הישרדות, צילום מסך -

הישרדות: "אם זו הדרך, אלך בה עכשיו" - ביי דנה

והפעם בהישרדות: דנה מודחת סוף סוף, טילטיל מראה איך לא שומרים על קור רוח וג'ני מדגימה את כל ההבעות הקיימות בפרצוף האנושי • ביקורת פרק

אמא

"אם זו הדרך אלך בה עכשיו".... אז כן דנה זאת הדרך, ואת מוזמנת ללכת בה עכשיו. אמש התרחשה ההדחה שחשבנו שתקרה בפרק השני, אולי השלישי. דנה ברגר, עם ז'קט העור הבלתי רלוונטי שלה, עם החרם הכיתתי של רון שובל, עם ה-"אבל מה איתי", עם היכולות הפיזיות המוטלות בספק - הגיעה לחמישיית הגמר. איך זה קרה? יש שיאמרו (כוכבי) ששרדה כזומבי הנתלה על חייהם של אחרים, יש שיאמרו (טיטי) ששרדה בזכות שיחות נפש עמוקות ויש שיאמרו שהלהיט "הישרדות זה לחיות או למות" זה השיר הנורא של השנה (אני).

 

ברגר עשתה טעויות במשחק, החל מלהגיע לתוכנית כזאת בכלל וכלה בלבגוד בג'ני ברגע האחרון, אבל על פי הפרק של אתמול, מסתבר שלהגיד ללירון "לכי לאמא" היה הדבר הנורא ביותר שנעשה אי פעם בתולדות התוכנית. "לא מדברים ככה על אמא, לא אומרים דבר כזה", הופעל על דנה מכבש המשפחתיות הישראלי, כאשר נאמרו בעונה הזאת אינספור דברים כל כך יותר גרועים; טילטיל עם "נאום הוינטילטור" המפורסם שלו נגד לירון, ג'ני וה-"אתה אפס" שלה, אינסוף ההתלהמויות של רון שובל - כולם (אולי חוץ מרוסלנה) דיברו והתנהגו מגעיל במשחק הזה אבל כמו שאומרים הערסים הכי מכובדים בשכונה - "עד לאמא".

 

 

בפרקים הקודמים של הישרדות:

"הישרדות": ביי ביי לירון, לכי לאמא

"הישרדות": הנפילה הגדולה של ג'ני

 

 

 

אמא יקרה לי
 

אמא יקרה לי(צילום מסך -)

משימת ווטו

משימת צמיד ווטו

הפעם במשימה, יום כיף לגולות! כל מי שהיה לו משחק כזה בדיוק כשהיה קטן שיצביע. אז מה קורה במשימה? השורדים צריכים להכניס כדור מלמעלה והוא יוצא מלמטה והם צריכים לתפוס אותו. סך הכל מאוד מותח, מאוד מלהיב, השורדים בוהים בכדורים, אנחנו בוהים בהם בוהים, זכייני התוכנית בוהים ברייטינג - כולם מרוצים. בסופו של דבר כוכבי ודנה נשארים ראש בראש וכוכבי לוקח. עכשיו יחסי הכוחות בשבט מאוזנים מה שאומר שהגיע הזמן להתקף חרדה של טילטיל.

 

ואכן, טילטיל יושב לו ביער, מנסה לקבל התקף חרדה בשקט, מה בסך הכל הבן אדם ביקש? אבל טיטי וכוכבי מתעקשים ללבות את המצב, כוכבי מציע לו להתכונן למבחן האש ואילו טיטי מצידה נוקטת בגישת מלכת היופי הפריחה: "יאללה מה יש לך, תירגע מה אתה עצבני" וטילטיל, שנמאס לו לשחק משחקים, יורה לכל הכיוונים: לכיוון כוכבי והזקן שלו, "אתה כמו קלינט איסטווד, כמו המהרישי" ועוד אנשים לא רלוונטים אך בעלי זקן עולים במוחו הקודח, לטיטי בינתיים הוא מציע להירגע, שלא יעשה לה ונטילטור כי פעם שעברה שצעק על בחורה זה נגמר בהרבה ונטילטורים שבורים על החוף.

 

אחד הדברים המרתקים אם לא ה
 

אחד הדברים המרתקים אם לא ה(צילום מסך -)

רוסלנה

בינתיים השבט עצמו כמרקחה. מי יפתור את הקוביה ההונגרית הזו שנקראת 'הדחה' - האם רוסלנה תחבור לטיטי וידיחו את דנה? האם דנה תחבור לכוכבי וידיחו את טילטיל? האם טילטיל יחבור לכוכבי וידיח את גיא זוארץ? כל האפשרויות פתוחות. דנה, שכבר קיבלה פעם הצעה מפתה להדיח את טילטיל מסרבת הפעם, במה שנראה כהוראות מההפקה אבל יכול להיות גם גדילה של האיבר המצפוני ואילו רוסלנה, שהבינה שעם נחמדות לא הולכים למכולת כי מי קונה בכלל במכולת היום - מבינה שזה הזמן להדיח את דנה, ויפה שעה אחת קודם.

 

מועצת שבט
המועצה נפתחת בעצבים המרוטים של טילטיל, הוא מרגיש שהוא מודח היום וזה לא מוצא חן בעינייו בכלל. טיטי טוענת שטילטיל "שחקן מידי", שבעוד שאפשר להגיב ברוגע ובנחת טילטיל מגיב קיצוניות ועל זה מגיע לו לזכות באוסקר ולה במקרה יש בבית אוסקר שחור (ומושיק בחבר המושבעים לא יישכח להדהד שוב ושוב את המילה 'שחור') אבל מה זה אוסקר שחור, למי אכפת מהבובה חסרת המשמעות שיש לך בבית ומה הבעיה עם זה שטילטיל שחקן ומגיב בהגזמה - אלו שאלות שיש לשאול.

 

בינתיים כוכבי, שמתגלים בו ניצוצות קלים של סאדיזם, מחליט שזה יופי של זמן להמשיך להגיד לטילטיל שהוא הגיע לאן שהגיע רק בגלל רוסלנה, כאשר סתם מעניין אותי האם כוכבי ישתתף גם בהוצאות של הטיפול הנפשי של טילטיל אחר כך? יהיה זה רק הוגן. טילטיל כמובן בולע את הפיתיון ונכנס לשיגעון - מזכיר את כל המשימות שזכה בהם, נאבק על ערך החברות, מוריד את המכנסיים. כן כן, מוריד את המכנסיים. שמישהו יביא לו איזה אוסקר שחור כבר לעזאזל!

 

אישיות מוחצנת בסה
 

אישיות מוחצנת בסה"כ(צילום מסך -)

טיליטיל

בגידה או נמנום?

אז נחזור לשאלת אסכולת המשחק של טילטיל אבל קודם - זמן להיזכר עוד קצת בבגידה של דנה תוך כדי צפייה בתצוגת תכלית מרשימה של כל הבעות הפנים הקיימות בעולם, על ידי ג'ני צרוואני.

 

דנה שוב טוענת שלא בגדה, אלא רק ישנה על זה לילה, בבית מלון לוטוס, דיסקרטי לפי שעה. זה לא בגידה זה נמנום. טיטי לא קונה את זה ודנה אומרת לה: "את לא חיה בתוכי", רוסלנה טוענת שעל בגידות לא צריך לישון, כוכבי טוען שזה היה ממש תרגיל 6649 מובהק ורק הוא מבין מה זה אומר ואילו רון שובל בינתיים מוצף אנדרופינים מצפייה בדנה ברגר מתפתלת.

 

כל הבעות האנוש
 

כל הבעות האנוש (צילום מסך -)

רגעים

בסופו של דבר דנה מודחת באופן לא מפתיע וחברי השבט מתגלים כמגובשים יותר ממה שהיה נראה עד כה עם כיפים נרגשים, לחיצות ידיים וחיוכים. ונסיים בפינת הזן/ מסר לחיים של גיא: "מילה שאישה נותנת לאישה יותר חזקה ממילה שגבר נותן לגבר". WORD.

 

 

רגעים לציטוט:

 

כוכבי: "זה אני, בת הברית שלי ואלוהים", וטילטיל מוקצן..

 

טילטיל: "עכשיו אני בידיים של חברה של אובמה", עם האוסקר השחור - הוליווד זה כאן

 

טילטיל: "אני משחק אותה אהבל בשביל הקטעים אבל אני לא אהבל בכלל", נכון

 

טיטי: "טילטיל שחקן והרבה פעמים זה משחק מוגזם", מעדיפה את אסכולת סטרסברג

 

כוכבי: "מה זה 'זחוח'?" דנה בהתנשאות: "מתנשא".

 

 

רגע, אבל למי אכפת?
 

רגע, אבל למי אכפת?(צילום מסך -)