגיע, כי הוא התחבר אלי באח הגדול יגיע ויראה את אותו בן אדם שהוא ראה שם, רגיש וחשוף לחלוטין. אז אולי יהיו בודדים שיגיעו בשביל ״הגימיק״, אבל אני בתקווה ואמונה שגם מתוכם יהיו את אלו שישארו בשביל המילים.

חודשיים אחרי שנחשפה הזוגיות שלך ושל מריה והבאז שלווה אליה – אתה שלם עם המהלך?

לא הייתי קורא לזה מהלך, זה פשוט צעד טבעי שקרה, זה לא היה מתוכנן אסטרטגית או משהו, אבל כן אני לגמרי שלם בתוך המערכת יחסים הזו. 

איך אתם מתמודדים עם התגובות השליליות שמערכת היחסים שלכם עדיין מקבלת ברשת?

בהתחלה זה לא היה נעים בכלל, למריה אפילו יותר ממני כי בכל זאת היא מקבלת את רוב האש, סתם כי זה קל יותר אבל לא בצדק בכלל. וזה מצחיק להגיד, אבל אולי מתרגלים לזה? אולי כל האהבה שמגיעה מתעלה על השליליות ומגמדת אותה? 

אני יכול להגיד שהיום אני באופן אישי פחות קורא את התגובות, סתם כי זה לא מעניין, כשאתה מונע מאהבה ומחפש אהבה בכל מקום אתה מוצא אהבה, וכשאתה מונע מפחד ומחפש פחד בכל מקום אז אתה מגלה שאתה פחדן, ואני צובע את העולם שלי בצבע שאני רוצה ומכניס לתוכו רק את מה שאני רוצה שיהיה בו. ולכן אני אמנם מודע לכך שיש תגובות שליליות, אבל לא כל כך רואה או מרגיש אותן.

גם מריה שרה, יש סיכוי לדואט משותף?

כן, לגמרי יש סיכוי, ואת שאר הפרטים  נשמור כהפתעה להופעה.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ילד יום הולדת ❤

A post shared by MARIA DOMARK (TWEETY?) (@maria_domark) on