אחד הספינים המפוארים, צילום מסך -

האם זו הייתה הסולחה האסטרגית של השנה? טור האח הגדול

מסיבת רווית אלכוהול משגעת את דיירי הבית, שני מקבלת תמיכה ממקור לא צפוי, אורנה מחשבת מסלול מחדש ומעיין מסתבר ליצנית עצובה. טור האח הגדול מפרגן אבל לא מכניס ללב

פנקייק

הפרק נפתח בריקושטים אחרונים ממשימת הבובות, כשהבובות של ליהיא גרינר ונופר מור מגיעות עם הבובות של ליהיא גרינר ונופר מור לאח הגדול. השתיים, שמאז העונה שלהן פתחו משרד פרסום מצליח בשם "זה לא נכון אני ממציאה עכשיו", הגיעו לשפוט בתחרות הפרסומות של המתמודדים עם אג'נדה מאוד ברורה - לתמוך בשני; וב-3 דקות זמן המסך שלהן, ליהיא ונופר עשו את המקסימום כדי להבהיר ששני (שניקי) היא הפייבוריטית הבלתי מעורערת שלהן.


האהדה של הבנות מן החוץ לשני, רגע את לא מוחרמת? גולדשטיין - מבלבלת את הבית, בעיקר את אביחי ואורנה. אביחי מחליט שליהיא ונופר מכירות את שני מקודם ('קודם' - ערוץ 26) וכי ההחלטה שלהן "צבועה", כאשר היא הייתה אולי החלטה מעצבנת, אולי לא מקצועית (ומי ציפה למקצועיות בתחום הפרסום מליהיא ונופר?) אבל צבועה היא לא הייתה, ההיפך הגמור אפילו: אנחנו אוהבות את שני - אנחנו בוחרות בשני. צביעות? אולי צבע ירוק מג'נדה.

 

האח הגדול
 

האח הגדול(צילום מסך -)

אורנה מבינה

טלטלה במידות


מי שבאמת עושה 'חישוב מסלול מחדש' בעקבות האירועים היא אורנה. אורנה כנראה טעתה לחשוב שבחוץ היא מצטיירת כפי שהיא ודאי מצטיירת לה בעיניי עצמה - כנסיכת דיסני ייראת שמיים, טובת לב ובעלת מידות. הרי היא מדברת בלחשושים ושני צועקת, היא בלונדינית חסודה ושני ברונטית מקועקעת, היא מבשלת בשישי ושני יודעת רק להכין צלחת אגוזים, היא מקורבת לאלוקים ושני חילונית והיא, זכתה באביר על הסוס הלבן של הבית ולכן רק משתמע מכך שהיא הנסיכה והמפסידה היא האחות החורגת הרעה.

 

אבל - אורנה, כמו באיזה סצנה מ'המופע של טרומן', פתאום מקבלת פיסה מהחיים שבחוץ ומבינה שהיא טועה, טועה בגדול. הייתכן ששני בחוץ היא לא 'שני איך אפשר לאהוב אותה' אלא 'שניקי'? ואם כן - אז מה היא?! אבוי! אורנה המבולבלת מתחילה לירות לכל הכיוונים, תחילה היא טוענת ששני והדבר המציק הזה שהיא קוראת לו 'הרגשות שלה' - רכבו על הגב שלה ושל דן, אוקיי מעניין, אח"כ תלך לאח הגדול להתרעם על כך שהוציא אותה כמכשפה והוציא את כל משולש האוהבים המדובר בצורה עקומה. "יכול להיות אורנה, שזה לא רק שני אשמה וגם לך ולדן יש חלק בזה?" יישאל האח הגדול את אורנה המזועזעת, שרק אחרי שהסמכות, האלוהים המקומי - רמז לה שאולי היא לא בסדר, היא מצליחה לראות אופציה כזו.

 

האח הגדול
 

האח הגדול(צילום מסך -)

אורנה מתכננת

החזרה בתשובה - שתי גרסאות לה


כעת ישנן שתי גרסאות, אציג את שתיהן: האחת - אורנה מכה על חטא. מבינה את כל מה שלא הבינה עד עכשיו, מצטערת עד עמקי נשמתה שפגעה בשני, פשוט לא הצליחה להבין עד עכשיו, דרך הבכי, הדרמה והסצנות ששני מרגישה בכלל משהו, יו שניקי למה לא אמרת כלום קודם?! עכשיו אחרי שיחה טובה ומרעננת עם האח הגדול, הכל ברור, טעות אנוש, אי הבנה, מהמורה קטנה במידות.


גרסא ב'- אורנה הבינה איך היא נראית בחוץ, היא אולי לא מבינה למה, היא אולי חושבת שזה עיוות בעריכה ולא הוגן - אבל היא הבינה איך זה נראה ולתפיסתה המופשטת - שני יוצאת 'הטובה' (כי היא בוכה ופגועה) והיא יוצאת 'הרעה' (כי לקחה לה את הגבר) וכך לפתע, הכאב של שני שעד כה עניין לאורנה את קצה השביס ותורגם על ידה לפתאטיות, בכיינות, דרמטיות וילדותיות, לפתע מייסר אותה והיא מוצפת באשמה מאוחרת.

 

בשביל רגעים כאלה הומצא הביטוי
 

בשביל רגעים כאלה הומצא הביטוי "לא, את"(צילום מסך -)

סולחה

"נכנס בה השד"


בבית האח הגדול חוגגים את מסיבת התקפי הקנאה של אורנה, אה סליחה, מסיבת חצי העונה! יש חצי עוגה וחצי כיבוד אבל כולם משתכרים באופן מלא ובעיקר אורנה שמסתערת על שני בחיבוקים, "הכל טוב? רוצה מים?" תנסה שני להבין את המתרחש. אח"כ דן ידבר עם אביחי ומעיין וייגע לשניהם בראש, מה שיגרור הנחייה מאוד מפורשת מאורנה לעולם לא לגעת למעיין שוב בראש (אורנה את יודעת שאי אפשר להיכנס להריון מהראש? אני מקווה שכן, במיוחד לאור הצמדת הראשים הלילית הקבועה שלך ושל דן) בכל אופן - דין שמירת הנגיעה מקבל במקרה של דן משנה תוקף ותופס גם בתחום שמירת הראייה, שמירת הנשימה ועוד. אורנה לא מקבלת את זה שדן נוגע בבנות, או מסתכל עליהן כשהן בביקיני ואילו דן מצידו מנסה להבין אם "נכנס בה השד", שיהיה לשניהם בהצלחה עם זה.

 

נכנס יין יצא שד
 

נכנס יין יצא שד(צילום מסך -)

בהמשך להבנה של אורנה + כמויות האלכוהול, שני ואורנה הולכות לחדר האח הגדול לסולחה חגיגית. אורנה באמת, כנראה בהזיות - טוענת שבחיים לא ידעה ששני יושבת בבית בוכה ופגועה בגללה, כשאפשר להגיד על שני הרבה דברים אבל לא שיש לה סאבטקסט רגשי - כל נווה אילן ידעה ששני פגועה, אבל מה אני אגיד, אולי המידות הסתירו לך.

שני לא רצה אל זרועות הסולחה כצאן לטבח ("לא ידעתי", "ידעת טוב מאוד"), מבטיחה לה שאת הלב שלה היא כבר לא תתן לה אבל לפרגן היא יודעת, מסבירה לה שרק רצתה שהשניים או שאחד מהם לפחות - יודה בזה שיש ביניהם משהו ושיפסיקו להתנהג אלייה כאל ילדה מטורפת ומסיימת את הסאגה בחיבוק - האם מגיעה לאורנה כל הנדיבות הרגשית הזאת אתם שואלים? התשובה היא לא.

אה נפגעת? סורי מאמי לא ידעתי
 

אה נפגעת? סורי מאמי לא ידעתי(צילום מסך -)

רגליים

מסיבת פיג'מות


בינתיים בחדר שינה אביחי לוחש למעיין "בא לי" ומקבל צרפתית לוהטת, או ככה זה נשמע לפחות כי הרמקולים בתוך הפה שלהם בערך, תאלין תופסת את השניים ומעיין ברגע של אלתור יפהפה אומרת לה - "אהלן בדיוק סיימתי להתפלל!" מושלם. בצד האחר של החדר אנדל עושה ההיפך מלייצר זוגיות ומסביר לעדן שאין דבר כזה אהבה, רגש זה הדבר הכי פתאטי בעולם ושזה שיש לה רגשות ידפוק אותה בחיים, אנדל חשבת לכתוב כרטיסי ברכה לוולנטיינס?


אבל רגע, חשבתם שהמקום הכי לוהט בבית הוא חדר המיטות? טעות בידכם, מתחת לשולחן האוכל זה איפה שהכל קורה; האח הגדול כבר מחכה שם עם צוות צילום מיוחד ואורנה אכן מספקת שוב את הסחורה אבל הפעם דן נראה פחות מאושר. "קשה לי", יגיד לה בעצבות, תרתי משמע? משמע אחד? לא ברור. "השכשוכית תפתור את זה", מה זה אומרררר - האם אחרי שהשכשוכית "תפתור את זה", אז לא מומלץ לדיירי הבית להיכנס לשם? האם זו סתם אמבטיה טובה ומנחמת? בכל מקרה, אורנה לא מתרגשת וקוראת בסידור תוך כדי המזמוזים ומוכיחה - שבעוד שהאח הגדול הביא רק חצי עוגה, היא יכולה לאכול עוגה ולהשאיר אותה שלמה.

 

הרגליים יקבלו סדרת בת?
 

הרגליים יקבלו סדרת בת?(צילום מסך -)

תאלין

הדחה

בצמצום החברה הישראלית לתחלואותיה, נותרו על הגריל הערבייה והאתיופי ותאלין מודחת בסוף, הייתה חמודה וטובת לב אבל אפשר להודות - לא כל כך מעניינת.

 

האח הגדול
 

האח הגדול(צילום מסך -)

רגעים

רגעים לציטוט


אורנה על ליהיא ונופר: "באתן להרים לשני? אהלן מה המצב", בסדר מה נשמע?


חמימו לאורנה: "את לא יכולה להכות על הברזל במכה", ולמזמז לו את הרגליים?


אורנה לדן: "אין לי שום ציפיות ממך, ממש לא", אבל אם תיגע למישהי בראש אחסל אותך, זה הכל


אביחי: "יש לי רעיון גאוני - להציע נישואים עם מסוק שכתוב עליו - 'התינשאי לי'", יו אתה יודע מה עוד ממש גאוני? לפזר עלי כותרת של ורדים על מיטה בצימר!

 

אורנה: "לא חסרים לי בחוץ גברים בני 29 שווים! שווים!", תנוח דעתך, עניין הקוגריות מבוסס כבר

 

מעיין לאביחי: "אני מרגישה שמנה", אביחי: "את ליצן עצוב", נשמה אם אין לך עין רואה שלפחות תהיה לך אוזן קשבת