גם שתו לי, צילום מסך -

"הישרדות": רון שובל נובח על העץ הלא נכון

והפעם בהישרדות: רוסלנה מתגעגעת לאייל גולן, טילטיל מראה לרון שובל שלא מתעסקים איתו, ג'ני הולכת מכות עם סרטנים וגם: עומר ניפרד מכס המלכות • ביקורת פרק

שופינג

הפרק נפתח באבל כבד בבית משפחת רון אלוף, טיטי מזילה דמעות של הוקרה לזכרו וכוכבי אומר לטיטי שהם ישלמו על איך שהשתיקו אותה ושמו אותה בפינה (nobody puts titi in the corner) ואילו רון שובל לוחש בינתיים ברקע כמו ג'אפר מ"אלאדין" - "נקמה... נקמה". אבל הנקמה המתוקה תיאלץ לחכות כי יש יום שופינג היום וכפי שאנחנו יודעים כבר מניסיוננו האישי כבני אדם וגם מהפרסומת של קניון עזריאלי- "שופינג, כי כל כך פשוט להיות מאושר".

 

 

בפרקים הקודמים של הישרדות:

"הישרדות": רון אלוף בוכה דמעות של עוצמה

בלוג "הישרדות": רון אלוף וטיטי מתקלחים, לירון גם שם

 

 

ממשיכים לגהץ! כל ההנחות השוות לסייבר מאנדיי
 

ממשיכים לגהץ! כל ההנחות השוות לסייבר מאנדיי(fotolia)

בייבידול

מכירה פומבית


לקראת משימת השופינג במכירה הפומבית החברים מקבלים כסף מזומן; רון שובל מתרגש, טיטי ממשמשת, טילטיל אומר "מצטער אבל אין לי לפרוט" ודנה אומרת "מהו כסף, העיקר המוזיקה שבלב". המכירה הפומבית מתחילה וגיא זוארץ מעולם לא נראה יותר מלא שמחת חיים - סוף סוף הנחיה כלבבו, לו רק היתה לו גם פאה לבנה ופטיש ברזל רציני - הוא בכלל היה בשמיים.

 

המכירה מתחילה - טיטי מוכנה להיחנק משלוש עוגות קינמון ולו רק בשביל שטילטיל ייחנק מקנאה ומהרוק של עצמו, רוסלנה מקבלת בייבי דול במידה אקסטרא לארג' כי יש אנשים שככה הם אוהבים את זה והונדורס מספיק רחוקה מאייל גולן אז יאללה בלאגן, ומושיק מקנא ברוסלנה, כאשר באמת, אם יש משהו יותר סקסי מרוסלנה בבייבידול, זה מושיק גלאמין בבייבי דול וכתף פרוקה. מה אני אגיד לכם חבר'ה, אני מבינה שמישהו פה קורא את היומן הסודי שלי.

 

סקסי עם פלאפל
 

סקסי עם פלאפל(צילום מסך -)

דנה והגרביים

בעוד השניים רבים על הכותונת החושנית, ג'ני ממצה את כל עניין ההימורים, כנראה נמאס לה כבר מקפצוצי הצהלה ונפנופי הפטיש של זוארץ והיא קמה ושמה את כל הקופה על משהו, מה שזה לא יהיה, מסתבר שהיא שמה את הכסף שלה - על פחות ממה שהוא שווה, שזה בדיוק כמו לשלם שכירות בתל אביב.

 

טילטיל, שניסה כבר לרכוש הכל, רוכש בסוף חבילת מהדואר רק בגלל שכתוב עליה באנגלית וזה עושה עליו רושם חשוב, בתוך החבילה מחכה לו "ערכת ישראליות למשתמש" ובה שש בש, פיצוחים ואייפוד עם מוזיקה ישראלית בלבד (האימה), טילטיל המבולבל והמאוכזב שם את פיסטוקים באוזניים ומנסה לאכול את האייפוד, כשהעצבות שעל פניו באמת סודקת את הלב, "תלחץ פליי! תלחץ פליי!" צועקים לו חברי השבט ואכן, איך שדנה אינטרנשיונל מתחילה להתנגן באוזניו הוא שוכח מהצרות וזוכה באירוויזון.


לירון, שכבר שלוש שניות לא קיבלה איזו קומבינה מפנקת מההפקה, זוכה ב"כרטיס ניקובים של תשע קומבינות, הקומבינה העשירית מתנה!" ודנה גרבר לעומת זאת, זוכה בגרביים, אותם היא שמה משום מה על הידיים, כנראה כי היא ממש מתגעגעת להצקות של רון שובל.

 

חמוד סך הכל
 

חמוד סך הכל(צילום מסך -)

שובל

רון שובל לסל וחסל


השבט חוזר למחנה מאוחד, שובב ומוצף רוח טובה וכולם מדגמנים את הזכיות שלהם; טיטי את השמיכה (שלא קוראים לה כרגע 'כירבולית' כדי שהודא לא תתחרפן), רוסלנה את הבייבידול שרון שובל מתאר בבדיחה הארוכה והמסורבלת בהיסטוריה, כ"בייבידול שסבתא שלי לבשה כשחיזרה אחרי סבא שלי ופרעה הפריע להם וזה היה במצרים והבנתם? פרעה", משהו כזה. דנה עדיין הולכת עם הגרביים על הידיים ושובל עדיין לא הרביץ לה בהפסקה.


אבל, עם כל ההרמוניה והבטריה שעוד נשארה באייפוד (והשירים של אייל גולן שטילטיל שם לרוסלנה באוזן ללא הכנה מוקדמת וגורם לה למיני התמוטטות נפשית), אי אפשר שכל האושר הזה באמת יימשך, ואכן, רוסלנה מחליטה פתאום שגם רון שובל צריך לעזור לשבט, למרות שהוא גבר מזרחי. "רון, אולי תלך להביא זרדים?", היא מציעה לשובל בטעות חייה, מה שפותח באופן מיידי את קן הצרעות הבא: "יאללה יאללה, מי את בכלל, תירגעי ומהר, הלו הלו, אני לא עובד אצלך, בוגה בוגה, מה את מתלהבת, תתחילי להירגע, שבי בשקט שמעת". שזאת בעצם הדרך של רון שובל להגיד: "אין בעיה, אני כבר מביא".


טילטיל שאני מתחילה לאהוב, מנסה להיכנס בטעות לקן הצרעות שנקרא 'הפה של רון שובל' ומציע לו שאולי לא יריב עם כולם - מיד קן הצרעות נכנס לפעולה שוב, אבל טילטיל ממש לא מתכוון לספוג את זה ומסביר לרון שובל טוב טוב ש"הוא לא משלם לו תלוש משכורת", מאמצת לחיים שלי את הטיעון. בינתיים דנה ברגר עושה לסיפור voice over דרמטי של יד ושם: "זה נורא עצוב כשבן אדם מאבד את עצמו, את הצלם אנוש שלו".

 

נסיך של כבוד ודרך ארץ
 

נסיך של כבוד ודרך ארץ(צילום מסך -)

חסינות על הפרק


בהישרדות, או שהמשימה היא להעביר מים מכוס לקערה ואז לנפנף בדגל או שזו משימה של שבועיים וחצי עם 79 שלבים מורכבים ועלון הסברה בשלושה כרכים, הפעם זה היה האופציה השניה. אקצר את התהליך ואגלה לכם שטילטיל זכה וטוב שכך, גם כי הוא חמוד סך הכל וגם כי הוא תמיד עושה נאום אוסקר ומקדיש את הזכייה שלו למשפחה ול"כל אלו שלעגו לו". וזה יותר מרגש ממישהו שסתם שם את השרשרת על הצוואר ומתחנן לצלמים שיעשו לו סלפי וישלחו לו אחר כך.

 

זה סופו של כל זומבי

 

במשימת הזומבי עומר בוחר את הודא, אשר עם כל התקפי הזעם שלה וחוסר הסבלנות הבסיסית שלה, מצליחה בכל זאת לעשות את הבלתי ייאמן ומנצחת את עומר, הזומבי הניצחי. אז מה יהא עכשיו על לירון? מי ישלוט במשחק (לפחות בראשו) במקום עומר? וכמה פרקים עוד נשארו עד לסוף העונה? (זה אני שואלת) כל זאת ועוד - אחר כך.

 

אופס, ניצחת אותי
 

אופס, ניצחת אותי(צילום מסך -)

רגעים לציטוט

 

רוסלנה: "בחיים לא חשבתי שאני אתרגש משיר של אייל גולן", זהו, כבשת אותי

 

רון שובל בשקר המפואר של העונה: "אם מבקשים ממני לעזור אני עוזר!"

 

טילטיל: "אני אנצח במשימה על אפם ועל חמתם ועל גיסתם", לא רע טילטיל

 

גיא לרוסלנה: "איזה פיג'מה יש לך?", משפט הפתיחה האהוב עליי

 

רון שובל: "אני ארים את מושיק, כאילו לא ארים ארים, ארים יענו", רון, די.