הישרדות, צילום מסך

"הישרדות": "למה אני לא יכולה לשמור על עצמי?"

והפעם בהישרדות: טיטי וכוכבי לא מבינים למה הודא לא הולכת להדחה כצאן לטבח, טילטיל לומד מילים חדשות ולירון ממשיכה לנצח • ביקורת פרק

אחרי משימת בובות הוודו/ סוציומטרי, בה כולם גילו מה כולם חושבים עליהם (עומר - מסריח, רוסלנה- יפה, הודא - שלא נדע), ה"חברים" חוזרים לשבט והודא, שיש לה הרבה תכונות מעניינות אבל כישורים חברתיים הם ממנה והלאה, מנסה להביע את עצמה ללא הצלחה; מה אכפת לי מה אתם חושבים עליי? למה אף אחד לא בא אם אתם רואים שאני עצובה? אתם לא רוצים לדבר איתי? סתמו את הפה!"

 

 

בפרקים הקודמים של הישרדות:

"הישרדות": מי יותר יפה, טיטי או רוסלנה?

"הישרדות": אחלה פרק של "המדרשה"

 

 

צמיד ווטו ג'ני

משימת צמיד הווטו


אפשר כבר לדעתי להחליף את כל השמות של המשימות ב- "ג'ני מנצחת" כי זה מה שקורה ואני תמיד אמרתי שרוסיות זה דבר בלתי מנוצח וידידתי ג'ני מוכיחה שגם בלי לשתות שייק חלבונים וגם בלי להיות סיירת חופים, או לשנות את שמה בת"ז ל"אלופה" או להיות בריון מתלהם או להיות נוכלת נכלולית - אפשר לנצח במשימות, שוב ושוב.

 

למרות השידור החוזר שבניצחון של ג'ני היו עוד כמה דברים מעניינים במשימה, כשחשוב לציין שהמשימה עצמה היא ממש לא אחד מהם (שוב להתיר קשרים ולכוון כדור לחור). הכי מעניין היה לראות איך כוכבי לא זקוק לשום התאמה בין הדימוי העצמי שלו לבין, נגיד, עיקרון המציאות; על פי כוכבי, כל משימה היא "שלו", הוא לוקח אותה בהליכה לאחור תוך כדי הכנת קוקטייל, הוא מגיע ראשון מתוך שינה, הוא מחלק ניצחונות לעניים כי יש לו עודף - בקיצור, אין לו מה להתרגש בכלל. בפועל הוא לא מנצח אף פעם ואפילו לא קרוב. אבל מה זה משנה. אז כאמור ג'ני ניצחה שוב וזה נהדר, במיוחד כי זה אומר שטיטי לא ניצחה ובואו נגיד שלא יזיקו לה כמה חבטות בכתר הדמיוני שעל ראשה.

 

ג'דאית מארץ הג'דאיות
 

ג'דאית מארץ הג'דאיות(צילום מסך)

הודא כלבה

המופע של הודא


כידוע, טיטי, כוכבי והודא הם שאריות הברית המפוארת של שבט 'קויופה' שבינתיים חבריו הודחו כמו זבובים, כי כמו שכוכבי אומר - "גם מלכים גדולים נופלים" וכמו שאני אומרת - "זה סופו של כל דושבאג" (ע"ע רון אלוף). בכל אופן, ברור לכולם שהודא היא הנספח וטיטי וכוכבי הם הזוג האמיתי, 'לכולם' זה גם להודא, לטיטי ולכוכבי. וכך, כשהם מבינים שמישהו מהם יעמוד על הגריל, הם בלי להסס מודיעים זאת בצער רב להודא: "נשמה, את תהיי מודחת היום, בואי נשחק איתך קצת לפני אם את רוצה, נלמד אותך להדליק אש". הודא כרגיל - לא מוכנה לסיטואציה שכזו והולכת לצד לעשות מדיטציית "מה עושים"; שם, אל מול הגלים, היא נזכרת בסרט "להתחיל מחדש" בכיכובו של טום הנקס ונזכרת בחבר שיצר לעצמו בעת מצוקה, כדור ושמו וילסון. הודא מחליטה שגם היא תמציא לעצמה חבר לעת צרה, פסלון ושמו 'חסינות'. היא תיקח מקל ותלפף עליו חוט והוא יגן עליה ויהיה לה חבר אמיתי.

 

הודא מחליטה להודיע לכולם שיש לה פסלון חסינות, כולם בהלם, אף אחד לא חושד, טיטי מיד מוציאה את הרטוריקנית האלגנטית שבה: "את כלבה, את שקרנית, סחבתי אותך על הגב שלי" בעוד הודא נכנסת למצב מוזר של אפטיות, "אני לא שקרנית", "זכותי" וכוכבי בינתיים אמון על להביא את הדרמה לסיפור: "הודא, את לא בת ברית - את אויבת". איך שהוא אומר את זה השמיים מתכסים עננים שחורים, מתחילים ברקים ורעמים ואורסולה, מכשפת הים הזקנה, יוצאת מן האוקייאנוס וחוטפת את כולם אל מצולות הים ואז אני מתעוררת ורואה שטיטי, הודא וכוכבי עדיין רבים אם הודא היא יותר כלבה או יותר שקרנית כשבאופן מחריד ובעייתי, כוכבי וטיטי באמת לא מצליחים להבין למה הודא לא הולכת להדחה שלה כצאן לטבח, מה לעזאזל הבעיה שלה?

 

הודא, אם תפסיקי להתנגד זה פחות יכאב
 

הודא, אם תפסיקי להתנגד זה פחות יכאב(צילום מסך)

מועצה

מועצת הדחה


זוארץ כרגיל בתפקיד מחרחר המריבות, "אז מה טילטיל, אומרים שאתה סתם אפס ושפוט של רוסלנה, לא יודע ככה שמעתי". כאשר טילטיל שוב נאלץ להגן על הזכות שלו לחברות שלא תיחשב לניצול או הערצה עיוורת. וגיא כחלק מתפקידו לחרחר מנסה לעזור לו עם טיעוני נגד, "וטילטיל, מה ההבדל בכלל בין הקשר שלך ורוסלנה לבין הקשר של כוכבי וטיטי? בוא נחשוב ביחד" (מזכיר לי חוויות קשות מהתיכון מהשיעורים הפרטיים במתמטיקה) משם ינסו להבין מי נדבק למי, מה ההבדל בין חברות להידבקות וגם סוגייה: כאשר שטיטי זורקת קנה סוכר בזעם, האם זה עושה אותה אישה חזקה, אלימה או שמא מובילה? (סקר בתחתית העמוד).

 

בינתיים בשולי המועצה, דנה ולירון מתנגחות התנגחות משונה ומביכה בה כל אחת אומרת משהו והשניה אומרת לה שלא אכפת לה. לירון: "זאת הדעה שלי", דנה: "לא אכפת לי מהדעה שלך", לירון: "לא אכפת לי שלא אכפת לך", דנה: "לא אכפת לי שלא אכפת לך שלא אכפת לי". אם עץ נופל במועצת השבט ולאף אחד לא אכפת, האם עדיין יש רייטינג?

 

למרות שלא מדוייק לומר שלאף אחד לא אכפת כי עומר אנסליסט למשל, צפה מהצד בנפלאות התבונה של לירון, "לא אכפת לי, לא אכפת לי", ודווקא היה מאוד גאה ביצירתו: "כל הכבוד לירוני", בהחלט ניתן לומר שמפלצת קטנה גידלת ורוממת.

 

לא אכפת לי גם
 

לא אכפת לי גם(צילום מסך)

הודא מודחת

עוד בחגיגות המועצה: לירון מנסה באמת להסביר לטיטיל איך עובדת אסטרטגיה ואיך נראה מהלך (שוב, צלקות מ-3 יחידות במתמטיקה עולים וצפים בי), ודנה ברגר מדברת על משהו ורון שובל נקרע מצחוק כי היא דנה ברגר ולא אופירה אסייג. פייר - לא התגעגענו. אבל הנה מגיע לו הרגע הדרמטי והביזארי שחיכינו לו: הודא שולפת את החבר וילסון שלה, מקל החוטים. "רגע גיא, יש לי משהו". "ובכן הודא", אומר גיא, "צעצוע מאוד יפה, אבל הייתי מוסיף לו את העיניים האלה הזזות או לפחות מנסה לעשות לו קצת שיער, הצעצוע שלך לא מספיק טוב ולכן את מודחת. זרקי את המקל המטופש ואת הבנדנה שלך לאש".

 

וכך הודא במהלך האסטטרגי המוזר, מטופש ואמיץ ביותר שראינו, מסיימת את דרכה במשחק. כמובן שהיה גם דו קרב עם לירון אבל אתם כבר יודעים - לירון נשארת ותישאר, כל עוד המשחק הזה הוא בבגדי ים. ואיך אפשר לסיים בלי פינת הזן של גיא: "אסטרטגיה, היא לא מילה גסה, כשנשארים שישה, זו הדרך היחידה". זה מה שאני תמיד אומרת.

 

רגעים לציטוט:

 

כוכבי: "מסתבר שאנשים שקטים, מחביאים בפנים הרבה שקרים", כמו ביצת קינדר השקטים האלה

 

טילטיל בנאום המרגש של העונה: "מצטער, לא יכול להיות שכולם פה יהיו רק יחידה מובחרת של דובדבן, אני גמד, אני פחדן - יש מיקס!"

 

טילטיל עושה כמיטב יכולתו: "מה אני לא אפלטוני? אני מחשבי??"

 

זוארץ לכוכבי: "יכול להיות שאתה הטילטיל של טיטי?" או שאולי אתה המיפמיפ של שלומפי?

 

לירון: "יש פה שני בריתות של שני נשים חזקות", אבשלום קור מקבל שבץ.