אמא'לה!, צילום מסך -

האח הגדול VIP: אל תתעסקו עם גיסנו

הפרצוף האמיתי של נירו מתחיל להתגלות וזה מוזר ומפחיד, איציק זוהר לא מצליח להרחיק ממנו את הבנות וגם: המפגש הדרמטי של אסי עזר ואריאנה • סיכום פרק 4

רק לא מזמן חשבתי לעצמי - "מה הסיפור של נירו בעצם?" יושב בצד רגל על רגל, בוהה או ישן, לא מדבר, לכאורה 'גיסנו' החברמן אך בפועל מכרנו הרחוק והביישן. הרי כידוע, העריכה לא משקרת, אוקי היא כן משקרת אבל היא גם לוקחת מהחומרים העומדים לרשותה אז האם הישיבה והבהייה של נירו זה כל מה שיש לו לתת? אז אתמול גילינו שהתשובה היא לא, ואולי חבל שכך.


בפרק האחרון של האח הגדול גילינו את נירו, את מי שנמצא שם מאחורי משקפי השמש (שמורידות מהתקציב, למה בעצם?) וזה לא היה קל לצפייה. שיעור מס' 1 ב"הכר את נירו והישמר לך" הוא - לעולם, אבל לעולם, אל תקרא לו 'גיסנו' אם אתם לא על הסט של "רמזור" וצעקו כבר אקשן, כי כמו שנירו ניסח זאת בעדינות אך בבירור - "גיסנו אני אוריד לך פלטה בראש".


שיעור מספר 2 בלימודי נירו - לעולם אל תבקש ממנו להוריד את משקפי השמש אלא אם כן אתה אב הבית וגם אז הייתי שוקלת זאת. אך היה ועשית את הטעות הזו, צפה לכך שתקבל כאפה ("בחברות, בגלל שאני אוהב אותך") כי משקפיים לחוד, אב בית לחוד ואלימות לחוד. כשאי אפשר שלא להיזכר במעיין חודדה שהודחה מהתוכנית בעקבות שפיכת כוס מים ולתהות - האם גיסנו הוא גיסו של מישהו מההפקה במקרה?

 

שיעור מספר 3 - נירו לוי, למי שלא ידע, הוא שחקן. ולאחר דיון מזעזע עם אריאנה בחצר הוחלט שיילך להתנצל בפני מושיק, כשאריאנה ייעצה לו לעשות זאת כי "הם (בני האדם?) אוהבים את זה, תשים יד על הלב" (צדי צרפתי - מאחורייך) ואילו נירו החליט שזה יהיה תרגיל נחמד כקורס מבוא לצביעות ואסטרטגיה בבית ספר למשחק והלך "להתנצל" בפני מושיק.

 

נירו לוי • לא גיסכם
 

נירו לוי • לא גיסכם(צילום מסך -)

אז סוף סוף הגיס החברי, האדיב והנעים לבריות מתחיל לחשוף את פרצופו, הבעיה היא שהפרצוף הזה מלא בכעס; הוא שונא מוזיקה מזרחית ומעדיף למות ולא לשמוע אותה, הוא שונא את איציק זוהר כי הוא כדורגלן, הוא שונא את רתם כהן כי היא תל אביבית שחושבת את עצמה ואומרת מילים נוראיות כמו 'אינסטגרם' ו'פייסבוק' (מעצבנת!), אה ואם כבר מדברים על פייסבוק אז הוא גם שונא את פייסבוק ואת מארק צוקרברג וימי הולדת ועוגות שוקולד.


אבל בזמן שנירו שונא את כולם, כל הבנות עסוקות בלאהוב מישהו אחד - איציק זוהר. זוהר כשמו כן הוא, זוהר באור יקרות, אפוף טסטוסטורון, יודע להכין חביתה, קושר איזה חולצה מוזרה על הראש, טומן בחובו הבטחה לחיים טובים יותר, אהבה, ריגושים ועוד. כל זה על פי תגובות הנשים אליו בבית.

 

בפרק האחרון גילינו שקטיה היא בין הנופלות האחרונות ברשת שלו, בסצינת הפלירטוט החד צצדי הקשה ביותר שראיתי, וכך היה: זוהר עמד לו לתומו וחתך דברים במטבח בעוד שקטיה הגיע בבגד ים ותנועות פיתוי של מחול שבע הצעיפים וחגה סביבו תוך כדי אמירת דברים אלמנטריים כמו: "גבר עם סכין זה מאוד סקסי". זוהר, שכבר כל כך רגיל שבנות נופלות תחתיו שדוד ובטח פשוט חושב שככה בנות מתנהגות, לא שם לב אפילו, או לפחות - לא שיתף פעולה, מה שלא הפריע לקטיה להמשיך והביא אותנו לרגע הייבוש הבלתי נשכח הנ"ל: זוהר הסתכל על קטיה והיא שאלה אותו: מה אתה רואה שם בעיניים שלי?" ואילו זוהר, שבמקום לענות - אוקיינוס אינסופי, גלקסיות ואת התשובה לכל מכאוביי, ענה - "יש עוד פירות במקרר?"

 

יש עוד פירות במקרר?
 

יש עוד פירות במקרר?(צילום מסך -)

מה שמיד מביא אותנו אל שיחת הנפש הכה אינטימית של שיר ונטלי עטייה במרכז חדר השינה על הרצפה, כי אין כמו שיחה צפופה באמצע החדר לעיניי כולם. בשיחת הבנות הנ"ל, אלמליח גילתה רגישות מאוד מוזרה אל הקשר של זוהר ועטייה ופרצה בבכי לנוכח ניסיונות הפלירטוט הבלתי מזיקים של קטיה, "זה משגע אותי!" עטייה פרצה בבכי גם, במיוחד כי עושה רושם שהיא לא תדחה שום הזדמנות לפרוץ בבכי, "שיר את מרגשת אותי", מה בדיוק קרה שם - לא ברור, אך כן ברור שעטייה הולכת בנעליים הגדולות, הרמוסות והפאסיביות שכבר הכרנו בדמות איילה רשף ודנית גרינברג, שיהיה לך בהצלחה עם זה, שימי מדרסים.


בינתיים רתם הצהירה שהיא ממש לא מתכוונת להיות דנית גרינברג או במילים שלה: "לשחזר את התסריט של שתי נשים שרבות על גבר" ואכן כולנו צריכים להודות לה על כך, כי כמה דה ז'ה וו אדם יכול לחוות בלי להשתגע? אבל מי שכן התגלה כגבר שבגברים בעינייה של רותם הוא מושיק עפיה, "אני רוצה בדיוק כזה" הכריזה לכאורה בנאורות ופתיחות אך תוך כדי התעלמות מוחלטת מכך שמושיק עפיה הוא בדיוק כזה, כמו מושיק עפיה, אז למה בעצם לא מושיק עפיה?..

 

נטלי עטיה • נכנסת לנעליים גדולות
 

נטלי עטיה • נכנסת לנעליים גדולות (צילום מסך -)

בינתיים ישראל גודוביץ ממשיך עם הקו שהתחיל בו בפרק האחרון - קו העצבים הרופפים, ההתמוטטיות הרגשיות והרמיזות לשבץ ממשמש ובא. משהו סולידי כזה להנעים את האווירה. ישראל גודוביץ מתנהג באח הגדול כמו שאני מתנהגת במסעדה - כן את זה, לא את זה, בעצם כן את זה, טוב רגע אני אחשוב על זה, את זה, לא לא משנה.

 

גודוביץ רוצה לפרוש מהאח הגדול אבל אז מגיע מסוק מהעם בחדרה עם המרפסות הקורסות - ובתגובה ישראל קורס. הוא רועד, בוכה בכי תמרורים במטבח, מקבל התקף זעם מפחיד בחדר האח הגדול, מדבר אל עצמו מול המראה במקלחת, מחליט להישאר ולהילחם את מלחמת המרפסות וכמה שעות אחרי זה מחליט בעצם שהמרפסות כבר יתמודדו והוא פורש. להתראות ישראל, היית חביב אבל עשית לנו התקפי לב אחת לחמש דקות.

 

ישראל גודוביץ • נסיך העצבים הרופפים
 

ישראל גודוביץ • נסיך העצבים הרופפים(צילום מסך -)

המודחת החגיגית והראשונה של העונה היא אריאנה מלמד. מלמד, הדגימה סוציומטרי מהו כאשר נבחרה כמעט פה אחד על ידי כל דיירי הבית, אבל הרגע הדרמטי באמת של האירוע, ואולי גם של כל הפרק, היה המפגש המביך עד כאב של אסי ואריאנה בחדר האח הגדול, כשאסי עמד מולה כמו ילד אמיץ שהגיע לחדר המורים להתלונן ואריאנה עמדה מולו כמו מורה צרודה ומותשת שילד אמיץ הגיע אליה לחדר המורים להתלונן. אז מה יהיה לנו עכשיו בלי מחרחרת המריבות הראשית ובלי מחרוזות התקפי הלב של גודוביץ? נחיה ונראה.

 

נקודות לשימור:
אריאנה עושה שיעור בלוגיקה לאיציק זוהר: "אני לא כדורגל ואני לא צריכה את הפרשנות שלך"

 

נירו לוי חושף בתחקירו "נירו שונא את כולם": "פייסבוק זה חארטה, מארק צוקרברג עבד על כולם בעיניים"

 

אריאנה על רתם אייזק: "היא עסוקה בפופיק של עצמה ובמוך של הפופיק שלה"

 

איציק מחדד סדרי עולם: "שוקולד מריר לא יכול להתחבר לשוקולד חלב"

 

נטלי עטייה ואיציק זוהר בדיאלוג הצורם של העשור: "אתה אוהב אותי?" "לא", "אז למה באת אליי למיטה?" "לא יודע".

 

איציק מגלה לאח הגדול: "השתלט עליי פה איזה חייזר"