גילי ארגוב, צילום מסך -

"המלך ואני": גילי ארגוב נוגע ללב בסינגל חדש

חגית יאסו שרה באמהרית, גילי ארגוב עם סינגל מיוחד על אבא, 'לולה מארש' עם סינגל מדבק חדש ואסף אמדורסקי עושה רמיקס למארינה מקסימיליאן. סיכום חדשות המוזיקה הישראלית

  • פורסם ב:
  • 29/01/2017 12:49
  • |
  • עודכן ב:
  • 02/04/2017 00:54
  • |
  • כתבים:
  • דודי פטימר

השבוע נפתח עם גרוב פופי באמהרית מבית היוצר של חגית יאסו, זוכת "כוכב נולד 9", שלאחר סינגל בכורה עברי ("מתחת למים") משחררת את "אוודאמאת" - שיר הודייה ושפע הנהוג להיות מושר בסעודות חגיגיות. השיר מתוך אלבום הבכורה המתגבש של יאסו שישלב שירים מקוריים בעברית לצד שירים שורשיים באמהרית. על אף שאיני מבין ולו מילה ממה שיאסו שרה, הסטייל והנשמה הנוטפות מקולה המלטף הופכים את השיר לקל לעיכול, לקליט וקצבי שמעביר ויבראציות ענוגות של שמחה ואופטימיות. הברקה.

נטע

לולה מארש, אחד הצמדים הססגוניים והמצוינים במחוזותינו בשנה האחרונה (יעל שושנה כהן וגיל לנדאו) הבריקו השבוע עם סינגל חדש ומצוין - Wishing Girl המגיש בעדנה ורכות פולק פופ קליט ומדבק עם קולה המלטף והיפהפה של יעל שושנה כהן. הצמד, העובד נמרצות על אלבום הבכורה העתיד לראות אור בקרוב, מכין עצמו היטב לתשתית בינלאומית המתחילה לאיטה לתת אותותיה על הצמד המוכשר. שימו אוזן ולא תתחרטו.

 

גילי ארגוב שהתחתן בשבוע שעבר (ונראה בצורה מפחידה לאסי כהן בדמות של "קוקו" מ"שידורי המהפיכה") והוציא סינגל חדש הדן במערכת היחסים שלו ושל אביו - זהר ארגוב - "המלך ואני" (מילים: טל סימן טוב, לחן: דנה מלכה) ודרכם המפותלת במשעול החיים. על אף שהגימיק של הקשר בין גילי לזהר (שלמעשה היה זה שנתן לגילי את חשיפתו) כבר חרוש יתר על המידה (ולא פשוט להיות בצל של זמר מיתולוגי) ועל אף שקולו של גילי נפגם (והוא אף הגניב פה ושם "זיופים"), ייאמר לזכותו שהוא ממשיך בשארית כוחותיו להקליט ולתת למוסיקה להציל אותו, אחד מסגולותיה של המוסיקה. אילו זמר אחר היה שר את השיר עם קול יותר טוב ויותר מרגש - אולי השיר היה הופך ללהיט. כרגע זה עוד שיר על זהר ארגוב כמו מיליונים אחרים. מרוב "סגירות מעגל" כבר לא רואים את הזוהר. פספוס.

 

זוכרים את רון רוזנפלד? סולנה של להקת "פורטרט" מהניינטיז ("הכל מבינה", "עד אלייך")? אחרי שתיקה לא מועטה משחרר הג'ינג'י הכריזמטי את הסינגל החדש מאלבום סולו חדש - "לשם מה?!" אותו כתב רוזנפלד והלחין יחד עם אורי ווינשטוק. למען האמת, השיר מעין חגיגה למעריציה של פורטרט ומזכיר את הסאונד המיוחד של הלהקה (שאת מרבית שיריה כתב רוזנפלד) ויריית פתיחה רלוונטית והולמת לרוזנפלד של 2017.

 

אסף אמדורסקי רקח רמיקס חדש לשירה של מארינה מקסימיליאן - Easy Life מאלבומה השני - "ארמונות עשן" ופותח את מופעה החדש של מארינה הקרוי על שם השיר בהפקתו המוסיקלית של אמדורסקי.

 

פיטבול וסטפן מארלי חוברים לסינגל רגאיי היפ הופי חדש וצבעוני הכולל משחק שש בש, ענטוזים במועדון לצד ג'וקבוקס עם תקליטים ישנים והמון אווירה קיצית של כיף, אהבה, שלום ואחווה. אה, וכמובן יש גם בחורות חשופות חזה, אחרת זה לא יהיה קליפ מסורתי של פיטבול.