הידעת? אם את קנאית אבל את אומרת שאת לא אז זה מתבטל, צילום מסך-

"אני הכי מצטערת שהגעתי למקום הזה", הפנים החדשות של אורנה

טור האח הגדול: אורנה חושפת צד שעוד לא הכרנו, מעיין ואביחי רומנטיים, דן עם הפרידה הכי פאסיבית בעולם וגם: הקאמבק הגדול של הפקס

דן פרידה

נפתח באירוע שטלטל את המדינה: חסרונו של הטור ביום שלישי (הייתי בחו"ל היה כיף תודה) וגם - הפרידה של דן ואורנה. שנתחיל באמת ונמשיך לשקרים? אלו הרי שני האלמנטים בכל פרידה - השקרים: אני עייף, אני רוצה לבד, גמרת לי את הטחינה. האמת: לדן פשוט נמאס מאורנה. היא הפכה לו לנטל, חדי העין הבחינו כי בכל פעם שדיבר עם אורגניזם כלשהו ממין נקבה, היה מגניב ומלכסן מבטים לעברה - משקלל את המחיר שייאלץ לשלם על דבר העבירה, מי לא היה מתעייף? בתוך הגבר המוכה יש היפי בנשמתו שבסך הכל רוצה לאהוב את כולם ולהסתדר עם כולם ואורנה היא דברים רבים, אבל 'היפית בנשמה' זה לא אחד מהם.

 

שנית - דן הוא כמו דחליל האוויר שרוקד וזז עם כל רוח; רק שמע שחברו ליעד מהפקס לא מת על אורנה, ישר הוא מתחיל לחשוב - רגע, אולי גם אני לא מת על אורנה? שלישית - לקח לדן הרבה זמן לעמוד מול שני הרבה בזכות אורנה שצעקה, לקחה בהליכה וכו' ודן עמד מהצד וספח את עמדתה כשלו, אבל זה היה מספיק בשבילו והדברים היו ברורים. עכשיו, כששני ואורנה במעין רנסנס מתמשך של פיוס, העצמה נשית, קרב חתולות שנכנסו לתקופת הייחום וכל היום הן רק מפרגנות ואוהבות זו את זו - איפה זה משאיר את דן? היו כאן שתי נשים חזקות והוא היה עם אחת מהן נגד השנייה עכשיו יש כאן שתי נשים חזקות ביחד - ואותו, איזה סיכוי יש לו? דן, תשאל רגע את ליעד מהפקס מה לעשות.

 

יופמיזם מדהים לפרידה: מניחים את זה בצד
 

יופמיזם מדהים לפרידה: מניחים את זה בצד(צילום מסך-)

דן מתחבא

טוב להודות לשם


דן שלפני הפרידה, עולה לשידור ומקבל פקס ידידותי ומעודן נוסח: "אומייגאד תעזוב כבר את אורנה!", דן עד לשלב זה דווקא מתמודד בגבורה וטוען שאורנה לא מקטינה אותו אלא משפיטה אותו, אה כלומר - מעצימה אותו. מיד אחריו תעלה אורנה לשידור אך לא לפני שתסדר במשך זמן מה את השיער, כאילו יש פה איזו אי הבנה של המדיום 'רדיו' מה שיזכיר לי את הבדיחה על הבלונדינית שמוחקת טעויות במחשב עם טיפקס (אני בלונדינית מותר לי). בכל מקרה, אחרי שאורנה סיימה להתכונן לצילומי הרדיו מגיע הרגע שכולנו חיכינו לו - שיר בביצועה של אורנה דנינו באורך מלא. כאן הודיתי לשם, כהמלצתה של אורנה, על הרמקולים החדשים שקניתי, הוצאתי מהמערכת את הסינגל של דנה ברגר מהישרדות 8 "לא ליפול לא ליפול" - ונתתי בווליום.

 

אחרי שנרגעו צמרמורות העונג, אורנה קיבלה את הפקס הידוע לשמצה מ"ליעד, חבר של דן" (איך בומפפה לא שלח כלום?!) בפקס נשאל בצורה די עילגת משהו כזה: "אורנה, אחרי הכל, בטחון, דן, אומרת לו מה לעשות, הא?" אורנה לא מתבלבלת ועונה: "דן עושה מה שהוא רואה לנכון ואני תמיד אשמח לתת את ההמלצה שלי מה כדאי לו לראות לנכון, כמו למשל לעשות מה שאני אומרת". דן למוד הקרבות בינתיים מתחבא בשכשוכית כבמעין אי תנועה מוגן מפני אורנה שלא תלבש ביקיני ותיכנס לשם לריב איתו. יפה דן, אין ספק שאנשים נואשים נוקטים בצעדים נואשים.

 

מתכנן להישאר שם עד סוף העונה או רק עד שאורנה תגמור לשיר?
 

מתכנן להישאר שם עד סוף העונה או רק עד שאורנה תגמור לשיר?(צילום מסך-)

שרון גל

רדיו בלה בלה


הפעם המשימה היא שידורי רדיו מסביב לשעון, ראשון לעלות לשידור לשידור הוא שרון גל שמתיישב בכסא השדרן כמו ג'יג'י חדיד על מסלול הדוגמנות וכולנו נזכרים, על אף טשטושי האח הרבים, ששרון גל הוא איש תקשורת ותיק ומקצועי. אז מתי נדבר על זה שניה שהכניסו מפורסם לעונה רגילה? כנראה שכבר לעולם לא. אבל מה זה משנה, יש מוזיקה מרגשת ושומעים את המילים אלאור אזריה; מה בדיוק הוא אומר שם? לא נותנים לנו לשמוע אבל זה כל היופי - שזה לא חשוב, סיסמאות ריקות יכולות לעבוד אפילו בלי מילים, רק עם סמנים תחושתיים: מוזיקה מרגשת, דגל ישראל על מסוק בשמים. בקיצור, למי שלא הבין - שימו שרון גל בקלפי, אה כאילו, בגמר.

 

איך הוא עושה את זה כל כך בקלות? אה, נכון
 

איך הוא עושה את זה כל כך בקלות? אה, נכון(צילום מסך-)

אביחי מעיין

אסתר ולא דלילה


חמימו עולה לשידור ומספר שני סיפורים מרגשים באותה מידה: האחד שעבר רק תיאוריה חמישית, השני - שאביו לחש לו בטלפון בבר מצווה: "ברוך שפטרנו מעונשו של זה", וואלק אני לוחשת את זה לחבריי אחרי כל שיחת טלפון.


אחר כך מעיין תעלה ותצליח לרגש את אביחי שאפילו מזיל דמעה צינורית; "אני שמחה שאתה לא רואה בחושך, ככה לא תסתכל על בחורות יפות במועודונים", לכאורה איזה חמודים וכו' אבל בתכלס - זה הרי לא מסתכם ברק "לא לראות בחורות במסיבות" אבל אוקיי, נעשה בשבילכם בינתיים כאילו כן.


כשאביחי עולה לשידור הוא מרגש בחזרה את מעיין עם שיר אקרוסטיכון ומי מאתנו לא תתרגש משיר אקרוסטיכון?? אני מוכנה לנחש ניחוש פרוע שכשייצאו גם ייתן לה מגבת שעליה רקום: "מעיין שלי, עוטף אותך באהבה", אבל זה רק ניחוש. אבל איך אפשר בלי פינת: "קרוביו של אביחי מבאסים לו את החיים"? הפעם, אחרי ביקור האמא המיתולוגי, מגיע תור החברים מאילת ששולחים פקס שהם מאוכזבים ממנו ולא רואים את אביחי שהם מכירים. מה אני אגיד לך אביחי, עם אמא וחברים כאלה - גם אני הייתי בורחת לכמה חודשים לבית סגור בנווה אילן.

 

הכי מהמם לך עיוור
 

הכי מהמם לך עיוור(צילום מסך-)

דן סולד

מגדלור ושמו שני


בעוד שכל דיירי הבית עולים לשידור ומדברים על עצמם (וזה בסדר) יש דיירת אחת שעולה ונותנת מעצמה, מפרגנת ומחזקת אחרים ולא סתם אחרים - דווקא את אויבי הבית שלה. שני מצליחה למצוא בכל אחד דברים יפים וטובים להגיד, מפרגנת לאורנה, מעיין ואפילו לשרון גל - שעסוק רק בלהכפיש אותה, מכניסה אור ומרחיבה לבבות; מי שראה את הפנים של שרון כשאמרה לו שהוא אבא טוב - כך נראה לב שמתרחב. רק חבל שגל עשה בדיוק את ההיפך בשיחה אחר כך עם עומר בה לא הפסיק להקניט אותו, ניסה להבעיר מחדש מדורות כבויות מן העבר ("שני קראה לאורנה צ'אחלה!") ביקש ממנו להגיד את מי הוא הכי שונא בבית (למה זה טוב?) ובמשך כל ה"ראיון" שלו עם עומר - דיבר רק על עצמו.

 

עוד היה מחריד לראות את דן ושני בראיון כשזו שאלה אותו אם הוא מפחד ממנה ודן ענה בלי להסס - "אני יותר סולד ממך", כמה דקות אחרי זה דן מבקש סליחה על כל הדברים שאמר בעבר (מה עם 'סולד ממך' מלפני חמש דקות?) ושני משום מה סולחת.

 

יודעים מה בא לפני 1? אפס
 

יודעים מה בא לפני 1? אפס(צילום מסך-)

אורנה מתמוטטת

כתב האישום של אורנה


אורנה ודן הופכים את "הפקס של ליעד" לרב מכר ולוקחים אותו איתם למיטה לשעת סיפור, שם ייקראו אותו שוב ביחד מתחת לשמיכה. כאן מתרחשת פרידת השטוקהולם בה דן מביא את אורנה להיפרד ממנו כי כל מה שהוא מסוגל לעשות בנידון זה לבהות ולשתוק ולהיראות עצוב ומיואש.


בסצינה הרואית לאחר מכן, אורנה תלך לחדר האח עם שלל הפקסים מ"החברים המודאגים", כחוברת של כתב אישום ותעבור התמוטטות עצבים קטנה; כאן אנחנו רואים אורנה שלא הכרנו - בוכה כל כמה דקות בערך (והפעם עם דמעות!), מתרגשת ודומעת משירים, מפרגנת לשני - וזאת אורנה שנוגעת ללב, אבל מה שמטריד זה שנראה שהיא מצליחה לעשות חשבון נפש ולראות את עצמה ואת סביבתה רק כשהיא יורדת מ"כס המלכות" המדומה של אשת איש, כס ה'ניצחתי אותך בהליכה' שלה. אורנה נטולת גבר היא כשבלול בלי בית, חשופה, פגיעה - אנושית. וזה יפה וגם חבל, חבל שרק ככה.

 

הפקסים של דרייפוס
 

הפקסים של דרייפוס(צילום מסך-)

אורנה בטירוף

טוב תשכחו מכל מה שאמרתי, לאחר הדלקת נרות השבת אורנה לוקה בהתקף נרקסיזם והכחשה מפואר בו היא באמת לא מבינה איך אפשר להגיד עליה שהיא קנאית: "נראה לך שבאמת קינאתי בג'ודי?! (כן) נראה לך שקינאתי כשדן דיבר עם שני?! (כן) ברוך השם השם לא החסיר ממנו כלום", תאמר תוך כדי חיווי על מתאר גופה, "את יודעת מי אני?? לא סתם בחוץ מצביעים לי. אני לא סופרת אף אחת". וכך כמו בכל סיפור מעגלי טוב, אורנה התחילה בהכחשה עצמית, עברה תהליך וחזרה להכחשה עצמית.

 

אמא'לה
 

אמא'לה(צילום מסך-)

רגעים

רגעים לציטוט:

 

דן על אורנה: "יש לה קראש מטורף על הגמר", דן בא רק להשתכשך

 

חמימו למעיין: "מה המשכורת שאביחי צריך להרוויח כדי להחזיק אותך?" למה משכורת, מה רע בגמלים?

 

"קינואה מארחת את גרנולה", שני מחמיאה לדן. פחות גרנולה, יותר קוואקר יבש

 

דן ושני ברדיו, אביחי: "נשמע כמו תוכנית שאתה נופל עליה ברדיו ומתפלל שזה יסתיים". משעממים, אין להם אקרוסטיכון

 

אביחי למעיין: "לימדת אותי שיש דברים יותר חשובים מאינטיליגנציה", רומנטי רצח

 

 

 

האח הגדול
 

האח הגדול(צילום מסך-)