סאבלימינל, תומר יעקובסון

האם זה יהיה הלהיט הגדול הבא של סאבלימינל?

מושיק עפיה למזוכיסטים בלבד, דקלה מתחברת לרגש, סאבלימינל עם להיט קיץ ישראלי וגם: 16 שנים אחרי הלהיט "ימים של שקט" - להקת לולה חוזרת • סיכום מוזיקה ישראלית

  • פורסם ב:
  • 02/03/2016 11:12
  • |
  • עודכן ב:
  • 03/06/2016 13:45
  • |
  • כתבים:
  • דודי פטימר

מושיק

השבוע נפתח עם אלבום חדש (16 במספר) למושיק עפיה - "חצי חיים". האמת, שאלמלא היה רשום על עטיפת האלבום "מושיק עפיה", הייתי בטוח כי מדובר באלבום בכורה לדדי דדון: עפיה, שאת סמלו המסחרי (מלבד הגבות) הוא חב לשירי החפלות שלו דוגמת "אני לא זמין", מוכיח באלבום הזה כי דווקא שירים אלו הם הצד החלש והמגוחך שלו, דוגמא לכך ניתן למצוא בשירים כמו I Love You (חיקוי חרוש יתר על המידה ל- My Name Is של מאור אדרי, ל"בוקרשט" של עומר אדם), "מלכה של השכונה" הנשמע קומבינציה טקסטואלית של "מלכת השושנים" של בן זקן ל"כשאת אומרת לא" של להקת התרנגולים, "חמישי שמח"- רגאטון ים תיכוני הנשמע יותר בדיחה מאשר שיר, אבל אם אתם באמת מזוכיסטים אתם מוזמנים להאזין לסינגל החדש שיצא מהאלבום - "ברחובות של תל אביב", מלבד גימיק מאוס כבר על השימוש ברחובות תל אביב כשיר ("תל אביב יא חביבי תל אביב", "הכל קורה בתל אביב", "דרך השלום", "רצה כבר שמועה בשדרות של תל אביב"), מדובר גם בחריזה הנשמעת יותר פרודיה מאשר שיר רציני: "אז היא חסמה אותו בווטסאפ כי הוא שולח לה כל ערב הודעה, מאמי תחזרי הביתה ונשכח מה שקרה".

 

אם נשים לרגע בצד את הטראש פופ הים תיכוני, עפיה הוא זמר מצוין בעל יכולות ווקאליות מצוינות, והוא מוכיח זאת היטב בבלדות היפות באלבום דוגמת "נתתי הכל", "חצי חיים", "זיכרון עמוק", השומרים קצת על הסטנדרט של עפיה ולא מפילים את האלבום כולו לאיבדון, אלא רק חצי ממנו. אלבום חלש, המנסה לירות לכל הכיוונים בתקווה למצוא להיט שיחקה את שאר השירים המצליחים של התקופה האחרונה ואולי יחזיר לעפיה את הקריירה המדשדשת. זו לא הדרך.

 

גרנדה קליפ

דקלה

דקלה, אחת היוצרות הבולטות בשנים האחרונות, מנהלת רומן עם המאזינים בסינגל החדש שלה- "הוא כותב לי מאמי" (מילים: דקלה, לחן: דקלה, רוני בראון , יפתח שחף) - בלדת רוק אוריינטלית עם הניחוח המיוחד והאותנטי של דקלה שמוכיחה שוב ושוב שלא צריך לחפש את המסחריות, את האינסטנט ואת החקיינות ביצירת שיר, אלא צריך להתחבר היטב לנשמה ולרגש בביצוע וביצירה, כלים שלדקלה יש מכל טוב. רק הייתי מוותר על כותרת השיר הנשמעת יותר בדיחה מאשר בלדה רצינית כמו שהשיר.

 

וואן רפאבליק קליפ

סאבלימינל

סאבלימינל ממשיך להיות מכונת להיטים משומנת והפעם בשיר הודיה לאלוקים - "צבע לחיים" (מילים: קובי שמעוני, לחן: קובי שמעוני ואבי בנדי) - טקסט אמיתי וריאליסטי, לחן ופזמון קליטים, מעין שילוב של היפ הופ ים תיכוני חסידי, ומבלי להיכנס להגדרות מדובר בשיר כייפי, מרגש, ישראלי מאד ואולי אחד הלהיטים הגדולים של סאבלימינל לקיץ הקרוב.

 

לה קרטרה קליפ

דוכין

16 שנים חלפו מאז "ימים של שקט", אלבומה המצליח והיחיד של להקת "לולה" (אבי גרייניק, עידן אלתרמן, ירדן בבר כוכבא ויסמין קידר) והלהקה חזרה לשיר "כל פעימה שלב מחסיר" (מילים ולחן: אבי גרייניק) , שנולד לאחר מפגש מרגש של אלתרמן וגרייניק עם ילדים עם מוגבלויות בבית איזי שפירא. האם יש סיכוי לקאמבק? בבקשה?

 

אלישיה קיז קליפ

במה

במה חדשה:מישה סחונין - "עד שזה נגמר"


היוצר והזמר המוכשר מישה סחונין, שפרץ לתודעה עם סינגל הבכורה שלו - "ביחד שוב", כתב והלחין שיר פרידה רומנטי, סנטימנטלי וכנה, בלדת רוק מלטפת ומרגשת בשם "עד שזה נגמר". שימו אוזן!

 

גואטה קליפ