,

"רצח ג'וליאנו מר הוא זעזוע גמור"

עמיתיו של השחקן ג'וליאנו מר חמיס, שנרצח היום ביריות בג'נין, מתקשים לעכל את מותו. גילה אלמגור: "הוא היה גבר יפה תואר ושחקן מוכשר, זה אירוע נורא". מכרם חורי: "זאת אבידה גדולה לי כחבר, ואבידה גדולה לתאטרון שלנו"

רצח השחקן ג'וליאנו מר חמיס, שנורה היום בג'נין ליד התיאטרון בו עבד, הותיר את חבריו בקהילת יוצרי התיאטרון והקולנוע המומים ומזועזעים.

 

השחקן מכרם חורי ספד למר במלים: "זאת אבידה גדולה לי כחבר, ואבידה גדולה לתאטרון שלנו, במיוחד מכיוון שבזמן האחרון הוא ביים הצגות בחסד. הוא איש משכמו ומעלה ומהפכן. הוא המשיך את דרכה של אימו, אבל ככה זה תמיד -אנשים שדוגלים בדו קיום ונמצאים בחוד החנית הם אלה שנפגעים".

 

הבמאי אבי נשר, שביים את מר באחד מתפקידיו הקולנועיים הראשונים בסרט "זעם ותהילה", אמר לנו כי "זה זעזוע גמור. הוא היה אחד השחקנים הכי מוכשרים שאי פעם הכרתי, אדם שויתר על קריירה גדולה כדי לעשות משהו שהוא מאמין בו. אני נרעש, אני לא מצליח למצוא שום הגיון או טעם במעשה הזה. זה מרגיש כאילו מישהו ממשפחתי נרצח".

 

"הוא באמת היה כישרון, אנשים בהוליווד השוו אותו לאנטוניו בנדרס, אבל הוא לא רצה להיות שם כי הוא מאוד האמין במה שהוא עשה. הוא ויתר על תשוקתו למשחק בכדי לעסוק בתשוקה פוליטית, ובלי קשר לדעות פוליטיות הוא היה בן אדם מדהים".

 

 

"הוא היה גבר מרשים, יפה תואר ופראי, עם בעיות משמעת"

השחקנית גילה אלמגור, שדיברה איתנו כשהיא נסערת מאוד, סיפרה: "אני הכרתי אותו ועבדתי איתו, הוא היה בן אדם נפלא והוא היה מאוד מקורב ליענקלה אגמון (מנכ"ל תיאטרון הבימה ובעלה של אלמגור), ויענקלה לקח אותו בזמנו ל"הבימה". זה אירוע מזעזע ונורא, זה פשוט הוצאה להורג. הוא היה גבר יפה תואר ושחקן מוכשר".

 

יורם לוינשטיין, מנהל בית הספר למשחק הקרוי על שמו, אמר לנו: "מזעזע אותי שהוא נרצח על ידי בני עמו ועוד יותר מזעזע שקוראים לתאטרון שלו תאטרון החופש, ולרצוח אמן שרק מנסה להביא אמנות לעם שלו זה פשוט מדכא. אני מקווה שיגיע היום שבו נוכל לעשות שיתופי פעולה עם אמנים פלסטינאים. הוא היה גבר מרשים, יפה תואר ופראי. היו לו בעיות משמעת. היה לי קשה עם מה שהוא עשה לפרטנרית שלו בתיאטרון חיפה כאשר הוא שיחק את "אותלו", והיתה תחושה שדווקא בג'נין הוא מצא את הייעוד שלו. אני נורא מקווה שהתאטרון שלו ימשיך לפעול".

 

מיכה לבינסון, מנכ"ל בית צבי, מסר: "ג'וליאנו היה שחקן ענק עם כריזמה יוצאת דופן ומשמעת ברזל, וגם סמל לדו קיום ולחיינו המשותפים על אותה אדמה. לאורך כל הדרך היה רודף שלום ולוחם שלום, שנפל קורבן בידי קיצוניים המתנגדים לשלום. זו עדות מדאיגה להתחזקות הקיצוניים שמחזקים איש את רעהו ואיש את אויבו במלחמתם נגד השלום"

 

השחקנית ענת וקסמן אמרה כי "קודם כל זה מאוד עצוב, אבל לא מפתיע. ג'וליאנו חונך למרד, הוא חונך להיות מהפכן והוא חי ככזה. הוא תמיד היה חצוי באישיותו. הוא היה מאוד מבולבל בין שני הצדדים שלו. זה מדהים איך הוא מת כמו בסרט. לבד מול העולם אתה לא יכול, והוא היה לבד שם".

 

>>> תיאטרון האבסורד: חייו ומותו של ג'וליאנו מר

 

>>> כל הסיבות מדוע צריך לצפות בסרט "הילדים של ארנה"

 

>>> ג'וליאנו מר נרצח בג'נין