ג'ימי קימל, צילום מסך-

ג'ימי קימל התייחס לטבח בלאס וגאס, ופרץ בבכי: "מי חושב שזה הגיוני למכור נשק לכל אחד?!"

מגישי הלייט נייט בארה"ב התייחסו לאסון בלאס וגאס. ג'ימי קימל דמע כשדיבר על עיר הולדתו וקרא, כמו גם מגישי לייט נייט אחרים, לפיקוח על מכירת נשק

 

הטבח ההמוני בלאס וגאס תפס את אמריקה בהפתעה, הלם וצער - גם אם היא התרגלה לאירועי ירי מזוויעים כתוצאה ממדיניות מכירת הנשק בכל חנות נשק, לכל אחד כמעט. אתמול כאמור ירה אזרח אמריקני בשם סטיבן פאדוק מחדר בית מלון בו התאכסן, ורצח לפחות 59 אנשים בפסטיבל קאנטרי בעיר, ופצע מאות נוספים במה שנודע בדיעבד כאירוע הירי הגדול ביותר בתולדות ארצות הברית.

 

מגיש תוכנית הלייט נייט ג'ימי קימל, שנולד וגדל בעיר, התייחס לאסון בתוכניתו במונולוג ארוך ומרגש, ולא הצליח להסתיר את הדמעות. "אנחנו תוהים למה זה קרה, אבל ככל הנראה לעולם לא נבין מדוע בן אנוש היה מבצע דבר כזה לבני אדם אחרים במהלך קונצרט, בעודם מאזינים למוזיקה ונהנים," פתח קימל ואמר בפרץ התרגשות וכאב, "כתוצאה מהירי הזה הבוקר יש לנו ילדים ללא הוריהם, אבות ללא הבנים שלהם, אמהות ללא הבנות שלהן."

לינקים

לכתבות נוספות בנושא:

הטבח בלאס וגאס: יותר מ-50 נרצחו ו-406 נפצעו

מה הניע את רוצח ההמונים מלאס וגאס?

אירועי הירי הקטלניים ביותר בתולדות ארה"ב

 

"זה מסוג הדברים שגורמים לך לרצות להרים ידיים, זה יותר מידי לעכל - כל המשפחות ההרוסות שיאלצו לחיות לעד עם הכאב רק בגלל שאדם אחד עם קולות אלימים בראשו אסף כלי נשק קטלניים וירה באמצעותם באנשים.

 

קימל התייחס לסוגיית הנשק שמפלגת את ארצות הברית ולהיתרים המופרזים על מכירת נשק כתוצאה מלובי הנשק החזק והתמיכה הפוליטית הגבוהה, מה שהוביל גם למכירת כלי הנשק לרוצח בלאס וגאס ללא פיקוח וללא רישומים. "אני קורא תגובות שאומרות שזה נורא אבל אין לנו מה לעשות בקשר לזה, ואני לא מסכים מכיוון שיש לנו מה לעשות בקשר לזה... זה הפך לחלק כל כך שגרתי מהחיים שלנו. כולם יתייחסו לאירוע הזה, יתרגשו וינציחו את הקורבנות אבל אחר כך נשכח מזה ונמשיך הלאה עד שזה יקרה שוב, ושוב."

ג'ימי קימל התייחס להתנגדות הממשל הרפובליקני על פיקוח נשק, וטען כי דווקא עכשיו זו העת לוויכוח פוליטי מאחר והנשיא טראמפ אמנם ניחם את משפחות הנפגעים אך גם תומך במכירה חופשית של נשק בשל לובי הנשק החזק והמניעים האלקטורליים.

 

"רציתי שזו תהיה תוכנית קומית," המשיך קימל ונשנק מבכי, "אני שונא לדבר על דברים כאלה. אני רק רוצה לצחוק על דברים מידי לילה, אבל נראה שזה נהיה קשה לאחרונה. זה מרגיש שמישהו פותח חלון לגיהנום. ומה שאני מדבר עליו הלילה זה לא על פיקוח נשק - זה על הגיון פשוט... הגיון פשוט אומר שאתה לא נותן לחולי רוח לרכוש נשק. מי חושב זה הגיון בריא? אני מניח שהפוליטיקאים שתמכו באיגוד הרובאים הלאומי (לובי הנשק בארצות הברית)" - כאן הציג קימ את תמונותיהם - "אף אמריקאי לא צריך רובה M-16 או עשרה מהם. ואולי ככה לא נעשה את זה יותר. זה נראה לי מאוד הגיוני."

 

 

בעת שהיה בן 13, נקלע ג'ימי קימל סמוך למלון בלאס וגאס שנשרף וגבה את חייהם של 85 אנשים. "ראיתי אדם קופץ מהחלון, זה היה דבר נורא לראות," סיפר בדמעות. "לאחר מספר חודשים פרצה שריפה במלון אחר, וחמישה אנשים נהרגו. ואתם יודעים מה עשו? שינו את החוקים. ערכו שינויים נרחבים בבטיחות מפני שריפות, וזה לא קרה יותר. למה אנחנו לא עושים את זה גם כאן?"

 

גם המגיש קונאן אובראיין התייחס בתוכניתו לאסון שפקד את ארצות הברית. "כשהגעתי הבוקר לעבודה, הכותב הראשי שלי עמד במשרד שלי עם כמה דפים בידו" - היו אלה ההערות שכתב קונאן אובראיין לאחר אירועי ירי שפקדו את המדינה במשך השנים - "ואמר: 'אולי תרצה לעיין בהם כדי לדעת מה כדאי לומר הערב'. וזה הכה בי... מתי זה הפך לנורמלי? מתי זה הפך לריטואל? משהו חייב להשתנות."

בתוכניתו של ג'ימי פאלון בחר המגיש לפתוח עם שיר. מיילי סיירוס ביצעה את השיר "No Freedom".