,

גרי בילו, מנהל בית צבי לשעבר, מת בגיל 67

מנהלו המיתולוגי לשעבר של בית הספר המקומי למשחק, גרי בילו, נפטר ממחלה בבית החולים "איכילוב" והוא בן 67. "הוא היה בעל סטנדרטים גבוהים וזו תהיה המצבה שלו", סיפר אחד מתלמידיו

מנהלו המיתולוגי של בית הספר למשחק בית צבי, גרי בילו, מת היום (שלישי) בגיל 67 ממחלה בבית החולים איכילוב. בילו שימש כמנהלו של בית הספר במשך 28 שנים, בין השנים 1981 ל-2009, זכה בפרס על מפעל חייו בטקס פרסי התיאטרון לשנת 2006 וכן הקים את תיאטרון באר שבע ותיאטרון הספרייה.

 

במהלך שנות כהונתו כמנהל בית הספר למשחק, הטביע בילו חותם בלתי נשכח על דורות של תלמידים. בין בוגרי בית צבי בשנות ניהולו של בילו גם ענת וקסמן, ריטה, דב נבון, שרון אלכסנדר, צופית גרנט, מיכל ינאי, שרית וינו-אלעד, ליאור אשכנזי, נירו לוי, גיא לואל, יובל סמו ומיה דגן.

"תודה, מר תיאטרון"

מנכ"ל בית צבי, מיכה לבינסון, אמר כי "זה יום קשה עבורנו ועבור כל בוגרי בית צבי לדורותיהם, גרי היה איש תרבות במלוא מובן המילה ואנו כואבים עת הסתלקותו". עירית פרנק, מנכ"ל תיאטרון הסמטה, אמרה כי בילו "העמיד דורות של שחקנים ותרם תרומה אדירה לעולם הבמה הישראלי. תיאטרון הסמטה, צוות השחקנים והיוצרים משתתפים באבל הכבד ובכוונתו להקדיש ערב לזיכרו בתום השלושים".

 

הקריירה של בילו בישראל ידעה תפניות רבות: בשנת 1970 ניהל את התיאטרון לילדים ולנוער של אורנה פורת. שלוש שנים אחר כך הקים את תיאטרון באר שבע למשך כשמונה שנים. בשנת 1982 יסד את הוצאה לאור של המחזות, ושנתיים אחר כך ייסד את תיאטרון הספרייה, הפועל לצד "בית צבי". בילו אף ניהל את תיאטרון הבימה למשך כשנה ב-94'. בשנות ה-90 נפתחה חקירה נגד בילו באשמת הטרדה מינית בתלמידיו, אולם הוא זוכה מאשמה בשנת 2009, אז החליט לעזוב את "בית צבי".

 

אחד מתלמידיו של בילו ב"בית צבי" אמר לנענע 10 כי הוא היה יותר ממורה לתלמידיו. "הוא היה אב, חבר ומוביל דרך. דורות של אנשי תיאטרון משחקנים, במאים, כותבים, מפיקים וכל אדם אשר נגעה בו רוח הבמה מרכין את ראשו היום. לא נשכח את המילים הטובות וגם הקשות, הביקורת והעידוד", סיפר. "גרי היה איש חסר פשרות, מסור אוהב תיאטרון. בעל סטנדרטים גבוהים וזו תהיה המצבה שלו ותורתו. כולנו מוקירי תודה היום שנפלה בזכותנו ללמוד תחת האיש הנפלא הזה. מר תיאטרון. תודה גרי".