האח הגדול, צילום מסך -

האח הגדול - העונה שהתפקששה

גמר שהרגיש מלא בממלאי מקום של שחקנים ראשיים, התפזרות מוחלטת של כללי הפורמט וקורין גדעון מרגשת אחת • טור אחרון של האח הגדול, התור של מיכל

yrhhxh

והפעם, התור (האחרון) של מיכל:

 

ערב הגמר של בייק אוף, אה סליחה של האח הגדול, נפתח עם השוואת מדד המבוכה אצל כל הצופים, זאת על ידי קליפ של הפיינליסטים שרים את "heroes" של דיוויד בואי, כאשר לראות את דודו שר באנגלית כצאן לטבח זה מראה לא נעים ולא הגון. מיד לאחר מכן הפיינליסטים יצאו בזה אחר זה והתחושה הייתה שביננו - זה לא כל כך משנה. עמרי מקום שלישי או דודו, או ברק או שי מיקה - מה ההבדל - האם אכפת לי בכלל? נראה לי שלא.

 

 

לטורים הקודמים:

האח הגדול - הפרק שהביך אותי

האח הגדול - כל האמת בפרצוף: גרסת הטוקבקיסטים

 

המירוץ למבוכה
 

המירוץ למבוכה(צילום מסך -)

עדן

זה מצער אבל זאת האמת - ברגע ששי חי יצא הבית נהיה פשוט משעמם, אבל האם זה כי כולם משעממים בעולם חוץ משי חי? לא בטוח, אבל מהרגע שרמטכ"ל צבא האמת פרש עם שניים מנתינייו, העונה הפכה למעין "ששטוס" למבוגרים, עם הפעלות ואינספור שיחות חיזוק וזה נחמד, אבל אחרי שי חי סף הריגוש של הצופים נמצא במקום בו שיחת ידידות בין עמרי לשי מיקה בשכשוכית, מורגשת כמשק כנפיים של פרפר על גבו של קרנף.

 

זאת הייתה עונה בה חוקי הפורמט כשלו לחלוטין, וזה היה הכי ברור באירוע הגמר בו: ראשית- הדיירים יצאו מהבית עוד לפני ספירת הקולות לנופף לקהל, כאשר למה זה היה דחוף ומה עם כל אפקט ההלם של העולם החיצון ובני האנוש אחרי שלושה חודשים בהם הם סגורים בבית? בוטל מסתבר. שנית- כמחצית מהדיירים בערך לא הגיעו לאירוע (שי חי, תניה, איציק, אור) והמנחים נאלצו ברגע של ייאוש לצטט את עדן אברג'יל: "מי שלא טוב לו, יום טוב לו".

 

שי חי ותניה, הפילים הלבנים שלא בחדר
 

שי חי ותניה, הפילים הלבנים שלא בחדר(צילום מסך -)

שי חי

המצב בערב הגמר היה מורכב: איך מכתירים כוכב באירוע נטול כוכבים? כולם מסכימים ששי מיקה חמודה אבל זהו, היא חמודה. היא לא כוכבת והיא לא תיזכר ככזאת. כנ"ל לגבי- עמרי, ברק ודודו; חלקם חמודים יותר חלקם חמודים פחות אבל בסופו של דבר נותרנו עם חבורה, אם לצטט את ניטשה כדי לאזן קצת את עדן: אנושית, אנושית מידי. לאף אחד מהם לא התאים להיות הכוכב, הזוכה הגדול, זה עם הזיקוקים מאחוריו.

 

כולנו כבר מנוסים אחרי שבע עונות ויודעים - שאלה לא האנשים שנזכור. הזכייה של שי מיקה הייתה כמו הזכייה של מושיק עפייה (האח הגדול VIP) - מדליה על שמירה על ניטרליות, על מוכנות ספיגה, על הבלגה, על חיוך תמידי. אלה באמת אחלה תכונות אבל הרשו לי גם לאתגר את האקסיומה הנוכחית ולשאול: האם אלה בהכרח התכונות הכי חשובות וראויות להערכה? ואם שי מיקה הייתה עומדת על שלה יותר, אם כן הייתה מוצאת את עצמה בחיכוכים? האם זה אומר משהו לא טוב עליה? זה פחות מוערך? אבל אין מה לעשות, כולם רוצים נקי וחדש ושי מיקה נקיה וחדשה.

 

 

האח הגדול
 

האח הגדול(צילום מסך -)

קורין

בסופו של דבר הייתה הרגשה עצובה ומביכה באוויר שהלא ייאמן קרה ובאמת שי חי, כפי שמוחו הקודח אומר לו - ניצח. שי לקח איתו מתמודדים שלא הגיעו לערב הגמר, שי חי ארגן לעצמו ערב גמר אלטרנטיבי יום לפני עם הרבה יותר אמוציות וסטאר קואליטי ואולי ההוכחה הכי פורנזית לדבר (אהבתם?) היא ששי חי מככב בכל הקליפים המרגשים והדרמטיים של בית האח, והוא אפילו לא שם. מעולם חיזור גורלי לא נראה עצוב יותר ואנחנו היינו שם מהצד לצפות בדייט הכושל שנקרא: "אירוע הגמר של האח הגדול".

 

אז הדיירים יצאו ושודר להם קליפ הסיכום שלהם בזה אחר זה, רגעיהם הדרמטיים, רגעיהם המרגשים ואצלי בלב - כלום. "מה זה", אמרתי לחבריי, "אני לא מרגישה כלום, כאילו שתיתי ליטר ציפרלקס, זה לא מעניין אותי זה לא מרגש אותי", "נו ברור" טענו, "זה כי הם לא מעניינים". אבל אז הגיע הרגע המרגש באמת היחיד, הראשון והאחרון של אירוע הגמר, כשארז הודה ופרגן לקורין וזו לא הצליחה לעצור את הדמעות ובכל זאת הוציאה לפרסומות בקול חנוק מבכי כמו מנחה מנוסה אמיתית והוכיחה שהיא ראויה לכל הפרגון. קורין גדעון -את המנצחת הגדולה של האח הגדול עונה 7.

 

הרגע האותנטי היחיד באירוע הגמר
 

הרגע האותנטי היחיד באירוע הגמר(צילום מסך -)

סיכום

אז איך מסכמים עונה ששי חי סיכם כבר בעצם יציאתו? היה נחמד, היה מסעיר, היה מכעיס, היה משעמם. תנו לנו בעונה הבאה דמות שהיא גם כריזמטית ואינטיליגנטית וגם לא דושבאג ואנו נודה לכם מקרב לב, זה אפשרי! אז זהו, כמו ששי מיקה אמרה בנאום הזכייה שלה/ האודישן לערוץ הילדים: "אם אתם עצובים, אל תהיו, תרימו את הראש ותחייכו". בסדר?? אני אתגעגע, ניפגש בעונה הבאה.

 

רגעים ל

רגעים לציטוט-

 

ברק: "אני אותה הגברת בשדרוג אדרת", כי גם לפתגמים בעברית מגיע שדרוג

 

דודו: "אח גדול אני עבד לחוכמה שלך וכלום בך לא שפוי", אח גדול מסמיק

 

ארז על עמרי: "לא ברור אם זו קוליות או אכזבה", מה שאומרים עליי תמיד

 

עמרי: "להיות בבית האח הגדול זאת המתנה הכי גדולה שקיבלתי בחיים" ארז: "באמת?!"

 

ברק: "שי מיקה מוכיחה שאומץ זה לא מילה גסה", מתי זה היה?..

 

קורין לקהל: "מי המנצח שלכם?" קהל פה אחד: "שי מיקה!!" קורין: אוקי הקהל פה חצוי"