הישרדות, צילום מסך -

הישרדות: "כולם שונאים אותך, לא ידעת?". ביקורת

מעיין נכשלת בסוציומטרי אבל מנצחת במבחן אש, זהבי נתקע על "ערכי הספורט" ומישהו צריך לחלץ אותו ואי המתים הופך לקייטנה של זוארץ • מיכל קליינברג, טור הישרדות

להחליף לווידיאו

צועקים על בר

פרק לא קל עבר על מעיין אדם. שגיא זרק אותה בפעם ה-300, אח"כ היא הועמדה להדחה ולקינוח רז הסביר לה בכל דרך אפשרית כמה היא לא חביבת הקהל, החל מהיופמיזם - "את מעוררת אנטיגוניזם" דרך, "כן, כולם שונאים אותך" ועד ולווידוא ההריגה: "אפילו משתמשים במילה 'איכסה' לגבייך". אז מה עבר על רז באותם רגעים, מה עבר על מעיין ומתי נזכה שוב לראות את אמיר מדבר מבין השיחים? כל אלו שאלות גדולות וחשובות אבל נתחיל מההתחלה.

 

>>לעוד כתבות שאולי יעניינו אתכם:

הישרדות: כשגיא זוארץ איבד שליטה

הישרדות: לשרוד בעיקר את הפרסומות

 

שבט ליגאוו חוזרים מהניצחון עם טעם חמוץ מתוק (מנה חמה בטעם סיני?) מהמשימה בה ניצחו אחרי שגילו שהשבט השני נתן להם לנצח בכוונה. אמנם מהצד זה נראה שהיו מנצחים בכל מקרה אבל עדיין - אין ניצחון יותר לוזרי מניצחון ה"נתתי לך לנצח". אז איך הם מוציאים עצבים ותסכולים? על בר. בר עומדת לדין על כך שאמרה שהיא אוהבת את ליגאוו או משהו כזה בעוד שוורד, מיכל ונתי שואגים עליה "אנחנו המשפחה שלךךךךך את אוהבת אותנוווו", סה"כ משפחה קלילה, טבעית, רגועה. עוד משהו קליל טבעי ורגוע זה ורד ספיבק שניסחה ונדטה נגד מעיין ושגיא ולא יכולה להפסיק לחזור על ההצהרה שלה, שהיא "באה להישרדות לא בשביל המיליון אלא כדי להעיף את מעיין ושגיא"; אני כבר מריחה את השת"פ עם מפעל הפיס.

 

משפחת אומנה
 

משפחת אומנה (צילום מסך -)

מנגיסטו ויוסי

אי השכונה


מנגיסטו ויוסי - שוב מיתולוגיית הגברים כמופת של גבורה, אומץ ונאמנות. כיצד יילחמו זה בזה, כיצד נוותר על אחד מהאריות המופלאים שניצבים כאן לפנינו? אז זהו שאין צורך לוותר, בשביל זה בדיוק המציאו את מה שנקרא "התערבות הפקה" וכך באורך פלא ובלי הגיון ברור, אף אחד לא מודח היום ובמקום זה הם מקבלים מזוארץ שקית הפתעה ורמז לפסלון חסינות, מסתבר שזה בכלל יום כיף! ומה לגבי הקבנוס המשתלשל שקראו לו בתוכנית 'פאזל'? זה כבר יתברר בבית המשפט.

 

איפה ישנם עוד אנשים
 

איפה ישנם עוד אנשים(צילום מסך -)

שגיא ומעיין

"יש לך קצת אישו"


שגיא ואמיר יושבים לסגור עניניינים כמו שני גברים: "מדיחים את ענבר. כן אחי, סגור העניין, וואלק ענבר לאש" לחיצות ידיים, עסקה חתומה, עניבות מתנפנפות באוויר, כוסות ויסקי עושות לחיים - עד השניה שמעיין מגיעה וברגע מקסים של yes mam ההסכם הסגור הופך ל- "כן ברור, מה שתגידי, סתם דיברנו". אהבתי.


מפה לשם, שגיא שוב מנסה להיפרד ממעיין, אז מה קרה עכשיו? מסתבר ששגיא עדיין תחת משימת "המשרת של השבט", ומעיין, כמו מה שכל אחת הייתה עושה במקומה, מסתלבטת עליו בנושא. אבל שגיא, כמו כל הגברים במקומו - לא אוהב שמסתלבטים עליו בנושא, שנאמר: הכל צפוי והרשות נתונה.

 

אז מה היה? מעיין אמרה משהו כמו "יאללה לך תגהץ לי את התחתונים" ושגיא אמר לה משהו כמו - "מיצינו הבדיחה" או במילים המדויקות: "את מתחילה לעבור את הגבול" וכולם יודעים למי שמים גבולות ומעירים להם כשהם עוברים אותם - לילדים (אולי זה בגלל ששגיא רגיל לצאת באמת רק עם ילדות? רק השערה) מה שמוסיף ליטר בנזין למדורה זה שאחרי שמעיין תזכיר לו שהוא לא אבא שלה והיא לא ילדה, שגיא יפטיר בנונשלנט: "יש קצת לך אישו", חוק מס' 1 עם בנות שיש להן אישו: לא אומרים להן באמצע הריב "יש לך אישו". חוק מס' 2 בכלליות: אם אתם נפרדים אחרי כל ריב - זה לא זה.

 

פעם שלישית גלידה - ופרידה
 

פעם שלישית גלידה - ופרידה(צילום מסך -)

משימה, ענבר ומעיין

חסינות


אני מתחילה להתרגל לנאום של זהבי על טוהר הספורט ולמען האמת - לא יודעת מה יהיה כשזה ייפסק, בתוך תוכנית ריאליטי מלאה שקרים ומנות חמות רוקדות בנעלי ריבוק, ישנו זהבי- מגדלור של תמימות, מופת של דיסוננס, שרק רוצה לדבר על טוהר המשחק בעודו נמצא בתוך משחק - שכל כולו שקרים ומזימות.

 

קוקוס המריבה


מעיין וענבר יושבות משום מה לשיחת בנות ומנשנשות קוקוס שנראה כמו ביצת קינדר ענקית וברוגע ונעימות הן מפרטות את כל הסיבות למה הן שונאות אחת את השניה. "את רעה", "את קרציה". או כמו שענבר קראה לזה: "אישה מול אישה, גברת מול גברת".

 

אמיר מדבר מתוך השיחים - הרגע הכי טוב של העונה
 

אמיר מדבר מתוך השיחים - הרגע הכי טוב של העונה(צילום מסך -)

הדחה

הדחה


זוארץ תמיד אומר את זה אבל הפעם אני גם אסכים איתו - זו הייתה אחת ההדחות הדרמטיות. היה לנו סכין בגב של אמיר שהדרך שלו להתמודד עם הסיטואציה הייתה להגיד שוב ושוב "תוריד את הטונים" (ככה גברים הולכים מכות בלי ללכת מכות, "כדאי לך להוריד את הטונים"), היה לנו עוד מנאום 'ערכי הספורט' של זהבי + תוספת של משלים והדגמות ("נגיד שג'ורדן במשחק מול מכבי וואטאבר ואז בדקה ה-90 מישהו סוחט למוות את ערכי הספורט"), היה לנו את הרגע הכי רומנטי במשחק עד כה בין שגיא למעיין שכלל דמעות ונשיקות ("אני אוהבת אותך, הצלת אותי פה" - איפה כל האהבה הזאת הייתה במריבת ה"יש לך אישו"?!).

 

היה לנו את זהבי עושה וידוא הריגה למעיין ומסביר לה ב-73 צורות שונות כמה לא אוהבים אותה כאשר הסתובב אליה שוב ושוב להגיד לה שכולם שונאים אותה, אפילו בלי להכיר אותה, רק מלראות אותה פה ושם ויש כאלה שאפילו משתמשים במילה 'איכסה' ואז הגדיל לעשות ושאל אותה בעיני עגל תם מלא בערכים של ספורט: "רגע, את כאילו, לא רוצה לעורר אנטגוניזם?" "כולם רוצים שיאהבו אותם", מסבירה מעיין לזהבי בפשטות השמורה לסיפור לילדים בגן חובה, ונשאלת השאלה - האם זהבי הוא אכזר או שמא טמבל? כי אלו שתי האופציות. וכמובן היה לנו את מבחן האש אליו שאפו להגיע אמיר, זהבי וענבר כדי שענבר תנצח את מעיין ואז איכשהו מעיין, שלא הדליקה אש אף פעם - אולי גייסה את הרוח, אולי זימנה נשיפה ממירי רגב, אולי קיבלה בריזת אנטגוניזם מגלי הים - ניצחה את ענבר.

 

הישרדות
 

הישרדות(צילום מסך -)

רגעים לציטוט:

 

אמיר מודה שהוא אוהב את ענבר וזהבי: "תראו לאן הגעתי", חמור. מכאן זה סמים קשים

 

זהבי: "אלו פעולות שמשחיטות את החברה. אני עושה את זה למען טוהר המידות". מדובר על משחק איקס עיגול בתוכנית "הישרדות" כן?

 

זהבי למעיין: "כשהייתי בליגאוו ראיתי שהם ממש שונאים אותך, כולם. את יודעת מה, לא שונאים, אומרים את המילה 'איכס'", פוטייטו פוטטו

 

ענבר למעיין: "שום דבר אבל לא נאמר עלייך ברמה האישית", שום דבר חוץ מזה שכולם שונאים אותך

 

זוארץ מספיד ענבר בהדחה: "יש עשן בלי אש", burn תרתי משמע לא ככה??