,

מברודווי לישראל: השחקנים מתכוננים למחזמר האלים

רוני דלומי ואגם רודברג יעלו על הבמה לצד שחקנים מניו יורק ולונדון, במסגרת הפקת "המצעד" - דרמה חברתית אלימה ורלוונטית מתמיד. "קל להאשים אחרים", מסבירה רודברג

מברודווי בניו יורק ומהווסט אנד בלונדון, טובי הזמרים והשחקנים מהבמות הכי נחשבות בעולם הגיעו השבוע לישראל כדי להשתתף בהפקה המקומית של "המצעד". המחזה מספר על גבר יהודי שמגיע לג'ורג'יה, וביום בהיר אחד מואשם ברצח ואונס ילדה. התביעה מחליטה לגזור עליו עונש מוות, למרות שהראיות מצביעות שאדם אחר ביצע את המעשה.

 

משתתפים מ"ברנשים וחתיכות", "זורו" ומ"עלובי החיים" - האמנים הגיעו כדי להעלות בישראל לראשונה את המחזמר שמבוסס על סיפור אמיתי משנת 1913, אך רלוונטי מתמיד גם 100 שנים אחרי. "אני חושבת שהיום קל לנו להפנות אצבע מאשימה כלפי אנשים קצת שונים, אחרים", אומרת השחקנית אגם רודברג שמשתתפת במחזמר. "במציאות שלנו, זורקים בקבוקי תבערה לעובדים זרים או שונאים אתיופים", מוסיף במאי המחזמר משה קפטן, "הדבר הזה הוא כל כך שלנו, שלא צריך ללכת לארצות הברית כדי לגלות את זה".

 

להעלות מחזמר כאן בישראל בהשתתפות שחקנים מקומיים כמו רודברג ורוני דלומי הוא לא דבר פשוט, במיוחד כשהמחזמר מוצג באנגלית עם מבטא דרומי כבד. השחקנים שהגיעו מעבר לים גילמו את התפקיד במדינה שממנו באו, אבל גילו את היתרון בישראל החמימה. "זה לא עוד מחזמר רגיל בידורי, זו יצירה שמעבר להיותה חשובה בתרבות היא חשובה לישראלים", מסכם קפטן.

 

>>> לעוד תרבות ובידור