סערה באוסקר: "יש רק מועמדים לבנים"

מאז שהתפרסמו המועמדים לאוסקר ביום חמישי העסק מתנהל תחת אש ותחושה לא נעימה שהאוסקר השנה -פשוט לבן מדי

בטקס פרסי המבקרים שהתקיים אמש, רגע השיא היה כשאנג'לינה ג'ולי שהגיעה בלי בראד (וגם יצאה בלי שום פסלונים לסרט המלחמה שלה) כמעט נתקלה בג'ניפר אניסטון והארוס ג'סטין תרו על השטיח האדום, השתיים נמנעות מלהגיע לאותם מקומות  ואם זה לא מספיק, גם בתוך האולם הן ישבו קרוב מדי לשמחת הקהל.

 

פרסי המבקרים המשיכו את רצף ההצלחות של הסרטים "התבגרות" של ריצרד לינקלייטר שצולם במשך 12 שנים, ושל הסרט "בירדמן" בכיכובו של מייקל קיטון שמודה שהוא פשוט נהנה מכל רגע של הקאמבק. קווין קוסטנר קיבל פרס על מפעל חיים, וגם האיש שאתם כבר יודעים להגיד את שמו כאן: דיוויד אויילואו שמשחק את מרטין לותר קינג בסרט סלמה. המועמדים לאוסקר פורסמו ביום חמישי: הסרט זכה למועמדות אבל אויילואו באופן מפתיע דווקא לא מועמד.

 

ולא רק אויילואו לא מועמד, מעל הטקס ריחפה אווירה מתוחה כשחברי האקדמיה בחרו הפעם מעט מאוד מתמודדים שחורים - אז מה אם "סלמה", שהפיקה אופרה ווינפרי על צעדת שוויון הזכויות של לותר קינג בשנות השישים - הוא אחד המדוברים של השנה.

 

הנושא מסעיר גם את הרשת בסוף השבוע: בטוויטר נכתבו עשרות אלפי סטטוסים ביקורתיים על האוסקר, כינו את הטקס השנה "50 גוונים של לבן" והגחיכו את רשימת המועמדים המקוצרת: גבר לבן, גבר לבן, גבר לבן.

 

לצפייה ישירה ב-VOD של nana10