סטטיק ובן אל תבורי, יח"צ

האם סטטיק ובן אל תבורי ממחזרים את עצמם?

חיים משה מצליח לרגש, סי היימן עם וידיאו משפחתי אישי לזכר אבא ועופר לוי ועדן אבוטבול בדואט אנמי • סיכום חדשות המוזיקה הישראלית

  • פורסם ב:
  • 29/05/2016 15:03
  • |
  • עודכן ב:
  • 01/10/2016 15:56
  • |
  • כתבים:
  • דודי פטימר

תמונה דודו

טקסט דודו

השבוע שחרר הצמד המצליח סטטיק ובן אל תבורי את הסינגל החדש - "סתם" מאלבום בכורה שבדרך. הצמד, שנתגבש במהלך העבודה על השיר "דובי גל" יחד עם סקיי נשר, הפך (בצדק) לאחת התופעות החמות בקרב בני הנוער כשהוא משחרר בשרשרת שירים החורכים את תחנות הרדיו: "ברבי", "כביש החוף" ו"סלסולים", כשלצד הצמד, אסור לשכוח את מי שאחראי לסאונד המיוחד שכבש את אוזנינו - ג'ורדי (ירדן פלג) - המפיק המוסיקלי המחונן.

 

על אף הרעש והצלצולים סביב "סתם", אני מודה כי די התאכזבתי אך כדי לשכנע עצמי שאיני מאוכזב, צפיתי בקליפ עם השיר, בקליפ ללא קול, בשיר עצמו ללא הקליפ וחוזר חלילה, והגעתי לכמה וכמה מסקנות: ראשית - הצמד יודע למצוא היטב את החיבור בין ליריקה למלודיה וניחן בכישרון לקרוא את מה שהנוער רוצה ואוהב לשמוע. נוסף לזאת, ג'ורדי מעודכן היטב במקצבים העכשוויים מחו"ל ויודע היטב לעשות מכל שיר בסיסי, בונבונייה אמיתית, על כך אין עוררין,

 

עם זאת, אם נתעלם לרקע מהקליפ הבאמת מושקע (על כך אין ספק) המזכיר באידיאל את Almost Famous של G-Eazy (מאלבומו This Things Happen מ-2014), השיר עדיין גובל בשבלוניות הנוסחתית של הצמד והשיר עדיין נשמע כמיקס של שיריהם הקודמים, רק בסלואו מושן. זה אמנם עובד על הנוער (ובצפיות היוטיוב שנכון לשורות אלו מתקרבות ל-2 מליון), אך האם בטווח הארוך זה יועיל לצמד להתקדם ולהשתכלל? ימים יגידו.

 

קליפ דודו

טקסט עומר אדם ולירן דנינו

"מול שמיים" הוא הסינגל החדש של חיים משה, המלווה ללא לאות את פסקול חיינו זה ארבעה עשורים וקולו החם הפך סימן היכר לארצישראליות הזכה והטהורה. השיר החדש, אותו כתבה עינת הולנדר, הלחין רביב רם בן מנחם ("הפרויקט של רביבו") ועיבד ערן כרמי, הוא בלוז נשמה עוצמתי ומלטף הממחיש את הישמרות יכולותיו הווקאליות הנהדרות והעוצמתיות של משה, שכדרכו לאורך הקריירה, מעדיף את האיכות על פני ההתמסחרות, וזו אולי הסיבה שהשיר יושמע בתחנות הרדיו אך לא יהפוך ללהיט, לא כי הוא לא טוב, אדרבה, הוא מצוין, איכותי ומגשר היטב בין המילים ללחן התפורים בדיוק למידותיו של חיים, ברם, בימים בהם יוצאים לתחנות הרדיו מספר לא מבוטל של שירים, כל שיר דורש יחסי הציבור הפומפוזיים הדרושים לקדמו ופומפוזיות מעולם לא הייתה דרכו של משה הצנוע והעניו שבקולו תמיד מצליח ויצליח לרגש. שאפו.

 

קליפ עומר ולירון

טקסט אניה בוקשטיין

לפני יותר מחודש איבדנו את אחד המוסיקאים הפוריים בהם בורכה ארצנו - נחצ'ה היימן זכרו לברכה, ומי שעקב, שם לב כי בתו של נחצ'ה, סי היימן, לא פסקה לדמוע ועם זאת, לא נטשה את הבמה בכדי להתאבל, אלא העדיפה לעמוד על הבמה ולשיר את השירים כפי שאביה היה מבקש בצוואתו המנטלית, שכן היימן הבינה כי המקום הכי קרוב עבורה להיות קרובה לאביה וללוותו בדרכו האחרונה, היא המוסיקה שהייתה כל חייו וכל מאווי נפשו, עד יומו האחרון.

 

השבוע יצא לתחנות הרדיו סינגל חדש של סי היימן - "עכשיו בעצם טוב" (מילים: אהוד מנור ז"ל, לחן: נחום היימן ז"ל), שבוצע במקור על ידי חוה אלבשטיין בסוף שנות ה-70 ואותו ביקש נחצ'ה מסי להקליט לפני כמה חודשים אך מאורעות החיים לא אפשרו לה זאת, עד זמן זה, כשהיא מגישה לאביה את הקינה הטהורה והיפה ביותר: השיר האחרון ממנה אליו (וגם ממנו אליה). את השיר עיבדו והפיקו מוסיקלית משה לוי ואלעד שודלר והאינטרפרטציה המלווה סיפורו של היימן וסיפור יחסיו עם בתו, שונה לחלוטין מהמקור ומקנה לביצוע נופך יותר סנטימנטלי ופרסונלי. השיר מלווה בקליפ מרגש ובו קטעי וידאו אישיים ומשפחתיים ששוחזרו מקלטות שנתן נחצ'ה לסי, כחודש לפני פטירתו, ועל בימוי הקליפ אמונים אסף לביא הראל וברק גונן.

 

קליפ אניה

טקסט התקווה 6

"נשיקות על השפתיים" הוא הדואט החדש של עופר לוי ועדן אבוטבול אותו כתב והלחין אופיר כהן. אם ציפיתם לשמוע לדואט מחשמל ומצמרר של השניים הרי שאתם צפויים להפתעה הפוכה: לוי, שאין עוררין על יכולותיו הווקאליות הגדולות, שר ללא רגש וללא כוונה במן עייפות כזו שלא מצליחה לרגש או לעניין, ואבוטבול נשמעת כמתאמצת לשיר, לא מרשימה בביצוע ודי אנמית, מה שיוצר שיר דכאון שמלבד נסיון ליצור גימיק - אין בו כלום. מאכזב.

 

קליפ התקווה 6

במה חדשה

במה חדשה: נוי אייזן, יהל יצחק וחן צימרמן - "נוסע" (מתוך פרויקט מילקי מיוזיק)


השבוע יצא לאור, אחרי ציפיה ממושכת, סינגל חדש ומשותף של הצמד נוי אייזן ויהל יצחק (שהקאברים שלהן לשירים ישראלים מוכרים הפכו ויראלים) יחד עם אמן הביט בוקס חן צימרמן המוכשר, במסגרת פרויקט "מילקי מיוזיק". את השיר כתבו נוי ויהל והוא למעשה סינגל הבכורה שלהן כצמד (כמובן שתרומתו הרבה של צימרמן אמן הביט בוקס מוסיפה המון לשיר ולביצוע) והשתיים מציגות רגאטון קצבי וקליט לקראת הקיץ, שאם תאזינו טוב, ותדמיינו מקצב ים תיכוני, תוכלו למצוא גם פוטנציאל ללהיט הבא של הז'אנר המסלסל. בהצלחה.

 

קליפ מאי ספדיה