מה פתאום?, צילום מסך

האח הגדול - משפחה שכזאת

בני המשפחה של כל הדיירים מבקרים בבית, וחוץ מההתרגשות שההגעה שלהם יוצרת, האח הגדול מצליח לעשות גם לא מעט בלאגן • טור האח הגדול, התור של גיל

 • פורסם ב:
 • 17/12/2015 12:39
 • |
 • עודכן ב:
 • 10/03/2016 10:28
 • |
 • כתבים:
 • גיל גוטקין

והפעם התור של גיל:

 

מיד בפתיחת הפרק אנחנו מקבלים עוד טעימונת מ"כל האמת בפרצוף" של שי חי.

-אתה יכול לעזור לי לארוז?

-לא.

-למה?

-כי זה קשה לי.

וואלה, מעניין. לרוב האנשים זה ממש כיף וקל, ורק לשי חי זה קשה, אז תוותרו לו, נו. וגם אל תכעסו אחרי זה, כי אז הוא יגיד שאתם לא חברים אמיתיים, אתם יודעים. כאלה שהוא ממשיך לחרבן להם על הראש אבל הם בכל זאת אומרים "יו, כשהוא ישן הוא ממש לא עושה לנו רע. בואו נמשיך להישאר חברים שלו". או שתישארו חברים שלו בגלל שהוא "כל כך חתיך" על פי תניה. כנראה שזו הסיבה בגללה היא עדיין שם.

 

אני לא יודע למי כאבה יותר התסרוקת של שי מיקה, לה, או לי כשהייתי צריך לצפות בכל המשיכות והמריטות האלה. אני רק יודע שאם אחרי כל הכאב הזה גם אני הייתי נראה כמו שילוב של תרנגול הודו שחוט עם החייזר מה"נוסע השמיני" שאפילו לא מצליח להיכנס לפריים טלוויזיוני שלם, הוא היה משלם על זה ביוקר אחרי זה.

 

אנחנו שוב צופים בהדחה של רינת, והפעם בדיירים חוזרים הביתה, ומסתבר שבמדובר ביום חפינות הישבן הבינלאומי. דודו לפחות חופן את ישבנו של ברק בשקט, אבל שי חי, ג'נטלמן שכמוהו, חייב לזרוק איזו הערה על הישבן של תניה. כזה רומנטיקן.

 

שחיטה כשרה
 

שחיטה כשרה(צילום מסך)

אור מכינה מפרום (שנראה מושלם, אגב. יש מתכון?) לכולם ושי חי שוב לא נכנס לאכול, למרות שהפעם תניה "מורדת" וכן נכנסת לאכול עם כולם. טוב, גם אני הייתי מתקשה לסרב למפרום הזה. ושי חי? הוא כמובן נכנס לאכול אחרי זה, ולא מכין לעצמו משהו בנפרד, אלא לוקח מהסיר שאור הכינה. אחרי זה הוא בטח שוב לא יתבייש להגיד שהיא משתמשת באוכל כדי לנגח בו. לפחות הפעם הראו לנו שהוא אוכל מהאוכל שלה, למרות כל מה שהוא מספר בשאר הזמן. אחרי זה, הוא גם מתפלא שכולם עוזבים את פינת העישון כשהוא מגיע. שוב היכולות שלו להרוס לכולם ואז להתמסכן על זה שלא בא להם להיות בסביבתו, מדהימות אותי.

 

הערב מגיע, ואיתו ביקורי בני המשפחה. אז מה למדנו עליהם?

אחיו התאום של עמרי נראה בול כמוהו, אבל בכל זאת קצת שונה. אמא של תניה חמודה אמיתית, וכל הכבוד לה שהיא כל כך נחמדה לשי חי. מצד שני, לא היה מזיק אם היתה גם קצת נוזפת בו, לא? הבן של איציק אשכרה חמוד, לא נראה מעצבן כמו אבא שלו. גיסתה של שי מיקה נראית כמו אחות שלה. אחותו של דודו היא כאילו הגרסא השקטה של אחיה, ומצחיק לראות את החלוקה הזו ביניהם. אחותו של ברק יודעת להגיד בדיוק את כל מה שהדיירים רוצים לשמוע, ונראה שהיא עשתה את ההכנה הכי טובה. אמא של קסניה כנראה הכי התרגשה מכולם. לאחות של שי חי קוראים שומי?! וגם היא קוראת לו שי חי ולא סתם שי? האמת, לא מפתיע. אח של אור, ההיפך מאמא של קסניה, הגיע לבית הכי רגוע.

 

לא ראינו את זה בטלויזיה
 

לא ראינו את זה בטלויזיה(צילום מסך)

בסך הכל נראה שבני המשפחה די נהנו שם בבית, וזה לגמרי מעורר את המחשבה של "מה היה קורה אם היו שם אנשים אחרים", והאם זה בכל זאת יהיה מעניין גם עם אנשים שלא נבחרו בקפידה על ידי הפקה שלמה והמוני מלהקים. וגם נפתרה התעלומה הגדולה של "האם שירים ברמקולים של בית האח הגדול מרגשים רק את אלו שכלואים שם שבועות", ומסתבר שגם מי שנמצא שם כמה דקות סופג מההשפעה הקוסמית של השירים האלה.

 

הטוויסט עם שינוי התפקידים בבית גאוני. מצד אחד, חייבים להוריד את הכובע בפני האח הגדול. בדיוק כששוב איזשהו שקט תעשייתי הגיע לבית, הוא יודע בדיוק איך להפוך את הכל. אבל מצד שני, היה ברור שההבטחה הזו שהתפקידים יישארו עד הסוף העונה, ובמיוחד החסינות של ברק, לא באמת תתממש. אז למה סתם להגיד שאין שום סיכוי שזה ישתנה או יזוז?

 

שי חי מבואס שאחותו בחרה לקחת ממנו את ההדחה הפומבית. האם זה בגלל מה שאור אמרה? שזה חלק גדול מהכוח שלו בבית, ובלי היכולת לעלוב באנשים הוא חושש שהכוח הזה ייעלם? אור באה להרגיע את דודו לגבי ההעברה של התפקיד שלו, וגם פה שי חי חייב לזרוק איזו הערה דוחה. כי הוא שי חי. וכי זה הדבר היחיד שהוא יודע לעשות.

 

השיחה של שי חי, תניה ואיציק אחרי שבני המשפחה עזבו היא סוג של סיכום לכל מה שרע בשלישיה הזו. חנפנות דוחה של איציק, אלימות של שי חי ושתקנות של תניה. איציק ירסק, יעשה להם את המוות, יגרום להם לבכות כל בוקר, יהרוס להם את השמחה ואיזה עוד סופרלטיבים עליזים פספסתי? הם באמת חיים בסרט, שלושת אלה. וקצת גם לא זוכרים שהילדים שלהם צופים במופע הגועל נפש הזה שלהם.

 

גם אחותו של שי חי מסתבכת איתו
 

גם אחותו של שי חי מסתבכת איתו(צילום מסך)

ברק מקבל את ההחלפה של התפקידים כמו גדול. גם הוא יודע שהחסינות הזו היא סוג של נטל, ונראה שהוא מבין שהודיה אחותו עשתה לו רק טוב כשעשתה את זה, וצברה עבורו עוד כמה נקודות זכות. שאר הדיירים מרגישים ששי חי איבד את כוחו, קצת כמו סופרמן עם קריפטונייט, ונראה שהם מוכנים לתקיפה, במיוחד עמרי. כנראה שהולכים להגיע עכשיו ימים מעניינים למדי. טוב, מעניינים חוץ מהנסיון של איציק להיות שי חי, גם בהדחה הפומבית.

 

מודה מודה מודה
 

מודה מודה מודה(צילום מסך)

בקטנה

 

 • "רציתי לאחל לכם יום טוב והמשך שבוע נפלא"- האח הגדול ממש חומד לצון. איזה קטעים פה, וואו וואו.
 • "שמתי את טוניקת המזל"- אומר דודו. חבר, לא כל המלתחה שלך היא טוניקות מזל?
 • דודו מתגעגע לרגע שבו אבא הולך לעבודה והוא קופץ לאמא למיטה ומציק לי. אז גילינו עוד נושא שהוא תקוע בו בגיל 8.
 • "השיער שלך בכלל לא מסריח" - אמא של קסניה יודעת לתת מחמאות.
 • "הוא יותר חמוד ממך" אומר איציק לאור על אחיה. מלא טאקט.
 • "צריך לטעום את החרא כדי לדעת שהדבש מתוק" - אח של אור מרפרר לשי חי.