ארז טל, ארנון בוסאני

האח הגדול עוצרים את הזמן? בהחלט מרגיש ככה

אמנם המנחה חדשה אבל הדינמיקה ישנה, הקונספט של "לעצור את זמן" מוזר ולא הכרחי אבל דווקא בדיירים יש פוטנציאל הפעם • ביקורת

החורף מתקרר וזה בדיוק הזמן להצית את מדורת השבט הישראלית החמימה והמוכרת, הידועה בכינויה - ה"אח הגדול". האם ידעתם שבישראל יש את אחוז הצפייה בריאליטי הגבוה בעולם? מה זה אומר עלינו ועל המציאות שלנו? נחשוב על זה אחר כך, אבל קודם נדבר על מה שהיה אמש בפרק הפתיחה החגיגי של האח הגדול, עונה 20,890.


את אסי עזר החליפה כידוע קורין גדעון אשר באופן משונה, תמוה ואפילו קצת מלחיץ - מתנהגת ומדברת בדיוק כמו אסי עזר ("זו שערורייה, זה לא בסדר, זה לא חוקי בעליל - ואני מתה על זה!"). אז אם תמיד חלמנו לדעת איך אסי היה נראה בתלתלים ושמלה - הנה מתגשם לו החלום. מה שהיה קצת פחות חלומי לראות זה את כל העקיצות המתנשאות של ארז על קורין, "את פה רק עשר דקות/ יש לך עוד הרבה מה ללמוד", האם מישהו כפה אותה עליו? האם הם לא צמד מנחים אלא אבא חורג וילדה מאומצת מעצבנת? וגם - האם לא נמאס באופן כללי מהדינמיקה הזאת של ארז טל והמנחה שלצידו, בו כל מה שקורה זה שטל מתנשא וחסר סבלנות ואילו השני אמור לבלוע את הכל ולהיות סייד קיק פוחז, חסר מודעות, שובב וצמא לאהבה? אני לא בטוחה שזאת הדינמיקה הכי טובה, מעניינת או רצויה אבל אני כן בטוחה שזה הקו שהם הלכו עליו גם הפעם.

 

אותה הדינמיקה, רק בקצת יותר מתנשא
 

אותה הדינמיקה, רק בקצת יותר מתנשא(צילום מסך- ערוץ 2)

אז מיהם הדיירים החדשים? באופן כללי זהו אותו התמהיל המוכר וידוע של חומרי בערה עם חומרים מתלקחים: ערבי שרוצה לדבר על הכיבוש ומתנחלת, רודף נשים ודוגמניות - כל מה שאמור לייצר לנו פיצוצים צפויים על המסך. בחלק מהליהוק זה בדיוק אותו הטייפקאסט שראינו עשר שנים לפני ונראה גם עשר שנים בעתיד, "דודו מעפולה" הוא לא אחר מאשר "טילטיל נהג טקסי", שהוא בעצם "ג'קי מנחם התחת שלי במים". אילנה המבוגרת הסקסואלית היא בדיוק יעל ברון מאחת העונות הקודמות והיפות - הן היפות (זה בכל מקרה אותו דבר תמיד).

 

עם זאת, עליי לציין שנדמה שהפעם דווקא יש כמה אנשים שלא מגרדים את הספקטרום האוטיסטי; אם בעונה הקודמת היה לנו רק את אריאנה מלמד לרפואה (מבחינת מנת משכל), אז נדמה שהמלהקים השכילו למצוא הפעם כמה מתמודדים שלמרות שהם נראים טוב והם נרקסיסטים במידה הראויה - יצליחו גם לנסח בעצמם משפטים שלמים ואולי הם אפילו יהיו מעניינים. אבל חשוב לזכור שזהו מלכוד 22 הפוך, כלומר - במלכוד, לרצות לצאת מהצבא על אי שפיות - זהו הדבר השפוי לעשות, באח הגדול, לרצות להיכנס לשם ולהיראות שפוי - זוהי בעצם העדות לאי שפיותך. אז עד כמה שחלק מהם נראים כמוני וכמוך - אלו אנשים שמוכנים לשים את החיים שלהם בניסוי מצולם בשידור חי למשך שלושה חודשים וכמו שאומרים, פה חשדתי.

 

 

דודו כהן
 

דודו כהן(ארנון בוסאני)

אז מה מחכה לנו במרק האנושי הפעם? או כמו שאבא של פלורי קורא לה- בפשטידה הלא מתוכננת? יש לנו את עומר קינן, עם שם שכאילו תפר לה את גורלה כברמנית יפה בתל אביב, שמספרת שקיבלה "סיבוב של גיל 22" ועוד שלל עדויות סותרות בהם נאמר כי עזבה את חבר שלה כדי לחוות יותר ולהיות עם בחורים, מצד שני היא באה לאח הגדול בשביל למצוא אהבה, כשכמובן מקום בו האופציות שלך מצומצמות ל-16 איש, זה המקום האידיאלי.

 

ואם כבר דיברנו על הטרף, לא נדבר על הטורפים? אז יש לנו את שי חי, "אני אוהב בנות, אני אוכל בנות לארוחת בוקר במקום קורנפלקס", יש את עומר - גולש באיזה סוג כלשהו של סקייטבורד מים, אוהב את עצמו וחדרי כושר, למד משפטים בשביל אמא - נשמע כמו סוג הגבר הכי משעמם שיש ויש את גיל ההייטקיסט, שמן לשעבר, דווקא בעל פוטנציאל לעניין.

 

עומר קינן
 

עומר קינן(ארנון בוסאני)

עוד בפשטידה: ברק שהוא הומו, אבל איזה קטע הוא לא נראה הומו, כן כן - הוא הומו, תאמינו לי יותר גבר מכל הסטרייטים. יש את קוקו שעושה רושם שמהר מאוד ייקראו לה בבית "קוקו לוקו", פשוט כי זה יהיה כל כך מתבקש שזה יהיה בושה לא לעשות זאת. יש את פלורי שהולכת על הטייפקאסט של "רוצה להרזות, רוצה חתן" אבל דווקא עושה רושם שיש בה מעבר. וגם קסניה - לכאורה עוד דוגמנית אבל דווקא הסיפור שלה על התספורת שהרסה לה את החיים שבה את ליבי (היי קארה טראומטי בכיתה ה'). יש לנו את סלים, שיעשה לדיירי הבית שיעורי סמנטיקה על ההבדלים שבין 'סכסוך' ל'כיבוש', יש את נהג המשאית שהוא גם תופעת רשת ואת חברה של תאיר רדא שנרצחה, שאוהבת לעשות סלפי ולאכול סוכריות גומי. לסיכום - עוד עונה של הקרקס האנושי האהוב עלינו יוצאת לדרך, שיהיה לנו בהצלחה.

 

 

קסניה טרנטול
 

קסניה טרנטול(ארנון בוסאני)