ממתקי עיניים + תוספת סוכר, יח"צ

"ללכת בדרכך": קיטש מוכר אך ארוז היטב

עם עלילה שנעה בין הסיפור של "היפה והחיה" ל"אישה יפה" - הסרט "ללכת בדרכך" לא מחדש כלום בעולם הקולנוע אבל החינניות של השחקנים הראשיים מצליחה לחפות על (חלק) מזה • ביקורת סרט

טריילר

פתיח

נתחיל בזה שאנשים יפים זה כיף. אין מה לעשות. באנגלית יש לזה ביטוי מושלם בשם eye candy בעברית לעומת זאת, 'ממתקים לעיניים' פשוט נשמע כמו עוד גרסא של 'פצצות לגבות' או 'טילים לריסים' או סתם שם מוזר לדלקת עיניים חריפה. אבל לעניינו - אנשים יפים, כאלה עם עור יפה ועיניים יפות ושיער מבריק זה פשוט משהו שהעין שותה בצמאון גם אם מדובר על פרזנטורים בתשדיר שירות לחוקן ביתי.

 

מי מאתנו לא תפס את עצמו בוהה בקסניה טרנטול יושבת בבריכה בבית האח הגדול ולא עושה שם כלום, משל היה בזה תוכן משמעותי של ממש? קרה לכולנו. הסרט "ללכת בדרכך" מאוד מסתמך על עובדות ביולוגיות אלו; צמד השחקנים הראשיים - אמיליה קלארק היפהפיה וסאם קלאפלין היפהפה הם הכוכבים הראשיים של הסרט וכך, על אף התסריט הבנאלי (עד לכדי אבטיפוס מושלם של בנאליות) ולמרות הקלישאות המפוארות - הסרט סוחף ו"מחזיק" מתחילתו עד סופו ולו רק בגלל האסתטיקה האנושית שבו.

 

 

לעוד ביקורות קולנוע:

"שכנים 2": הגיע הזמן של השכנות

"פרינסס שואו" הוא הסרט הכי מרגש שתראו השנה

 

ייכיעכ

הסיפור של "ללכת בדרכך" (המבוסס על רב המכר מאת ג'וג'ו מואיס) מספר את סיפורו של ויל טריינור, בחור צעיר ומצליח, יש לו חברה יפה, יש לו עבודה טובה, יש לו בית מפואר והוא חובב ספורט אקסטרים - פרופיל הדושבג המלוקק שהאמריקאים כל כך אוהבים, כריסטיאן גריי מ-"50 גוונים של אפור" פוגש את גסטון מ"היפה והחיה" (ולזה עוד נגיע בהמשך). אך יום אחד תאונה מצערת הופכת את טריינור למשותק ובעקבות כך הוא נהיה קר לב וקודר ורוצה למות ורק רוח החיים הקלילה והצבעונית בדמותה של לו (אמיליה קלארק) היא זו שמעוררת אותו ומחזירה צבע לחייו.

 

אטפל בך, למרות שאתה מתנהג אליי נורא
 

אטפל בך, למרות שאתה מתנהג אליי נורא(יח"צ)

קלארק (בעלת היופי הכמעט ממסטל, מצטערת אבל חייבים לציין זאת שוב) משחקת את לואיזה הצעירה, קחו את כל הקלישאות, הרכיבו מהן דמות וזו היא. אין לכם כוח? אוקיי אספר לכם - היא צעירה יפה וטובת לב, תקועה בעיר קטנה ונאלצת לעזור להוריה העניים ולכן לא יכולה לממש את כל הפוטנציאל הרב הגלום בה. היא מפוזרת וצבעונית ויפה שלא יודעת שהיא יפה ולכאורה בחורה כמוהה מעולם לא הייתה מגיעה לקשר רומנטי עם בחור כה עשיר ופופולרי כמו ויל טריינור אילולא היה משותק מהצוואר ומטה. למה? כי על פי חוק שימור החומר של הוליווד: יופי + כסף- גפיים עובדים= יופי+גפיים- כסף. סה"כ משוואה פשוטה.

 

בסצנות מסוימות הסרט מתכתב התכתבות צמודה עם סרט הקאלט של החברה הפטריארכית, "אישה יפה"; גבר עשיר מציל זונה טובת לב שלא יודעת כלום על העולם, כשמה שצריך 'לדעת על העולם' מצטמצם ברדוקציה גסה לאיך לאכול במסעדת פאר ואיך להתנהג בקונצרט (אבל כמובן שתמיד יש לה חוכמת רחוב חביבה ולא מאיימת), כמה מזל שיש גברים עשירים בעולם שילמדו אותנו איך לאכול עם סכין ומזלג!

 

סנריו דומה מתרחש ב"ללכת בדרכך" כאשר לואיזה מתלווה אל ויל לקונצרט של מוזיקה קלאסית וכמובן שהיא נפעמת ונרטטת מהחוויה והכל הודות לאופקיו הרחבים ואמצעיו הכלכליים של ויל. מתישהו יהיה כדאי להתחיל לזנוח את הנרטיב הזה, אבל כנראה שאנחנו עוד לא שם.

 

אישה בשמלה אדומה מגלה את העולם בעזרתו האדיבה של גבר עשיר. לא היינו בסרט הזה כבר?
 

אישה בשמלה אדומה מגלה את העולם בעזרתו האדיבה של גבר עשיר. לא היינו בסרט הזה כבר?(יח"צ)

רייצ'ל

ויל כאמור הוא משותק והוריו מאוד מאוד עשירים - עשירים סטייל בעלי טירה ענקית הניצבת על ראש גבעה בלונדון, עשירים. אך (כמובן) שלמרות כל הכסף והשפע לו זכו, הוריו הם אנשים חמורי סבר ורציונליים. לו כאמור, היא בחורה עניה עם בית קטן, אבל (כמובן) שהבית הקטן מלא בחום משפחתי וצבע. מתישהו במהלך הסרט לפתע מתבהר כי זהו בעצם טייק אוף מדוייק על "היפה והחיה" של דיסני; גבר שקרה לו אסון ומאז הוא מתבודד בטירה מפוארת לבדו, מאמין כי אף אחת לעולם לא תוכל לאהוב אותו - פוגש יום אחד נערה טובת לב שרואה דרך הנכות/ החייתיות שלו ומתאהבת בו.

 

 

בעצם גם בסרט הזה כבר היינו
 

בעצם גם בסרט הזה כבר היינו(צילום מסך -)

אז מי מכם שהתרגש ב"היפה והחיה" (תודו) יתרגש גם כאן; הרי בסופו של דבר לא סתם קיטש הוליוודי הוא שובר הקופות הגדול ביותר של כל הזמנים ואחרי ש"ללכת בדרכך" חודר את מעטה השיפוט והביקורתיות הוא כן נוגע בלב באופן בלתי אמצעי (אם לא מחשיבים מניפולציה כאמצעי) וקלארק מצליחה לחפות בחינניותה על התסריט הבנאלי והחסך בהומור. אז אם תחליטו להתמסר לחוויה או אם סתם בא לכם להתרגש - מובטחת נזילה של דמעה אחת לפחות.

 

"ללכת בדרכך": 3 כוכבים