יה פה מחכים לי המעריצים? סביר שלא, ערוץ 2 - צילום מסך

האם האח הגדול הוא מטאפורה אחת גדולה?

עם התקפי זעם חסרי כתובת, מסיבה שקטה, רומן נטול כימיה ומשימת ארגזים מרתקת - מיכל קליינברג מתחילה לחשוד. טור האח הגדול

אביחי משתגע

"עקר - שאינו פורה, לא מביא לתוצאות, אי אפשר להפיק ממנו דבר; סרק".


זה מה שהיה לנו בפרק האחרון, שכל כולו עקרות ו/או מטאפורות לעקרות; זה התחיל בהתקפי זעם שונים ומשונים, המשיך עם משימת הרכיבה במקום (מה יותר עקר מזה), משימה שנתנה יד למשימה אפילו יותר ריקה ממנה - הדיירים מוכנסים לארגז עם תמונה שלהם - וצריכים פשוט לא למות שם או משהו. אפשר לעשות על זה סמינריון מרוב שזה מטאפורי, נראה אם יהיה לי זמן בסופ"ש. היה לנו גם את שיחת ה"רגשות" הכי עקרה בתולדות "האח הגדול" בין חזי לעדן וכמובן מסיבת אוזניות בה לא באמת נוצרת מסיבה כי כל אחד תקוע עם עצמו עם אוזניות. בקיצור - אם הפרק ניסה להיות מטאפורה, הצליח לו יופי. נתחיל -


1. מוקשים וטנטרומים: היו לנו שלושה עיקריים. אביחי, שם ואורנה. שלושתם לא פרופורציונליים ושלושתם נובעים לחלוטין ממטענים אישיים. נתחיל באביחי, טנטרום א'- אביחי מקשיב לאורנה מדברת ומבין כל המילים אותן היא מארגנת בשורה הוא מסמן לעצמו במרקר צהוב את המילים "אתם לא יודעים מה זה קושי מנטלי"; חיש מהר מופעלת אזעקת בראשו, "לנכה יגידו שהוא לא מבין קושי מנטלי?!" מצד אחד צודק, מצד שני - לא הכל סובב סביבך ועובר עריכה בהתאם להיסטוריה והמבנה הפסיכולוגי שלך ותכלס - אם תאלין יכלה להחליק לאורנה את: "לא הייתי מאחלת סרטן אפילו לערבי!!" אז גם אביחי יכול לנשום רגע ולהירגע עם הקושי המנטלי.

 

אביחי מתכנן הפלישה לנורמנדי
 

אביחי מתכנן הפלישה לנורמנדי(ערוץ 2 - צילום מסך)

שם הטיפש

טנטרום ב': שם רעב ולא מכינים לו אוכל! איך זה ייתכן אוף!!! כבר מזמן היה יכול להזמין טייק אווי מהבראסרי וגם -הם סתם חתכו לו את הירקות במקום להקפיץ אותם ברוטב חמוץ מתוק!!! התוצאה: שם מטיל קללה על יושבי הבית: "שיבוא סרטן על כולכם". סה"כ דומה לאיך שאני מגיבה כשהאוכל שלי מתעכב אבל עדיין, מוגזם.

 

רק הוטלה הקללה של שם ואורנה, סינדרלה לצורך העניין, מסתערת על שם: "אחותי מתה מסרטן!" עכשיו - צודקת, שם דוחה, זו יציאה דוחה, חסרת התחשבות והכל - אבל למה לתת לילד מפונק עם צמה לפגוע בך ככה? התגובה היחידה שהיה ראוי לה הייתה לצחוק לו בפנים; בסה"כ היפסטר גחמתי שניכס את המילה סרטן לשימוש יומיומי ולא אתפלא אם עשה את זה גם למילים 'שואה' ו'אונס' - בשורה התחתונה - לא שווה התייחסות.

 

שם. קודם שיתחלף לך הקול, אח
 

שם. קודם שיתחלף לך הקול, אח"כ נדבר(ערוץ 2 - צילום מסך)

תהילה בוכה

טנטרום ג'- לא רק שם יודע לקלל קללות ולכשף כשפים, כי בינתיים אביחי שוכב לו בחדר מול רב המכר של הבית, התנ"ך, וממלמל דברי זעם וטירוף משלו: "אני רוצה לתת לכולם נכות, אני רוצה להשתין עליהם, לאנוס אותם נפשית" (אני בסלון ביתי: "אומייגאד אמא'לה", שם בסלון בית האח הגדול: "כן יאללה לך על זה!").

 

אביחי אכן יוצא למשימה להשתין על כולם ולאנוס אותם נפשית, מה שיבוא קודם. הקורבן הראשון: תהילה. "את כולך משחקים ואת צבועה ומעצבנת (טוב נו, אני לא זוכרת מה אמר לה אבל לא היה שם שתן ואונס) תהילה בינתיים בתגובה נכנסת למצב קטטוני: "נכון. נכון. נכון. יופי. נכון. נכון" האימה. ואז: לכי תבכי, נראה לך שאני אבכה בגללך? והופ - דמעות בחדר האח.

 

תהילה
 

תהילה "לא בוכה" ו"לא בגלל אביחי"(ערוץ 2 - צילום מסך)

סילבסטר

2. מסיבת סילבסטר - האח הגדול עושה מסיבה רק לעשירים (מה חדש בעולם) אבל כדי שהעניים לא יוכלו ללקט פירורים אפילו, זוהי מסיבת אוזניות. אבל אני אגיד לכם מה הכי טראגי במסיבת אוזניות, לא זה שהעניים לא שומעים, לא זה שזה לא מלכד - זה שכולם נראים פשוט מפגרים. ויש שם שני אנשים, נגיד כוכב וחיים, שפשוט לא יכולים להרשות לעצמם להראות יותר מפגרים ממה שהם.

 

ועוד משהו - ממה ששמעתי דרך צווחותיהם המזייפות - טוב מאוד שהמסיבה הזאת הייתה באוזניות כי כמו שאומרים, העם היהודי סבל מספיק (צביקה פיק ויהורם גאון?! תשימו את הפלייליסט הזה בהלווייה שלי). אז העשירים לכאורה נהנים בינתיים העניים עסוקים בלבאס לתאלין את הצורה; היחידה שזה באמת לגיטימי שתחגוג וכולם עושים לה הקיץ של אביה - "לא בא לי להחליף את הפיג'מה". אבל בו זמנית מאיימים עליה שלא לבכות כי השקיעה מלא באיפור, תאמינו לי עם חברים כאלה כבר עדיף לרכב על האופניים בסלון לשום מקום.

 

אנדל חרמן על עדן, כי אין תמונה מהמסיבת אוזניות
 

אנדל חרמן על עדן, כי אין תמונה מהמסיבת אוזניות(ערוץ 2 - צילום מסך)

עדן

3. עדן והזכרים הכושלים שסביבה- עדן ואנדל הם פשוט דוגמא ומופת לחוסר כימיה, מההתחלה עד עכשיו - זה פשוט לא קיים שם, אני לא רוצה לחשוב ככה אבל אני נאלצת לחשוב ככה - שהם מתעקשים להתחבר באיזושהי דרך רק בגלל ששניהם אתיופים, הייתכן? מה שבטוח זה שלשניים אין שום גרם של תכונה משותפת וכל שיחה ביניהם עושה לי צמרמורות קור של מבוכה בגב התחתון.


אבל - גם ה"זוגיות" של עדן עם חזי היא חסרת כימיה לחלוטין, כאשר נדמה שאין שם חיבור משום סוג - לא שיחות, לא צחוקים, לא משיכה - לא ברור. השניים שוכבים במיטה ועושים גרסה כושלת ל"יחסינו לאן": מה את מרגישה, בסדר לא יודעת, קסם, נגעת לי", כן אבל מה את מרגישה? כאילו למה, "סתם כזה, לא יודעת.. מה אתה מרגיש?" "תלוי מה את מרגישה", יאללה נחנקנו. דיאלוגים גרועים יש לי גם ב"יפים והאמיצים".

 

לא קניתי
 

לא קניתי(ערוץ 2 - צילום מסך)

4. משימת הארגזים: גילוי נאות, אחרי שאנדל רמז רמיזות קשות לאח הגדול שיש כאן עוד משהו קשה בעקבות המראה הלוהט של עדן, וואלק חשבתי שהאח הגדול ארגן לו ארגז להרפייה והרגעות ודווקא הייתי מרוצה מהיוזמה אבל לא כך הדבר. האח הגדול עושה לעניים "גג לילד החוסה", עם קרקרים ומים - שם אותם שם לזמן בלתי מוגבל ומחכה לראות מי לא יתפגר. התשובה: מעיין. האם זה יותר מוערך או שמא יותר מפחיד? צריך לחשוב על זה.

 

5. תהילה הודחה ויפה שעה אחת קודם.

 

 

 

חמודה
 

חמודה(ערוץ 2 - צילום מסך)

רגעים לציטוט

 

אביחי: "אני רוצה להשתין על כולם", טיפוס מעניין ללא ספק

 

שני לחזי: "לך לפרוקטולוג ותוציא את הבאט פלאג מהתחת כי אתה לא אתנו", כשאת צודקת את צודקת

 

"עיכעיגעכגכעג": חיים שר במסיבת אוזניות

 

שני: "נשתה תירוש, נצחק, נחייך ונשים פיג'מות", כמו כל יציאה שלי ביום שישי

 

אורנה: "לא הייתי מאחלת סרטן אפילו לערבי!!" ותודה לתאלין הערבייה שמחבקת אותי בינתיים

 

אנדל: "עדן דפקה לי את התחת", יש משחות לזה

 

אורנה בארגז: "השעמום בארגז ובחוץ זה אותו דבר", word