אורנה בנאי במחאת הלהט"בים , חדשות עשר

אורנה בנאי: "למה אין לנו זכויות שוות? אנחנו לא מוטציות"

השחקנית היתה בין המפורסמים הרבים שיצאו היום לרחובות, במסגרת מחאת קהילת הלהט"ב נגד חוק הפונדקאות: "אנחנו אוהבים את המדינה, לא ניתן שיגנבו לנו אותה"

אורנה בנאי, שחיה עם בת זוג (בת חן סבג), היתה אחת ממפורסמים רבים שיצאו היום (ראשון) לרחובות במסגרת מאבקם של אנשי קהילת הלהט"ב נגד חוק הפונדקאות שעבר בשבוע שעבר בכנסת.

"אנשים יצאו לצעוק ולזעוק", היא אמרה לחדשות עשר מהמצעד בתל אביב, "בימים האחרונים יש חוקים שלוקחים אותנו אחורה - חוק הלאום, חוק שוברים שתיקה, וגם החוק עם אפליה בוטה שקשורה לקהילה הגאה. אנחנו לא שווי זכויות, ואני לא מבינה למה. אנחנו 4% מהאוכלוסיה - אנשים רגילים לגמרי, לא מוטציות, יש לנו אהבות ומשפחות, אנחנו רוצים זכויות כמו לכולם. זה כל כך טריוויאלי".

 
 
 

בנאי ממשיכה ומתייחסת גם להתגייסות של אנשים נוספים, פרט לחברי הקהילה עצמה, למחאה. "כשפוגעים בנו אנחנו יוצאים לרחובות וכועסים - והקהילה יודעת לכעוס. המחאה הזו הצליחה להוציא הרבה מאוד אנשים, שרוצים לחיות במדינה שיש בה שוויון, שמתייחסים בכבוד לבני אדם, לבעלי חיים, לבני מיעוטים, לניצולי שואה. אנחנו אוהבים את המקום הזה ולא ניתן שיגנבו לנו אותו. אני קצת מופתעת ממימדי ההפגנות, אבל מאוד מאוד שמחה - כי מגיעים אנשים שאכפת להם מהמקום הזה. נתנו להם את הפוש לצאת החוצה, ואמן שזה יחלחל".

גם מיה דגן קראה להמונים להגיע הערב לעצרת - ללא קשר לנטייתם המינית:

נעמה קסרי, אקס הישרדות, תומכת