אמא יקרה לי, צילום מסך -

האח הגדול: התבאסתם פעם על אמא שלכם? הפרק הזה יעודד אתכם

טור האח הגדול: אמא של אביחי עם מסרים סמויים, שרון גל עושה לדיירי הבית חוג יצירה, מעיין מגלה את הקנאה שבה ושני מסתבר שק החבטות של האח הגדול

קייטנה

האח הגדול גורם לי להרגיש כמו אמא לנער מתבגר שפשוט לא מקשיב לה; כמה פעמים ביקשתי, הפצרתי, התחננתי, נשבעתי ואמרתי - המשימות שלך לא מעניינות. לכולנו היה ביסודי "הפסקה פעילה", כולנו היינו בקייטנה בחיינו - זה שהדיירים צריכים להפריד גומיות, לקלף גזר, לקלוע לסל - למי. אכפת. לא בשביל זה הם חתומים על חוזה שמזהיר אותם מפני איבוד שפיות נפשם, לקחתם אנשים והעברתם אותם תהליך של חירפון, זיווג מלאכותי וגירוד קצה השפיות - לפחות תנו לי לראות את זה. למה אני רואה את זה ומה זה אומר עליי - זה כבר נושא אחר, אבל בכל זאת - זה מה שמעניין בחבורה הנעולה שכאן, לא לראות אותם מגהצים סדינים. אוקיי?

 

השעמום כמשל
 

השעמום כמשל(צילום מסך -)

דגל הדיו

דגל הדיו

 

הפרק נפתח עם המשך הפארודיה של "ארץ נהדרת" על אלאור אזריה, אה, זה לא היה פארודיה? אוקי - הפרק נפתח בכך ששרון גל רוצה לעשות מחווה למשפחת אזריה ביום גזר הדין, גל מקבץ את העוזרות הנאמנות שלו (מעיין ואורנה) + חמימו לשיעור יצירה כייפי במיוחד, בו יכתבו עם לק על חולצה מסר לאלאור אזריה וזה ממש יעזור לו בבית המשפט, ישנה את פני הפוליטיקה והחברה ואף יקבל ערך משלו בוויקיפדיה, בדיוק כמו "דגל הדיו".

 

המבוכה פה הייתה בכמה שכבות, אפרט את כולן: 1. שכבת הלק הדקה, שתי הבנות ניגשות לזה כמו עזרת נשים צייתנית כשמעיין בבירור לא יודעת מה הסיפור המדויק עם אלאור ואורנה סביר להניח שגם לא, כאשר נגלה בהמשך ששומרת המסורת האדוקה לא יודעת מי אלה הסחבקים 'שמשון ודלילה' - מצטערת אבל אני אאבד את האמונה בידע הכללי שלה. חמימו - זה חמימו. הייתי יכולה לרתום אותו גם לכתוב עם קטשופ מסר על המקרר - "אין כמו המלוואח של אלוהים". אז זו שכבה ראשונה. שכבה שניה - האח הגדול לכאורה לא מרשה את זה בכלל, נו נו נו, אסור מסרים כתובים! אורנה גשי לחדר האח, דיירים - השמידו המסר הכתוב. כל זה טוב ויפה אבל להזכירם - אנחנו הרי צופים בזה כבר רבע שעה, המסר "האסור" קיבל את מלוא זמן המסך האפשרי, אז מה משמעות האיסור כאן בעצם?

 

אסור מסרים כתובים! אבל הנה זום אין
 

אסור מסרים כתובים! אבל הנה זום אין(צילום מסך -)

אורנה מגעילה

שכבה שלישית של מבוכה - "אלאור אוהבים אותך" - גלעד שליט החדש, קורבן בכל רמ"ח איבריו. גיבור אבל 'גיבור קורבן' שזה לאורך ההיסטוריה - הגיבור האהוב על עם ישראל, זה שהוא באמת מצליח להזדהות איתו בכל ליבו. ההרתמות של ערוץ 2 לזה, לרדוקציה הפופוליסטית שהפכה את אלאור לדמות שמתחפשים אליה בפורים, מנושא צבאי-פוליטי שהיה צריך להיסגר במסגרת הנ"ל זה הפך למסר שטוח, כתוב בלק על חולצה בבית האח הגדול - אותי זה מביך. ומביך אחרון - אורנה דנינו מברכת את אלאור בקשר עין מטריד עם מצלמות האח משל היא כבר סלבריטי מבוקש בעולם שבחוץ ואלאור הוא ילד שיש לו בר מצווה והוריו ביקשו ממנה ברכת וידיאו בוואטסאפ, "אלאור החמוד שיהיה הרבה הרבה בהצלחה היום". גם יובל המבולבל ומיכל הקטנה פה רוצים לאחל לך!

 

 

שיהיה במזל! אה כאילו, בהצלחה במשפט!
 

שיהיה במזל! אה כאילו, בהצלחה במשפט!(צילום מסך -)

משימה סודית

גרעפס של סורבה


איזה קטע - בית האח הגדול הנעול, שאסור לצאת ממנו או לקבל בו מבקרים, הופך לבית כלא! שינוי רציני הא? עומר (שהוא מאור כהן בדוגמן, תזכרו איפה שמעתם את זה קודם), מקריא את כללי המשימה מה שנראה שמתיש אותו מכל כוחותיו אבל היי, לפחות הוא זוכה לזמן המסך הראשון שלו מאז נכנס לבית. איפשהו אל תוך המשימה אנחנו מבינים שעומר ושני ביחד, האח הגדול לא טורח להראות למשל איך זה קרה אבל מה זה חשוב עכשיו? אנחנו הרי צריכים לראות איך הם מגרדים גזר ומפרידים עדשים לפי צבעים.

 

חזרה למשימה. הבית מתחלק לסוהרים ואסירים, שני בהתחלה נכנסת לתנוחת היוגה הידועה 'אני מוחרמת' ושוכבת על מיטה עם הפנים לקיר ומעיין מסתבר ממש מקנאה לאביחי וחוששת שבגלל ששמו את התמונות שלהם צמודות - ישכב בטעות עם ג'ודי. בינתיים מסתבר שזוהי משימה סודית והמשימה - להתפנק. נשמע כמו פרסומת סמויה של לאומי כאל, הפינוק מתחיל בזה שמקרינים להם על מסך ענק חוף ים ומביאים עצים מפלסטיק, וואה וואה - אחת החופשות האותנטיות! בהמשך יקבלו גם מסאז'ים וארוחות מפנקות, "רק שלא ייצא לי גרעפס של סורבה", תחשוש שני ותדליק את עומר, ידוע הרי מה 'גרעפס של סורבה' עושה לגברים.

 

'אני מוחרמת', זה אחרי 'כלב מביט מעלה'
 

'אני מוחרמת', זה אחרי 'כלב מביט מעלה'(צילום מסך -)

תעודות זהות

הסוהרים צופים באסירים צופים גם בדברים


האסירים מקבלים לראות כמה תעודות זהות וכמה סצנות מהאח, אנדל רואה את תעודת הזהות של עדן אבל האח משום מה לא מראה לנו איך הגיב לחיבתה העמוקה של זוגתו לנשים, בחירת עריכה מעניינת. בתעודת הזהות של אנדל הוא אומר שכל חברי הכנסת בני זונות, זום אין על פניו של שרון גל מזכיר לנו שהיה פעם חבר כנסת.

 

אח"כ בסצנות המיוחדות מסתבר שזהו 'יום ההתעמרות בשני' כשהאח מראה לה קטע בו אביחי אומר שהוא לא סובל אותה ובקטע אחר מראה אותה מרכלת על אורנה, כי מזמממןןןן השתיים לא הסתכסכו קצת ואיך האח יישן בלילה בלי איזה קאט פייט טוב לפני השינה?

 

*הערה - שמתם לב שכשדן לא בסביבה הקול של אורנה שונה לחלוטין? מסתבר שאת קול 'בת הים הקטנה והצנועה' היא מפעילה רק כשיש בסביבה גבר שהיא מעוניינת בו.

 

מה שנקרא - סרט רע
 

מה שנקרא - סרט רע(צילום מסך -)

ביקור הורים

ביקור הורים


האסירים שלא זכו להתפנק זוכים בביקור הורים והסוהרים צריכים להחליט מי מביניהם יקבל גם, הבעיה היא ששם אביחי וחמימו נכנסים ללימבו אינסופי של "מפרגן לך אחי, מפרגן לך אחי", על אותו עיקרון של ריקוד 'מי ישלם את החשבון', חמימו ואביחי הרי לא עושים את זה מטוב לב גרידא אלא מתוך צורך בסיסי לקיים איזושהי מצוות גבריות, הרי היא 'הלארג'יות' כמה מביך שבסוף האח הגדול היה צריך להחליט בשבילם. עדיין מרגישים גבריים?


אז מה היה לנו בפגישות עם ההורים? סיכום הפגישה של מעיין עם אמא שלה: "אני אוהבת אותך, אני גאה בך, גאים בך, אוהבים אותך, אוהבת אותך, גאים בי? גאים בך, אוהבים אותך"


סיכום הפגישה של דן עם אחותו: "בומפפה בומפפה", מה זה? קוראת ככה לבן שלי


סיכום הפגישה של אביחי עם אמא שלו: "שמשון ודלילה, תיזהר". אומייגאד היש אמא יותר מאכילת כאפות מזה? אביחי, היה עדיף לך להתחרש מלהתעוור חביבי. האמא מגיעה לילד שלה שמנותק מהעולם כבר חודשיים, לוחשת לו סיסמאות כשפים אטומות ולא ברורות בצירוף "תיזהר" משל הייתה ג'אפר ב"אלאדין" רגע לפני שנבלע שוב בחולות, ואביחי צריך להמשיך להתקיים איכשהו. חבר'ה - כל מי שאי פעם התעצבן על אמא שלו - זה הרגע לבקש ממנה סליחה.

 

חומוס עם ביצה, תיזהר
 

חומוס עם ביצה, תיזהר(צילום מסך -)

הדחה

רגעים לציטוט:


אנדל לעדן - "אני מרגיש שאני מרחף עם 4 רגליים על הקרקע", אנדל, כיצד? וגם - אין לך ארבע רגליים, אתה לא כלב

 

שני לחמימו - "על מה אתה בכלא?" חמימו - "אכלתי נמלים", לואי סי קיי הבא

 

אורנה בכלא: "אני אסירה. אסירת תודה לשם", אהבתי

 

האח הגדול לאנדל במדי אסיר: "אתה טוב בזה הא?" אח גדול- נפל לך הטאקט, תרים

 

אנדל מקבל מסאז': "פה פה פה איזה טאצ", חה חה חה

 

אביחי למעיין: "מאמי יפה לך כתום", מעיין: "סתום", איזה אהבה מרגשת

 

דן למעיין: "גם תמורת שלום אני לא אהיה עם מישהי כמוך", פה פה פה!

 

אורנה למעיין: "אהבה לא מבטאים רק בדברים גסים", מגע זה לא גס אורנה, צר לי עלייך

מעיין: "זה כאילו אנחנו בבית משוגעים ונותנים לנו לעשות דברים כדי להירגע", כן, 'כאילו'..

 

אביחי לאמא שלו: "עשיתי לכם צחוקים הא?" איזה צחוקים חביבי אתה מחייך פעם בשנה

 

אמא של אביחי: "תהיה יותר גברי", נסיכה אמיתית ומפרגנת


והציטוט שייזכר בדברי הימים - אמא של אביחי: "שמשון ודלילה, תיזהר", שיעורי התנ"ך מדווחים על עלייה של 200%