"דפנה ואני זה זוג משמיים": היחסים המורכבים של חנה מרון עם בתה הקטנה

חנה מרון ידועה בעיקר בזכות יכולות המשחק שלה, אבל גם בשל מערכת היחסים המורכבת עם בתה הקטנה דפנה רכטר. "אני לא רוצה אותה בחיי", אמרה בזמנו רכטר. "אנחנו אוהבות עד המוות ורבות כל הזמן", אמרה מרון בריאיון האחרון לפני מותה וסיכמה קשר בלתי רגיל ומרגש. צפו בכתבה

חנה מרון הלכה לעולמה ביום שישי האחרון לאחר שבשנים האחרונות התמודדה עם זקנה. דבר נוסף שמרון התמודדה איתו בשנים האחרונות, ולאורך רוב ימי חייה, הוא מערכת היחסים המורכבת עם בתה הקטנה, השחקנית לשעבר והמוזיקאית בהווה, דפנה רכטר.


באחד הראיונות שנתנה בשנים האחרונות אמרה מרון כי תמיד היו משברים עם דפנה. "חבל לי שאני לא הרבה בקשר איתה", הודתה מרון בפתיחות. "הייתי יכולה הרבה לתת לה אם הייתה רוצה לקחת", הוסיפה מרון בכאב.


דפנה רכטר היא בת הזקונים של מרון. אחרונה אחרי בת בכורה ובן שנולד בתווך. רכטר הייתה היחידה מביניהם שהקדישה את עצמה לעולם הבמה ואולי זה המהווה בסיס לקשר הטעון בין האם לבתה.


בנובמבר האחרון תקפה רכטר את אימה בריאיון בועט שהעניקה למגזין "לאישה". "היא לא נמצאת לי בסיסטם. אני לא רוצה אותה בחיי", טענה אז רכטר בנחרצות כתגובה לריאיון שבו דיברה עליה אימה בצורה שלא הסבה לה שלווה. "היא לא סופרת אותי ממטר, מעולם לא ספרה ולא תספור. אמרתי 'גו פאק יור סלף'", המשיכה רכטר.


"הייתי ילדה מוזנחת מאוד", שיתפה רכטר את הקוראים באותו ריאיון. "ילד צריך לחיות עם תחושה שיש לו על מי לסמוך", המשיכה השחקנית שבאותם ימים החליטה לעזוב את עולם המשחק ועברה להופיע כמוזיקאית.


ההמשך של הסיפור בין מרון לבתה דווקא מנחם יותר. ביום הולדתה ה-90 של השחקנית שידעה תשעה עשורים על הבמה, הגיעה רכטר והקדישה שיר לאימה. באירוע שהתרחש בתיאטרון הקאמרי מרון התרגשה עד דמעות ולמעשה התפרקה רגשית בשל הופעתה של הבת.


אחרי כל זה הגיע ריאיון נוסף עם מרון, למעשה הריאיון האחרון בחייה. "דפנה ואני זה זוג מהשמיים, כמו שאימא ובת צריכות להיות. אנחנו רבות כל הזמן, אוהבות עד מוות, מתפייסות, שוב רבות קצת. היא מקסימה. היא מוכשרת היא יכולה לעשות את כל התפקידים שאני עשיתי", אמרה אז מרון את המילים האלה שהיום מעוררות צמרמורת.

 

ערב טוב עם גיא פינס בצפייה ישירה ב-VOD של nana10