אהבה בשחקים: הזוגיות של עדי ויניב טפר הפכה למופע קרקס

יניב טפר ואשתו עדי הכירו בקורס אקרובטיקה אווירית, ומאז אי אפשר להפריד ביניהם. עכשיו, עם שני ילדים, בפסטיבל הקרקס במודיעין עולה הצגה המבוססת על חייהם

רוב הזוגות שאנחנו מכירים צריכים לעשות יום יום ג'אגלינג בין המשימות בבית, ולפעמים מרגישים שהמתח הוא חלק בלתי נפרד בחייהם. במקרה של עדי ויניב טפר, המושגים "מתח" ו"ג'אגלינג" מקבלים ביטוי הרבה יותר מוחשי - ככה זה כשאתם זוג שמופיע בקרקס.

 

"הכרנו בקורס אקרובטיקה אווירית", מספר לנו יניב, המשתתף עם אשתו בפסטיבל הבינלאומי לקרקס במודיעין בימים אלה, "שם נוצר הקליק, התאהבנו מיד ואי אפשר היה להפריד בינינו. נולדו לנו כבר שני ילדים מאז". עדי ממשיכה: "המופע הזה הוא קצת לפתוח את הבית שלנו ולהראות לכולם איך נראים החיים שלנו". יניב: "הבמאי גבי כהן מנתניה בנה לנו מופע, שהתחיל מפסטיבל ליצנות, שמספר את הסיפור שלנו - איך זה להיות קרקסנים, לפתח זוגיות, להיות הורים ועדיין להנות מהחיים. אנחנו מקווים שהצלחנו להעביר לפחות חלק מהתחושות".


>> לכתבות נוספות במדור

זהירות, מדרכה: המהפך שעברה עפולה בחג

מה חשבנו על "בלייד ראנר 2049"?

השבוע זה קורה: מאלומה בישראל

 

ובכל זאת, איך זה להיות הורים ואמני קרקס במקביל? "זה אדיר", אומר יניב. "זה ג'אגלינג", מוסיפה עדי. "יש לי יותר זמן פנוי לבלות עם הילדים ולחנך אותם, ובסופי שבוע הם באים איתנו להופעות", אומר יניב. עדי: "ממש ממש ניכר שההורים מאושרים. גם אנחנו מאושרים ואז גם הילדים מאושרים, ואנחנו מרגישים צעירים ויפים וחזקים, והכל לטובתנו. וזה מאוד קשה פיזית, מעייף, אנחנו שבורים, פצועים, אבל זה כיף. ממש כיף. זה בדמנו".

 

יניב ועדי טפר, אמני קרקס.
 

יניב ועדי טפר, אמני קרקס. "אנחנו שבורים ופצועים, אבל זה כיף"(יחצ)

לזוג שני ילדים, בני 6 ושנתיים. "הם ילדי קוף, ילדי קרקס", אומר יניב, "מתחפשים, מתאפרים, עושים הצגות. הילד עושה סלטות, הילדה מציירת על הפנים". עדי: "אני מלמדת אקרובטיקה אווירית, והילדה כל הזמן 'אמא, אני עושה הופעה'". האם הם יעודדו את הילדים ללכת בדרכם? "ההורים שלי רופאים", אומר יניב, "אני בחרתי להשתעבד לאמנות הגוף ולהמציא את עצמי מחדש".

 

פסטיבל הקרקס הבינלאומי הראשון בישראל, שעלה במודיעין, חוגג השנה את המהדורה השישית וכולל להקות ואמני קרקס מחו"ל. "זה יותר מתמקד ברחוב, יש כאן אמנות רחוב. ליצנות, ירידים, דוכנים, ופחות קרקס קלאסי מסורתי", הם אומרים. היום ייערכו ההופעות האחרונות במסגרת הפסטיבל, בשעות 18:00 עד 22:00, והן כוללות 13 מופעים, ביניהם שמונה מחו"ל, כולל מופע קפוארה, ריקוד ואקרובטיקה בשם "נוייס אום" מברזיל - על עשר במות שונות ברחבי העיר.