חיבור מעניין בין משה פרץ לחנן בן ארי, צינו

זוכרים את אחי מהאח הגדול? זה מה שהוא עושה היום

שקד קוממי מכין אותנו לקיץ, מושיק עפיה משחרר שיר חדש, משה פרץ וחנן בן ארי בדואט מסקרן, אסף אבידן עם סינגל בכורה מאלבום חדש ואחי נתן מהאח הגדול בדרך לאלבום

  • פורסם ב:
  • 29/01/2017 12:49
  • |
  • עודכן ב:
  • 27/03/2017 16:00
  • |
  • כתבים:
  • דודי פטימר

השבוע נפתח עם סינגל חדש, מקפיץ וקליט המכין אותנו היטב לקיץ מבית היוצר של שקד קוממי - "כיכר המדינה"  שכתבו והלחינו קוממי ודולב רם. בשיר, המתאר רומן של קוממי עם בחורה תל אביבית מכיכר המדינה, ממשיך את נוסחת הדאנס הים תיכוני שקוממי הוציא ("בלי שקל בכיסים", "יום בלי עבודה") והולם את גוון קולו היטב. אמנם מדובר באותה גברת בשינוי אדרת, אבל אם זה נשמע טוב ומצליח לעשות שמח (שזו המטרה) אז נוותר על העומק וה"איכות" ונרים לקוממי.

 

אחרי שורה של שירים כושלים וקריירה מדשדשת, מושיק עפיה (זוכרים?) ממשיך להיאחז ללא הצלחה בשירי גימיק נטולי עניין וטעם ומשחרר שיר חדש - "הלב צמא". את השיר כתב והלחין אופיר כהן ומלבד מונוטוניות משוועת וחסרת פלפל, עפיה לא שר עם מלוא הרגש ונשמע כי התעייף די והותר מלהקליט שירים שאפילו הוא שוכח שהקליט אותם אחרי 15 דקות. ככה לא משמרים קריירת עבר מפוארת.

 

דואט מעניין ראה השבוע אור בין קולגה של עפיה, משה פרץ לבין חנן בן ארי בבלדה "על משכבי", אותה כתבו והלחינו פרץ ואבי אוחיון. אמנם השיר איכותי מדי במילותיו ולחנו העמוק המושפע רבות מן התפילה ומוואלי בית הכנסת בכדי להפוך ללהיט חורך רדיו, אך הוא שונה מרצף שירי הטראש שפרץ הוציא השנה ויכול להיות שיהיה הגימיק שיוציא אותו מעט ממשבצת ה"עבר זמנו". בנוסף, מבחינה מוסיקלית מדובר בהרמוניות נהדרות וחיבור עמוק לנשמה של שני הווקאליסטים הנהדרים האלה. הברקה.

 

The Study On Falling הוא סינגל הבכורה מאלבומו השלישי של אסף אבידן העתיד לראות אור בסוף השנה והוא נפלא: גם קאנטרי רוק בניחוח הרולינג סטונס, גם קול עוצמתי וייחודי שאין שני לו בעולם וגם המון תובנה ובגרות סנטימנטלית.  אבידן פותח לנו צוהר לא מובן מאליו אל עולמו הפנימי ועוטף זאת במוסיקה מלודית, עשירה, קליטה ונהדרת.

 

במה חדשה: אחי נתן  - "שמתי לב" (אלבום)

 

קשה היה שלא לעקוב ולהביט מהצד בגאווה והשראה בדרכו המרגשת ומלאת התלאות  של אחי נתן, יוצא "האח הגדול", בדרך לאלבום הבכורה שלו ואחרי עבודה קשה, לילות ללא שינה ובעיקר כשרון הוציא אחי את אלבום הבכורה שלו - "שמתי לב" המונה עשרה שירים פרי עטו של נתן, חלקם נוטים לכיוון הפולק העדין, חלקם לכיוון הרגאיי והפופ הלטיני וחלקם נוטים להשפעות הרוק הרך.

 

בשירים מסיר אחי, פיסה אחר פיסה מחומותיו ומגנונתיו ומגיש לנו את נשמתו על השולחן ללא מניירות, ללא צביעות וללא מסחריות, מה שרוקם אלבום כל כך אמיתי שקל להתחבר אליו ולהתמכר לפזמוניו הקליטים.  ב-27.3 ישיק אחי נתן את אלבומו בתיאטרון "תמונע" בתל אביב.