יצא השד העדתי + השד הקילוגרמי, צילום מסך-

"אני מרוקאית פצצה ולקחתי אותך בהליכה"

טור האח הגדול: מזמוזי הרגליים הכי מפורסמים בארץ נחשפים, מעיין מדגימה מוסר כליות נרקסיסטי, חמימו פוגש את אמא ואורנה מאשרת את כל טיעוני כותבת טור זה עד כה

צ'אחלה

הפרק נפתח כשמעיין ואורנה יושבות במקלחת ומחכות לשני שתצא, לונג סטורי שורט - האירוע כאן אמור להיות ששני קראה להן צ'אחלות, שזה אומר פרחה/ערסית - ואני שואלת: נו אז? זה נהיה הניגר החדש - מילה שאי אפשר להגיד? 'ניגר' זו התייחסות בצורת גנאי לצבע עור, 'פרחה' זה תיאור התנהגות ולפעמים בנות באמת מתנהגות כמו פרחות, לא הבנתי מה לא בסדר בזה, או איך זה יותר לא בסדר מזה שמעיין קוראת לג'ודי בהמה לצורך העניין.


אורנה הבינה דרך שרון גל את הכוח והקלות שבלהדגיש פערים על סמך דעות פוליטיות ומוצא עדתי, הבינה שכל הדיון בגזענות זו האופנה האחרונה והיא הרי בחורה אפנתית והבינה, בזכות סלילת הדרך של שרון גל לאנשים כמוה - ששני היא טרף קל (כש'טרף' זה אשכנזיה, שמאלנית, תל אביבית). וכך לפתע פתאום, אורנה רוצה לקפוץ גם על הכרכרה הזאת - "את סלקטורית גזענית!" תצעק ביד שם על תמונה של קצינת SS, אה סליחה על שני, מה שבטוח זה שזו בוודאי חוויה מעניינת להיות מואשמת בגזענות על ידי מי ש"לא מאחלת סרטן אפילו לערבים".

 

תנוחי
 

תנוחי(צילום מסך-)

בתפיסת עולמה הערך העצמי שלך הוא סך הגבר שהצלחת להשיג

משפיטה דן

"לקחתי אותך בהליכה מאמי"


זה אולי המשפט הכי דוחה ואמיתי שאורנה אמרה עד עכשיו. הרי ידוע, כפי שחזרתי ופרשתי את משנתי בנושא שוב ושוב, שאורנה רואה בכל אישה תחרות, מוקש מנוטרל או לא מנוטרל אבל מוקש פוטנציאלי, הערך העצמי שלה מוגדר רק על ידי ודרך גבר וכל שאיפתה בחיים להיות ברבי 'אשת חייל פוגשת חתולת מין' בעיני הגברים המסתכלים עליה. עכשיו זה כבר לא רק אני אומרת, אורנה מנסחת את זה בעצמה בשתי צורות די חד משמעיות.


הצורה האחת: במהלך ריב עם שני היא אומרת לה - "לקחתי אותך בהליכה מאמי"; כאן יש לנו שני דברים, הראשון - אם אורנה 'לקחה את שני' סימן שהייתה כאן בעיניה תחרות (ידוע), השני - למה אורנה ניצחה בעצם את שואלים? כי הגבר שלה. זהו. כך ילדים, "לקחה אורנה את שני בהליכה". ואם כבר את רוצה לקרוא לזה "ניצחון בהליכה" - זו הייתה הליכה די מתנשפת ומאומצת ידידתי, הכוללת אינסוף סנקציות ואיסורים על הגבר המדובר להסתכל, להחליף מילה או לתת כיף אפלטוני לשני - סך הכל ממש כמו הליכה נעימה בפארק.

 

הליכה קלילה
 

הליכה קלילה(צילום מסך -)

אורנה תמותי

הצורה השניה - "כואב לך כי אני מרוקאית ואני פצצה לידך", שוב אנו מגלים שבעיני אורנה כל מה שחשוב וקובע היררכיה בין נשים ומעמד זה מי נראית יותר טוב, כש: א'. צר לי לבשר לך אבל שני נראית יותר טוב ממך, בהליכה אורנה, בהליכה. ו-ב': אורנה שוב חושפת את הפוסל במומו פוסל כלומר - את השלכת נקודת המבט שלה על העולם ואת רגשי הנחיתות שלה. לא זכור לי ששני אי פעם התעסקה בזה שאורנה מרוקאית (למי אכפת) או מי מהן יותר כוסית ("כואב לך שאני כוסית מרוקאית" אומרת לה אורנה בתרועת ניצחון, שוב אורנה נרתמת על כרכרת הגזענות של גל בקריאות 'דיו!' נלהבות). אלו לא המחשבות של שני - אלא שיקוף עצוב וכמעט לא נעים לצפייה של תפיסת עולמה של אורנה: מי שנראית יותר טוב מנצחת. מי שמקבלת את הגבר מנצחת, בלי שני הניצחונות האלה או לפחות אחד - את בלתי נראית.

 

לכן עצם הקיום של אנסטסיה היווה כזה איום על נשמתה של אורנה (נראית יותר טוב) ולכן היא אובססיבית לדן - כי אם הגבר לא יהיה שלה היא הרי "תפסיד" במערכה קריטית להמשך קיומה. לאורנה אין עוד דרכים להגדיר ולהעריך את עצמה - מלבד אלו; על פי תפיסת עולמה, הערך העצמי שלך מורכב מסך הגבר שהצלחת להשיג.


אה ויש גם צורה שלישית - ה'סלאט שיימינג' המוכר והאהוב, שוביניזם נשי כבר אמרנו, זוכרים? הכל מתנקז כאן, כאילו אורנה מעמידה את עצמה לבד למשפט בו היא מוכיחה את כל הטיעונים שטענתי נגדה אי פעם ועוד בגאווה. "את פשוט מסכנה", תאמר לשני, "נכנסת אחרי יומיים עם כל גבר שיגיע למיטה. ביי מאמוש". נו הקאתם קצת בפה כבר?

 

מיזוגניה אינסופית
 

מיזוגניה אינסופית(צילום מסך-)

הקראת טורים

הקראת הטורים לדיירים - חלום או חלום בלהות?


יאיר ניקולייבסקי, כתב מאקו, נכנס לבית האח להקריא לדיירים את הטורים שכתב עליהם, "איזה פדיחות! + אומייגאד אני רוצה גם!" התנגש המוח שלי בעצמו בתאונה חזיתית של אמביוולנטיות. אבל העיקר שדיירי הבית שמעו קצת מהצד איך הם נראים וגרגרי חול נכנס להם במסלול הנרטיב העצמי שלהם שהוא בטח אצל כל אחד מהם נראה ככה בערך: "אין אין אני בדוק כוכב התוכנית, אני עושה להם את העונה, כולם התחפשו אליי בפורים".

 

ניקולייבסקי מסכם להם את הדברים בצורה די פשוטה: אורנה- רואים לך מתחת לשולחן ובתוך המוסר הכפול, אביחי - אתה דוש, דן - אתה לא מעניין, שני - את מפחידה, שרון - שקוף שאתה צריך את הכסף. אני חותמת על הדברים סה"כ. הכי יפה היה לראות את תהליך הסינון והסלקציה של הדיירים לאחר מכן: מבחינת דן בסך הכל נאמר שהם 'משכשכים רגליים', אורנה מבחינתה מפגינה מודעות עצמית של ירוק בשיניים וטוענת שלדן ולה "אין שום קנאות בקשר (קנאה), אני לא יודעת למה הם רושמים את זה" (כותבים), וואו.

 

אימה וחלום בו זמנית
 

אימה וחלום בו זמנית(צילום מסך-)

מעיין

"לא לצאת מסכנה! לא לצאת מסכנה!"


אחרי הקראת הטורים לדיירי הבית, מעיין מבינה שג'ודי יוצאת בתוכנית מסכנה ומבודדת וברגע של איבוד עשתונות פשוט מתחילה לריב עם ג'ודי בגלל איך שהיא יוצאת בתוכנית. רגשות אשמה? חרדת איבוד קולות? התשובה השנייה נכונה. "את יוצאת מסכנה כי לא הלך לך עם אביחי!" תטיח מעיין בג'ודי. מבינים עכשיו למה מעיין ואורנה חברות? שתיהן דוגלות במשוואת "את הינך סך סכום הגבר שלך". אחר כך למעיין יהיו רגשות חרטה אבל לא חלילה על היחס שלה לג'ודי, אלא על זה שהיחס שלה לג'ודי בנה לה קהל. מוסר כליות נרקסיסטי במיטבו.

 

איבדה את זה
 

איבדה את זה(צילום מסך-)

אבד אלדד

אלדד ואב"ד


מה יש לומר, נאמרו דברי טעם. (+עוד הגשמת חלום: האפשרות לגמור עד הסוף טיעון מורכב כי למי שיושב מולך אסור לדבר) שרון גל שומע ממישהו שהוא לא אתיופי צעיר שגזענות זה לא מגניב ושהמשימה הלאומית שלו לא צריכה להיות "לחסל" אחד אחד את כל מי שיש לו דעות פוליטיות שונות משלו אלא להיפך - לייצר דיון. אבל נדמה שגל לא הפנים הרבה וכשהמשימה נגמרת הוא חוזר למנטרות ראש בקיר שלו: "שם אמר שציונות זה גזענות", "שני אמרה שאני גזען". ואני אומרת: וויתרתי.

 

חמימו

חמימו פוגש את אמא שלו


יש לנו כתר מלכות חדש חברים והוא נראה כמו צלחת טביח. אמא של חמימו נכנסת עם סירים ומקיימת בשר ודם את המשוואה הישראלית הרווחת שהיא: אמא=אוכל=אהבה. ומה יגידו ילדי המפתח והאוכל במיקרו?? אני שואלת בשביל חברה..

 

בכל מקרה, היה מפגש מרגש ובאמת לא ברור לי איך זה לא שווה פסילה אחת, אבל חמימו עומד בזה בגבורה. נדמה שמה שיותר מסעיר את חושיו מאמא שלו זה דלי הוורוד מג'נטה שהביאו לו במיוחד וגם שאלה - מה קורה עם אובססיית חמימו-סיה? אפשר לעצור כבר את הבדיחה נראה לי, לא? ואולי אפילו רצוי אחרי שתבענו את סיה על הופעתה כאן שלא נריץ גם כל יומיים פארודיות משונות עליה בפריים טיים.

 

 

אובססיה משונה
 

אובססיה משונה(צילום מסך-)

ציטוטים

רגעים לציטוט


שני לזיגי החייזר: "חשבתי שאני החייזר היחיד פה בבית", חכי, אורנה תתחרה איתך גם על זה

 

ג'ודי: "הבנתי שג'ודי צריכה לאהוב את ג'ודי", אחרי מייצג 'כפר הארורים' הקריפי שעשו לה

 

חמימו על סיה השמן: "'הורס ארוחות' זה המקצוע שלו?" רק תגידו לי לאן שולחים קו"ח

 

חמימו: "תביא לעשות רק פס, להירגע", מג'נטיים אנונימיים

 

אורנה: "אני לא מוכנה להיות כאן ללעג וקלס", מאוחר מידי חיים שלי

 

דן על המוסר הכפול של אורנה: "מה היא חשבה שיגידו עליה, 'איזה רבגוניות'?" burn


אביחי מתוסכל: "שכשוכי רגליים זה יותר מיני ממה שאני ומעיין עשינו כל העונה", יאללה מעיין שכשכי לו איזה רגל


אורנה: "עומר התפרץ למיטה של שני מסיבות כאלה ואחרות", די אורנה, יש עוד חתיכים בעולם, מי שאוכל לבד מת לבד בסדר?

 

אני גם ככה כשבאים אורחים בלי הזמנה
 

אני גם ככה כשבאים אורחים בלי הזמנה(צילום מסך-)

קפואים במשימה. אפשר להשאיר אותם ככה עד סוף העונה בבקשה?
 

קפואים במשימה. אפשר להשאיר אותם ככה עד סוף העונה בבקשה?(צילום מסך-)