כריס קורנל בישראל, ליאור כתר

בלתי-נגמר: כריס קורנל מספק את הסחורה גם בפעם הרביעית בישראל

בלי תפאורה ענקית, עם נגן אחד, כיסא אחד, ארבע גיטרות וקול אלוהי כריס קורנל כבש שוב את הקהל הישראלי • ביקורת הופעה

  • פורסם ב:
  • 15/12/2015 23:14
  • |
  • עודכן ב:
  • 07/05/2016 18:01
  • |
  • כתבים:
  • זוהר צלח

כריס קורנל אוהב את ישראל כנראה, אחרת אין דרך להסביר את העובדה שהגיע לכאן 4 פעמים ב7 השנים האחרונות. אך אחרי 3 הופעות כאן (2 הופעות סולו ואחת עם "סאונדגארדן") עולה השאלה מה יש לקורנל לחדש לקהל הישראלי ?


את הערב פתח "Fantastic Negrito", אמן בלוז צעיר עם קול מדהים, המלווה את קורנל בכל סיבוב ההופעות הנוכחי שלו, ונתן חימום לא שעשה כבוד לענק הבלוז לדבלי וגם לנירוונה עם קאבר ל "Where Did You Sleep Last Night". כמה חבל שבשלב הזה הקהל העדיף לעלות הוכחות לסנאפצ'ט, לאינסטגרם ולפייסבוק על כך שהם בהופעה.

אך כשקורנל עלה לבמה הוא זכה לכל תשומת הלב של הקהל שעמד והריע לו. הוא הגיב בתודה מהירה והציג את בריאן גיבסון שמלווה אותו בכל הטור הזה ועושה עבודה מופלאה כנגן לאורך המופע כולו. את ההופעה פתח קורנל עם " Before We Disappear", אחד מ4 נציגים בודדים מהאלבום החדש - "Higher Truth", אותו הגיע כריס לקדם.

 

אחד הרגעים המרגשים של הערב הגיע כבר בחלקו הראשון של המופע, כשקורנל הקדיש את "Nothing Compares 2U", לפרינס, מבצעו המקורי שהלך לעולמו לאחרונה, ואמר: "פרינס כתב שירים שמבחינתו לא היו חשובים, אבל פאקינג הגדירו קריירה שלמה של האמנים שלקחו אותם".

 

לאחר מכן ביצע קורנל את אחד מלהיטיו הגדולים מהאלבום החדש- " Nearly Forgot My Broken Heart", לתשואות הקהל, שמאוד אהב את הביצוע של קורנל. אחד מהמעריצים אפילו זכה לתשומת לב מיוחדת מקורנל, שהתרגש מהשלט שאמר "You Never Forgot Our Broken Heart". קורנל קירב אותו אליו, לחץ לו את היד ואף חתם על השלט לאותו מעריץ, שכנראה לא ישכח את ההופעה הזו לעולם.

כריס קורנל בישראל
 

כריס קורנל בישראל(ליאור כתר)

בכלל, האינטראקציה של קורנל עם הקהל היא משהו שכל אמן יכול ללמוד ממנו - כמעט לפני כל שיר כריס הוסיף סיפור מעניין, וגם הראה לא מעט חוש הומור - כך למשל לפני הביצוע ל "Can't Change Me" עליו סיפר קורנל כי נכתב כסוג של אזהרה לגברים רגע לפני שהם מתחתנים, והפנה אותו לגיבסון הנגן שלו שעומד להתחתן בקרוב. בשלב מסוים קורנל אפילו אלתר שיר בשם "Like The Wind" (למרות שהאקורדים היו דומים מאוד לשיר מוכר שלו), וכל זה בגלל ששמע את המילים האלה כבקשת שיר של מישהו מהקהל (שבכלל רצה את השיר "Wide Awake, שהגיע בשלב מאוחר יותר).

 


ההופעה הייתה מאוד מגוונת מבחינת השירים - קורנל ביצע את שירי הסולו המפורסמים שלו (עם ביצוע מצמרר ל"Misery Chain" וביצוע מאוד מרגש ל "Let Your Eyes Wander"), לא מעט קאברים (מין מאש-אפ מעניין בין "One" של "U2", ממנו לקח את הלחן ל"One" של מטאליקה, ממנו לקח את המילים) וגם ביצוע מיוחד ל "The Times They Are a-changin'" של בוב דילן, אותו כריס שינה ל "The Times They are a- changing Back'" והסביר שהמצב הפוליטי היום מחזיר אותנו אחורה, לזמנים רעים יותר (עם עקיצה קלה לטראמפ). בנוסף ביצע כריס ביצוע נהדר ל"A Day In The Life" של הביטלס.

 

 

קורנל כמובן גם ביצע את הלהיטים הגדולים של הלהקות שהוא היה חלק מהם, בינהם "Black Hole Sun" האלמותי של "סאונדגארדן" שהיה מעולה, אבל דווקא גיבסון גנב בו את ההצגה עם סולו צ'לו מבריק, "Hunger Strike" של "טמפל אוף דה דוג" היה כנראה השיר שהקהל הכי חיכה לו אמש והביצוע בהחלט סיפק את הסחורה וגם "Blow Up The Outside World", גם הוא של "סאונדגארדן", שלטעמי היה הביצוע הטוב של הערב אתמול.

כריס קורנל בישראל
 

כריס קורנל בישראל(ליאור כתר)

אם את הערב פתחתי עם תהייה למה כריס ממשיך לחזור לישראל, התשובה לכך נמצאת כנראה בעובדה שגם ההופעה אמש וגם ההופעה היום בקיסריה הם Sold Out ובפרגון של הקהל אתמול, שלא הפסיק לפרגן לקורנל לרגע וגם הודה לו בסוף המופע.


התהייה השנייה הייתה מה כריס יכול לחדש לקהל הישראלי אחרי 3 הופעות? ובכן, את התשובה קיבלתי בדמות סטליסט מעולה וביצועים מדויקים שמילאו קצת יותר משעתיים, אבל השאירו טעם של עוד ובעיקר ציפייה לפעם החמישית של קורנל בישראל.

 

 

כריס קורנל יופיע הערב (ש') באמפיתיאטרון בקיסריה

 

 

 

לעוד כתבות במדור מוזיקה:

 

נפרדים מפרינס

האם זה השיר הגרוע ביותר של עומר אדם?

 

 

כריס קורנל בישראל
 

כריס קורנל בישראל(ליאור כתר)