מי רוצה שקשוקה?, צילום מסך -

"הוא לא מחפש אישה קטנה, הוא הופך אישה לקטנה"

טור האח הגדול: שרון גל ושם עושים תחרות למי יש גדול יותר, מעיין מראה סימני קנאה לאביחי שנהנה מכל רגע, אורנה פוגשת במקרה את הבן שלה, הרומן של אנדל ועדן מתחמם במיקרו

סויסייד סקוואד

הפרק נפתח בהמשך המשימה "אומייגאד מביך כל כך" הידועה גם בכינוייה - משימת ההתעלמות, מה שנע על סקאלת המבוכה בין 'מביך מיותר', 'מביך ברמת ליל הסדר' ו'מביך ערב הפלישה לנורמנדי' (שרון ושם). הדיירים החדשים, שלא יכולים להשתלב בבית בגלל המשימה, נאלצים להיות חבורה משל עצמם ומהר מאוד הם הופכים למעין כנופיית רחוב פוחזת, suicide squad גרסת האח הגדול.

 

כך למשל החדשים יושבים בחוץ וגם אורנה לידם והם מתחילים לדבר עליה ולצחוק עליה שהיא "לחוצה על דן" - למה זה טוב? מי מתנהג ככה? רק הילדים הכי זבל בבית ספר יסודי, אורנה תקרא לעדן ושרון יאבחן (ליד אורנה כאמור): "הקריאה שלה לעדן היא סימן של מצוקה". בסופו של דבר, גם במסגרת המשימה - אפשר להתעלם ואפשר להתעלל ומה שכל דייר בוחר לעשות בסיטואציה הזו מעידה עליו הרבה.

 

ה- suicide squad. לא קליק של נצרת רימון?
 

ה- suicide squad. לא קליק של נצרת רימון?(צילום מסך -)

הבן של אורנה, התעלמויות

אז ממה התעלמנו?


נלך מהקל אל הכבד: דן יוצא עם חליפת הטלטאביז החדשה שלו לחצר שם הוא נתקל בשיעור ספורט של קבוצת זקנות רעננות, לא משהו שהוא בוחל בו בהכרח, מעיין נקראת לחדר האח שם עליה לשבת על ביצים, היא יושבת על הביצים הנשברות ובעוד שהמצלמה עושה זום אין סוטה מסוג חדש על החלבון הניגר מתחת לישבנה, האח הגדול מנסה לעשות סמול טוק, מעיין: "כשארצה לשתף במשהו אבוא ואשתף, להתראות". יפה. אח"כ חיים נכנס לשבת על הביצים וכל העסק שם מביא את האח הגדול להתקף צחוק בלתי נשלט שהיה בערך הרגע הראשון המצחיק העונה. היה גם קמח בפנים של אנדל ועדן - לא מעניין, ממטרות סוררות - למי אכפת, מכונה שיורה כדורים - רק היה קצת עצוב לראות את אביחי מנסה להגן על מעט הראייה שנשארה לו, רמקול שעושה פלוצים - חה חה חה - פחות. בקיצור, חלק נכבד מהפרק הרגיש כאילו האח הגדול נרשם לקייטנת pranks וחזר הילד הכי מעצבן בשכונה.


כבד: אורנה פגשה את הבן שלה החמוד ואני עדיין מנסה להבין - למה המפגש של חיים ומשי קיבל פרק וחצי של בילד אפ בעוד אורנה פוגשת הבן שלה על הדרך, כי אושרי כהן הבריז ל"מאניה ג'ינס תבוא נארגן אותך" ומתי לעזאזל מביאים לשם את חברה שלו? תודה.

 

חמוד דנינו ג'וניור
 

חמוד דנינו ג'וניור(צילום מסך -)

אקרובטית

הוא לא מחפש אישה קטנה, הוא הופך אישה לקטנה


מעיין ראתה את תעודת הזהות של ג'ודי כסרט אילם בו ג'ודי מלטפת את התמונה של אביחי ומסתכלת בנחישות על התמונה של מעיין, אח"כ צ'ארלי צ'פלין בא והחליק על בננה אבל מעיין הייתה כבר עצבנית מידי; אביחי הוכיח שוב שהוא לא יותר מדושבאג ממוצע כשספג כל רגע בהנאה, לא הפסיק לחייך והיה בעל אפס רגישות למעיין בסיטואציה, מה שהיה ברור ביותר כאשר כל חברי הבית התיישבו בסלון עם מעיין אחרי שראתה את הווידיאו ואביחי התיישב בקצה הכי קיצוני ממנה, עם אותו החיוך - אם היה מתיישב לידה, מניח יד מרגיעה על מעיין שהיא גם יד מסמנת לג'ודי - היה מרוויח איזה כמה סמסים רגשיים.

 

הדושיות של אביחי המשיכה להכות גלים גם בקטע עם הרקדנית, כשזו עשתה מתיחות על השולחן ואביחי כאחרון הזנאים אמר בפניה ש"צריך לנקות את השולחן אחרי האוכל" - שוב: יש מי שבוחר להתעלם במשימת ההתעלמות ויש מי שבוחר להשפיל. אני במקום האקרובטית הייתי שולחת באותו הרגע בעיטה לכיוונו של אביחי, אבל מה אני אגיד לכם - כל אחת והגמישות שלה. סתם, היא יותר גמישה.

 

יא הנה אישה על עמוד, בואו נשפיל אותה
 

יא הנה אישה על עמוד, בואו נשפיל אותה(צילום מסך -)

אביחי לוזר

ניחוח של דוש עונתי שב ועלה מאביחי גם אחרי שג'ודי בפירוש סימנה את אביחי ליד כולם בפאתוס מקראי: "אתה הזיווג שלי" וכל מה שאביחי הצליח לעשות זה כאילו הוא גם חירש בנוסף לכל: "את הזיווג של מי? מי הזיווג שלי?" שמישהו יארגן לו לחצן מצוקה ונגמור עם זה.

 

מעיין עוזבת עצבנית את הזירה ואביחי ממשיך עם הזחיחות המשונה + חלוקת כיפים לאחיו הגברים משל היו במסיבת רוווקים ברודוס והאישה בבית קלטה שיש שם חשפנית, "ויי ויי איזה בלאגן האישה כועסת" שכזה - מה קרה ליחסים נורמלים וכבוד הדדי? למה אם מעיין כועסת זה "ויי ויי טנטרום הקנאה הנשית" ואביחי זה "שיהיה בהצלחה גבר!" אביחי נותן לסיטואציה להפוך לכדור שלג ומוכיח את אי הבשלות שלו, למרות שהוא חושב שהוא מלך הגברים והאנליטיקאיים. ג'ודי סיכמה את זה בחדר האח הגדול באופן מושלם: "הוא לא בהכרח מחפש אישה קטנה, אבל הוא הופך אישה לקטנה". Preach.

 

על כריכת הספר
 

על כריכת הספר "הוא לא שווה את זה"(צילום מסך -)

אנדל ועדן

עוד מערכות יחסים משונות של הבית:


עדן ואנדל משום מה הופכים לזוג, כשהדבר היחיד שיש להם במשותף זה חוסר כימיה אבל אוקיי. אנדל, שכזכור כתב את המניפסט הידוע "רגשות זה פתטי", מתחיל להרגיש פתטיות כלפי עדן, ומנסה לנסח את זה: "אני מפורק, החלל הזה לא קיים", עדן מצליחה לא לצחוק ובמקום זה הם מתנשקים.

 

אח"כ ימשיכו השניים לשיחה עילגת נוספת בארון: אנדל- "כשאני רוצה משהו אני רוצה משהו" (נכון, וכשחם בחוץ חם בחוץ) עדן: "וואה וואה, זה המשפט, זה המשפט" (???) משם זה פתאום ייקח כיוון לא ברור של פרידה: "טוב אז תעשה מה שטוב לך", אנדל: "אז ללכת על אנסטסיה?" מההההה קורה כאן? איך הגענו לזה? אנדל, אתה חייב להשתפר גם במילים וגם במזמוזים, לא נשכח כל כך מהר את האצבע בגב של עדן שהתדרדרה לצ'אפחת סחבקים בעורף. אח גדול - תביא כמה לחצני מצוקה, שיהיה.

 

החלל הזה לא קיים
 

החלל הזה לא קיים(צילום מסך -)

שרון ושם

אורנה ודן אמנם יותר טובים במזמוזיי שולחן השישי מאנדל ועדן אבל גם הם חלשים בתחום שיחות הנפש: דן אומר לאורנה "יאללה תני את הלב שלך", אורנה: "כן אבל מתי חתונה?" דן: "כפרה אני במוד של לתת את הלב עכשיו", אורנה: "אני אגלה לך סוד כמוס: לא בא לי להתאכזב", דן: "אם לא תתני את הלב פה לא תראי עורקים בחוץ". דן מה אתה מסתבך, תן לה צ'אפחה בעורף זה מטריף את הבנות.

 

חלק מהעם היהודי וחלק מהגזע האנושי רבים, מי מנצח?


עוד מערכת יחסים כושלת בבית - שרון גל ושם, "לא הגשת לי יפה את הכוס, לא לחצת לי מספיק חזק את היד"; מה שהכי מצער בסיפור זה שהשניים משחקים באופן מושלם לידיו של האח הגדול, כמה מדהים זה היה יכול להיות אם היו מחליטים לעשות את האקט הכי מחתרתי בארץ - ומנסים דווקא להסתדר? להכיר, לנצל לטובת דיאלוג את הסיטואציה בה נכלאו תחת קורת גג אחת?

 

אבל לא, במקום זה קיבלנו את ריב ה"דלת הפתוחה-סגורה" ולמרות שזה קורה לי יום יום במשרד עם המזגן, עדיין - רק גברים יכולים להיקלע לסיטואציות כאלה שנראות כאילו הפכו ל'גיף' בעודן מתרחשות. אז מי ניצח בתחרות הטסטוסטורון? לא זוכרת, אבל בסוף הייתה דווקא שיחה שפויה בין השניים ולא שפיכות הדמים לה ציפה וקיווה האח הגדול. והנה עוד שיעור לוגיקה ממאסטרית הלוגיקה הרי זאת אני: שרון גל טוען שבגלל שהוא יהודי אכפת לו מאנשים, אם כך: אם לכל היהודים אכפת מאנשים, ושם הוא יהודי - אזי גם לשם אכפת מאנשים! תתנשקו.

 

מי עושה גיף?
 

מי עושה גיף?(צילום מסך -)

רגעים לציטוט ולא לציטוט


*בתוך משימת ההתעלמות מביאים הומלס, מתעלמים מהומלס - מה חדש?


*דן שר, הומלס: "שששששש", איך מלהקים אותו לעונה הבאה??


*אנסטסיה וג'ודי קופצות על אנדל במיטה, שלא יכול לעשות שום דבר בנדון, יש סרט כזה עם קיאנו ריבס


*אח גדול למעיין: "מה מצחיק? הטייץ?" דווקא בדרך כלל גרביונים הם המצחיקולים בחבורה


*חיים: "אני מרגיש כאילו יש לי שקשוקה בתחת": יש משחות לזה


*שרון גל: "עזבתי את הכנסת כי היה לי לא נעים להרוויח 40 אלף שקל", מזדהה


*דן על שם: "הוא גזען כלפי עמו", זהו, הסתובבת יומיים עם שרון גל וספחת את האישיות שלו?


אביחי על ג'ודי: "היא ממש לא הטעם שלי", אתה? ניתוחים פלסטיים? בחיים לא


אביחי על ג'ודי: "היא חמומת מוח ומחושבת", וגם ביישנית ונועזת

 

 

מה פתאום יהיה לה קר!
 

מה פתאום יהיה לה קר!(צילום מסך -)