וינונה ריידר וג'וני דפ - פאוור קאםל של שנות ה-90, צילום מסך -

הקאמבק הגדול של וינונה ריידר

היא היתה הכוכבת הגדולה של הוליווד בניינטיז אבל אז התפקידים התמעטו ובנוסף היא נתפסה גונבת מחנות בגדים יוקרתית והפכה לבדיחה. עכשיו מגיע הקאמבק שגורם לה שוב להתקבל בתשואות על ידי המבקרים בסדרה חדשה של נטפליקס. צפו

היא היתה הכוכבת הגדולה של הוליווד בניינטיז: תחשבו ג'ניפר לורנס של היום: ועוד עם בן זוג שהוא הכוכב הכי גדול של התקופה: ווינונה ריידר, -ואז המשמרות בהוליווד התחלפו. והתפקידים התמעטו. היא נתפסה גונבת מחנות בגדים יוקרתית והפכה לבדיחה. עכשיו מגיע הקאמבק שגורם לה שוב להתקבל בתשואות על ידי המבקרים בסדרה חדשה של נטפליקס.

למי שהיה שם בשיא התהילה של ווינונה ריידר לוקח רגע לעכל שהיא שוב כאן- וכל כך השתנתה, אבל חכו רגע עם ה"תראו מה קרה לה" המקובל כי זה לא באמת: זה בשביל הסדרה. "כשאת מתבגרת כשחקנית את רק רוצה לנסות דברים שונים, את לא רוצה לחזור על עצמך ואני בת 44 אז זה היה נחמד לשחק את הגיל של עצמי", אמרה ריידר בראיון. בגיל של עצמה ווינונה ריידר לא מאמינה שזה קורה לה: היא מככבת בסטריינג'ר תינגס- עוד אין שם בעברית- סדרת האימה המאוד מדוברת של רשת נטפליקס שרק עלתה.

ווינונה היא מהניינטיז אבל העלילה מתרחשת עוד קודם, בשנות השמונים: עם רמזים לשוברי הקופות הגדולים של ספילברג מהתקופה - הבן של ווינונה נעלם - לא ברור האם ומי חטף אותו - רמזים לתופעות על טבעיות מגיעים על ההתחלה, אבל הדבר הכי לא צפוי הוא הקאמבק של הכוכבת הראשית.

היא הייתה הבטחה עוד לפני גיל 20. היא כיכבה לצד שר כמתבגרת בסרט בתולות הים, עם השיר ההוא שנכנס לפנתיאון, היא היתה בעיקר הסמל של דור האיקס שמחפש את עצמו במציאות נושכת - וכיכבה אצל טים ברטון בסרטי ביטלג'וס והמספריים של אדוארד, עם מי שהפך לבן זוגה: ג'וני דפ, הוא קיעקע אותה עלך בשרו ("ווינונה לנצח") ואז הם נפרדו - והוא מחק: היא קיבלה מועמדות לאוסקר על התפקיד של ג'ו בנשים קטנות. ועדיין הרגישה שהעולם שסביבה הולך ונשמט. "ראיתי את עצמי על השער של מגזין הרולינג סטון והיה כתוב משהו כמו וינונה ריידר, הבחורה הכי ברת מזל בעולם. וזה שבר לי את הלב", סיפרה פעם בראיון.

 

לקטעים נוספים מתוך "ערב טוב עם גיא פינס":

>>ינאי פרישר, בן זוגו של אמיר פיי גוטמן, על הטלטלה בחייהם

>>מי הכוכב ההוליוודי שהתפלל בכותל?

המילניום התחלף וריידר נשארה מאחור: ב-2001 נתפסה במצלמות האבטחה של כלבו יוקרתי בברלי הילס מנסה לחמוק עם בגדים ואביזרים בשווי 5,000 דולר בתיק היא טענה שזה תחקיר לתפקיד חדש, בית המשפט לא קנה - וגזר עליה שלוש שנות מאסר על תנאי. ריידר הפכה לבדיחה, דעכה, התרחקה.

מרוב שהיא ישנה היא הדבר הכי רענן בשטח עכשיו: אין לה ילדים משלה- היא בשלה לחזור בכל הכוח למרות שהיא יודעת שהוליווד לא מציעה לנשים בגילה יותר מדי תפקידים: אבל דור ההורים שמשלמים עכשיו 9 דולר לחודש לנטפליקס הוא בדיוק זה שגדל עליה: המבקרים מהללים את "סטריינג'ר תינגס" - ובשילוב עם חבורת שחקנים מתחילים, הקאמבק של ווינונה בא לכולם ממש טוב. 

הסדרה עלתה גם בישראל למנויי נטפליקס, היא משודרת ללא תרגום.