להתבגר ולהתגבר, צילום מסך

האח הגדול - מסע ההתבגרות של דודו

דודו ושי חי מקשיבים לכל מה שקורה בבית ודודו עובר התבגרות מהירה, פלורי ממשיכה לאבד את שפיותה ומיהי הדיירת שלא מופיעה בפרק? • טור האח הגדול, התור של גיל

 • פורסם ב:
 • 17/12/2015 12:39
 • |
 • עודכן ב:
 • 11/02/2016 03:18
 • |
 • כתבים:
 • גיל גוטקין

והפעם, תורו של גיל:

 

אז הדיירים החדשים נכנסו לבית, ועמרי, כמו תמיד, מרוצה שיש מי שמדברת עליו ועוד יותר קשה להוריד ממנו את החיוך כשרינת מדברת עליו, ואלו בכלל דברים שהאח הגדול אמר לה להגיד. גם בצפייה שניה, ה"הדחה" של דודו ושי חי נראית קצת מביכה, כולל נשיקות אובר מוגזמות באיזור הפה. די נחמד לראות איך ערכו יפה את אובדן השידור לדודו ושי חי וגרמו לזה להראות כמו שידור סביר ולא מביך בכלל.

 

ההדחה המזויפת עשתה את העבודה על תניה, והיה די שובר לב לראות את הבכי שלה. היא הרי נכנסה רק כי שי חי היה שם, ולא באמת רוצה להיות שם לבד. קסניה, חמודה שכמותה, באה לנחם אותה, וארבל, ארבל שכמותה, בעיקר מציקה כמו אח קטן ומעצבן. קסניה גם ממשיכה להיות חמודה, ולהתגעגע באמת ובתמים לדודו. קודם כל, כל הכבוד לה שהיא באמת מצליחה לסבול את הנוכחות שלו במשך כל השבועות האלה אבל נראה שהיא באמת אוהבת אותו.

 

ארבל, שוב בילדותיות, מנסה לספר לעמרי שהדיירים החדשים דיברו עליו, בלי באמת לספר. מה חשבת? שתיזרקי חצי משפט ואז יניחו לך? בסופו של דבר היא באמת מספרת מה אמרו עליו ועל איך שהוא מתנהג לדודו וקסניה. הוא נכנס לחתיכת קריזה לא ברורה על מה יחשבו אמא שלו והאחיות שלו והאנשים שאוהבים אותו ומי לא? לא דרמטי בכלל. ואם כבר דרמטי, פלורי, שכבר שבועיים נמצאת במצב מתמיד של התמוטטות עצבים לא יציבה, בוכה כי הוא עצובי, ממררת בבכי כי הוא כועסי, וצווחת באימה כשהוא צועקי. אם זו לא סיבה לפסיכיאטר של התוכנית להוציא אותה כבר מהבית, מה כן? (אה, מה שקורה בהמשך).

שברו את השידור
 

שברו את השידור(צילום מסך)

האח הגדול שם שיר ברמקולים, וכמו שיכול לקרות רק בבית האח הגדול, שיר אחד מפרק את כולם וגורם להם להרהר בכל היסטוריית החיים שלהם. כאילו מדובר בסרט מלודרמטי הוליוודי. אם לשירים באמת היה כזה כוח בחיים, אף אחד לא היה צריך פסיכולוג.

 

בחדר המתים שי חי ודודו שומעים את כל מה שהדיירים בבית מדברים עליהם. הם רואים שפלורי לא ממש מבואסת מההדחה שלהם אבל שקסניה לוקחת אותה מאוד קשה, ומשום מה לא רואים כלום מהבכי של תניה.  שי חי ממש מתעצבן כשאור מדברת עליו דברים לא ממש נחמדים. מה, אתה מופתע? אתם שונאים אחד את השניה שנאת מוות. מה חשבת שהיא תגיד עליך? שמעת פעם מה אתה אומר עליה? כל היום להתלונן על צביעות, ואז שהיא ממשיכה באותו קו אתה מתעצבן על זה?

 

לא ברור אם זו ההדחה, הבידוד, או משהו ששמו להם במבחנות הוודקה רד בול שהם שותים בחדר המתים, אבל דודו פתאום הפך לבוגר במיוחד, ועוד אחד כזה שמנהל שיחות רציניות. אחרי שאספתי את הלסת שלי מהרצפה, גיליתי שאולי בפעם הראשונה העונה, דודו אשכרה אומר כמה דברי טעם. שי חי כועס על תניה שהיא לא באבל רצוף על עזיבתו. היי, היא אוכלת! היי, היא מחייכת כי הצחיקו אותה! היי, היא נושמת! איך היא מעיזה? דודו מנסה להוריד אותו לקרקע, אבל הוא כבר החליט, הוא זורק את תניה כשהוא חוזר לבית. זהו, החליט סופית, בחיים שלו. כמו שהוא החליט סופית בחיים שלו שהוא לא משתתף במשימת הוידאו קליפ. איש של עקרונות וזה.

גשש בלש
 

גשש בלש(צילום מסך)

דודו ממשיף להפתיע ומנהל בחדר המתים שיחה רצינית עם עמרי על מערכת היחסים ביניהם, ואשכרה נשמע כמו בן אדם בגיל של עצמו. אין לי מושג מה עשו לו שם, אבל שימשיכו עם זה. בבקשה!

 

זוכרים שלפני חמש דקות שי חי רצה להיפרד מתניה, בחיים שלו? אז עכשיו הוא בעצם רוצה להציע לה נישואין בבית. הגיוני בסך הכל. חייבים להודות שהאיש גאון. הוא בנה לעצמו דמות שהוא יודע שהקהל יאהב, הוא נואם נאומים שהוא יודע שיקחו מהם ציטוטים נבחרים לפרומואים, ועכשיו הוא יודע שהצעת הנישואין שלו תשבור את הטלוויזיה, האינטרנט ובכלל. העונה הזו לגמרי בכיס שלו.

 

המשימה, למרות שההשקעה בה מרשימה במיוחד, עם תפאורה מוצלחת במיוחד, לא באמת מספיק מעניינת עם כל ההתרחשויות בפרק הזה. אבל אז מגיע ה"סיאנס" שבו הדיירים שואלים את אלו שבחדר המתים שאלות על הבית, וכל הדיבורים על פלורי שהצטברו שם ביומיים האחרונים יוצאים בתשובות שלהם. אם חשבנו שפלורי תחטוף על הראש אחרי שכולם יצאו מהחדר, ברק מתחיל לתקוף אותה כבר לפני זה. לא ממש ברור מה הדליק אותו כל כך אבל גם אם נדמה לו שפלורי נוראית, בחייאת, אתה יודע שהיא נמצאת על הקצה כבר לא מעט ימים. למה לדחוף אותה אל מעבר לצוק? למה זה היה כזה דחוף? ולמה לדבר בכלל על האחיינים שלה? כצפוי, היא באמת מאבדת את זה, צורחת, מרביצה ובעיקר שוב מסמנת לפסיכיאטר של התוכנית שהיא חייבת לצאת מהבית. חבל שהוא נרדם כבר לפני שבועיים.

 

בהמשך הפרק העצבים שלה הופכים לאפאטיות מוחלטת, שבה היא לא יוצאת מהמיטה, ולא שמה לב אפילו לצעקות מהחזרה של דודו ושי חי הביתה. הלו, פסיכיאטר? אתה פה? נכון שהיא יצאה בסופו של דבר מהבית, אבל זה היה ביוזמתה. אני באמת לא מבין איך לא הוציאו אותה בכוח.

 

אגב, מישהו זוכר שנכנסה גם דיירת בשם אסתי לי? כי נדמה שההפקה והעורכים שכחו ממנה לגמרי. ואולי היא בכלל לא שם, מי יודע?

כל פריים הוא פריים
 

כל פריים הוא פריים(צילום מסך)

בקטנה

 

 • ארבל, מה יהיה איתך? מה יהיה עם הצחקוקים האלה, הגלגלונים, הקפיצות ובאופן כללי ההתנהגות של בת 12? זה מעייף, מספיק.
 • בכל פעם ש-שי חי בוכה, עוד מלאך מקבל כנפיים?
 • חקירה אצל שרלוק הולמס על פירות יבשים? הכי לונדון הויקטוריאנית.
 • אולי מספיק כבר לדבר על צביעות? 7 עונות ולא נמאס לכם? אנשים בחיים מדברים על אנשים אחרים. תבינו את זה כבר.
 • הרומן של ברק ומייקל- הרומן הכי מסקרן בפריים טיים, באמת. מערבולת של רגשות ומגדרים שטוב שאנחנו רואים כמוה בטלויזיה.
 • הקריזה של מייקל בחדר המתים- חבל שלא הראו לנו קצת מה קרה לפניה ומה הביא אותו לעצבים האלה. צופי ערוץ 26 כנראה יודעים יותר טוב מה הלך שם.