הישרדות, צילום מסך -

בלוג "הישרדות": מגרש המשחקים של עומר ולירון

והפעם בהישרדות: שושן מאכזב את השבט, טיטי ולירון החברות הכי טובות, עומר לא מנצח גם כשנותנים לו וטילטיל סוף סוף מנצח במשהו • סיכום פרק 13

תהילים

בכל יום ראשון אני חיה לי את החיים בשלווה ובכיף, עד שמישהו אומר לי "היום יש לך הישרדות הא"? ואז אני נזכרת בחבורת הילדים המלוכלכים שהשארתי לבד על האי וניסיתי להמשיך בחיי אבל ללא הצלחה...אז הנה הטור: הפרק של אתמול נפתח ברגע הדרמטי בו השאיר אותנו ביום שלישי, כאשר שושן נכשל נחרצות מול רון שובל במו"מ והשניים צריכים לראות מה מחכה להם בתיבה. זוכרים שבפרומו הבטיחו לנו צעקות שוד ושבר, קריאות לאמא ולאלוקים שבשמיים? אז זה כנראה ירד בעריכה של האפקטים המיוחדים ונותרנו עם סתם פתיחה רגילה של תיבה, בלי כל רכבת השדים.

 

אז מה כן היה שם? בתיבה חיכה החמשיר המביך הרגיל של ההפקה, "לא כל חפץ הוא נפץ אבל אם תלכו לחוף של בוקה תגלו שהוא בכלל לא אוהב קרמבו מוקה!" או משהו כזה, כשזה בעצם אומר במילים אחרות שכל אחד יילך לשבט השני וייקח משם מה שבא לו. רון שובל הולך לשבט הוראקן ודורש את התהילים. טילטיל נחרד ומזדעק, "לא מוכן! מעדיף שתיקח את המזרן!" רק שמעו "קח את המזרן" ומיד חברי השבט מוצאים גמישות בנשמתם המאמינה - "רגע טילטיל, הרי האמונה היא בלב והמזרן הוא בג'ונגל"... רון שובל לרגע קט גורם לי להאמין שזה הכל היה חלק מתוכנית רטורית מחושבת להפליא לקחת באמת את המזרן, אבל לא. התהילים נלקחים, לא לפני שהיהודים הטובים מתפללים תפילה אחרונה, רון שובל הולך משם עם הספרון והעולם קורס. הסוף. סתם, העולם לא קורס כי האמונה היא בלב.

 

הישרדות
 

הישרדות(צילום מסך -)

שושן נוכל

"הסתכלתי לו בעיניים, הוא הסתכל לי בעיניים"


בינתיים שושן הולך לשבט קויופה העשיר בחפצים, נצחונות, מורל גבוה ודאבל די, אך בבואו לשם הוא נתקף בחרדת הביצוע המוכרת שלו והולך רגע לשתות כוס תה עם מושיק, בודק אם כל העציצים הושקו, מסדר את הצדפות על החוף בקו ישר ועוד כל מיני משיכות זמן חשודות. אז מה באמת קרה שם? שושן נתקף בפלאשבק מהרגע בו לירון גילתה לקויופה שהוא שקרן ולכן בצעד אסטרטגי הוא מחליט, כפקח מהחלומות, לוותר לקויופה הם על הקנס ולא לקחת מהם כלום. אבל, צעד קטן לאסטרטגיה - צעד גדול שצריך להסביר לאנושות אח"כ - שושן חוזר בידיים ריקות לשבט שלו (מי היה מאמין שאכפת לו רק מעצמו?) וחברי השבט בטוחים שזו מתיחה לא מוצלחת, שואלים את הקופים אם היום 1 באפריל ומפשיטים אותו בחיפושים אחר המצ'טה איתה היה אמור לחזור. אבל כלום.

 

שושן, עורך דין פלילי, מחליט כרגיל למשוך זמן ומתחיל לשאול את השבט שאלות במקום לספק תשובות, מה שגורם אפילו לטילטיל להבין שמשהו כאן לא בסדר. בשלב הזה שושן נותן לנו הדמייה חינם של איך עובד עורך דין פלילי וזה אכן לא נעים לראות, לאחר כל מיני טיעונים משונים, הוא הולך על הטיעון הרומנטי שהוא ורון שובל חלקו מבט מיוחד, הם הסתכלו עמוק בעיניים, כמעט התנשקו והבינו אחד את השני- פתאום כל העולם עצר מלכת ושושן ידע - אני מחרטט אתכם. אבל אפילו חברי שבט הוראקן, שלא ידועים בהכרח בהצלחה מסחררת במבחני פסיכומטרי, מבינים שעקצו אותם וגם אם הם לא הבינו אז עומר קופץ מבין השיחים כמו עוץ לי גוץ לי וצועק: אל תאמינו לו! הוא שקרן! הוא 10 מהלכים לפניכם!" כשעומר מתפקד כאן בתפקיד התרגם הזומבי בצדו השמאלי של המסך.

 

הישרדות
 

הישרדות(צילום מסך -)

חסינות שבט

חסינות שבטית


מכירים את זה שאתם מתפטרים מהעבודה אבל יש לכם שם עוד שבוע וממש כבר לא אכפת לכם כלום? אז לירון בהוראקן. לירון מזמן החליטה שהשבט שלה לא בא לה טוב ועכשיו כשיש לה שרשרת חסינות היא גם לא צריכה להתאמץ להסתיר את זה אפילו וכך במשימת האינתיפאדה ה-4, בה העיפו באוויר כדורים בעזרת רוגטקות ענק, לירון מטיילת ליד טיטי (מדברת איתה בינתיים על טמפונים ולק) ועושה את עצמה מנסה ועוזרת, בזמן שהיא מתפללת שקויופה ינצחו והשבט שלה יילך למועצת הדחה.

 

עוד חדשות מהמשימה: אמסלם עדיין לא הוכיח שהוא באמת שחקן כדורסל לשעבר ועם יתרון של גובה וניסיון כלשהו בתפיסת כדורים באוויר - הוא לא מראה שום יכולות מיוחדות. טילטיל לעומת זאת מראה איזשהו דחף בלתי נשלט לקפץ על רון אלוף כל רגע פנוי ואז לחבק אותו, כי ככה הם, "שני גברים ספורטאים".. כן....

 

טוב אחסוך לכם את המתח הבלתי נסבל - שבט קויופה ניצח בפעם ה-7,000 ואמסלם שהוויתו הספורטאית (המוטלת בספק) עשויה בצורה דיכוטומית משני הערכים - 'ניצחון' ו-'הפסד' - כבר לא עומד בזה ומתפרק וכל חברי השבט יחד איתו, חוץ מלירון שכבר מדמיינת את ערב הגאלה החגיגי שלה במועצת ההדחה הקרובה.

 

הישרדות
 

הישרדות(צילום מסך -)

דו קרב

דו קרב


עומר מגיח ממלונת הזומבים לדו קרב שלו ומי היה מאמין שהוא פועל בצורה אסטרטגית ובוחר בלירון, בת בריתו שתפסיד לו ותעביר לו את הקול שלה בהצבעה, שהוא בעצם הקול שלו, שהוא הקול של כולנו. לרגע קט פתאום היה נדמה שגיא זוארץ מבין מה קורה סביבו כששאל את שניהם: "הפעלתם פעם בובה על חוט"? אבל לא, מתברר שהוא באמת מדבר על המשימה, מעולם לא היה אדם שהגדיר בצורה יותר מושלמת את המילה - 'סחי'. בדו קרב לירון ועומר צריכים לעשות דברים, זה לא משנה, כי השורה התחתונה היא שלירון צריכה לתת לעומר לנצח. הבעיה היחידה היא, שזה לוקח לעומר כמעט שעה, כשכל מה שהוא צריך לעשות זה להכניס משהו קטן לחור. מוזר ומעניין.

 

הישרדות
 

הישרדות(צילום מסך -)

מו"מ ורגעים ל

משימת החסינות


קודם כל אני רוצה להודות לחברי האקדמיה על כך שזו לא עוד משימת "העבירו את המים מצד לצד ויי ויי איזה מתח". הפעם זו משימת "זיכרונות ממסיבת כיתה ג'2", ועל חברי השבט לעטוף את עצמם בנייר טואלט (טוב, בבד) שקשור לעץ ואז להסתובב וללכת על קורה וזה מצחיק כי זה עושה סחרחורת, אבל טילטיל דופק לעצמו אגרופים בראש וזה פחות מצחיק ויותר מפחיד אבל לפחות זה עזר לו ללכת על הקורה והביא לו סוף סוף את החסינות וכמובן, את פרס האוסקר על ארמגדון 8. "ורד!!! זה בשבילךךךךךך!!!!".

 

רגעים לציטוט:

 

טילטיל על שושן: "פתיחה ברגל שמאל, לקק ברגל ימין". זה למדתם אצל סטס מ"אומנות הפיתוי"?

 

דנה: "תהילים זה דבר קטן אבל יש לו משמעות גדולה". דיייי! מה זה לא לפי הגודל?

 

שושן להודא בקויופה: "שמח לראות שהשתלבת כאן יפה", אין כמו קצת פטרונות על הבוקר

 

טילטיל רואה את שושן: "הוא בלי מנצ'טה!". וגבינת מנצ'גו הוא הביא לפחות?

 

עומר: "תראו איפה אני ומה הבטיחו לי!". כמו כל פליטי הריאליטי

 

לירון אחרי ההפסד: "אני בלב- 'אהלן וסהלן'". מי מאתנו לא אומר בלב אהלן וסהלן

 

רון שובל לשושן עורך דין פלילי: "אני מקווה שתייצג אותי יום אחד", שושן, עורך דין פלילי

 

אמסלם על טילטיל: "כל מילה שיוצאת לו מהפה יש בה חתיכת לב". למישהו יש קיסם?