הולכות על מגש הכסף, צילום מסך -

"הישרדות": החיים החדשים של הודא

בפרק השביעי של הישרדות אנחנו לומדים מהודא שאסור לסמוך על בני אדם, נחשפים לנקודת התורפה של ליסה (רמז: עיניים ירוקות) וגם: נפרדים סופית מבן יהב שחושף סוד גדול • הטור של מיכל קליינברג

הפרק נפתח ברגעים הדרמטיים שאחרי הדחתו המפתיעה של מושיק משבט קויופה, או כמו שדנה ברגר קוראת לזה - אחרי ש"כוחות האופל השתלטו". רון שובל מבטא את שמחתו כרגיל בסלסולים שונים ומסביר שמושיק טעה לחשוב שהוא ילדה קטנה עם קוקיות (למרות שהוא מתלהב ושמח לאיד כאחת כזו). מושיק הזומבי הטרי, טרם מראה סימני התפרקות נפשית כפי שקרה כהרף עין עם בן יהב, או שאולי בעצם הוא כבר הרבה אחרי הנסיגה הנפשית, על כך יעיד הביצוע המטאליסטי שלו ללהיט "לפעמים", של המוזיקאי הישראלי האהוב עליו - רון שובל.


בינתיים בשבט הוראקן חברי השבט ממשיכים להטריד את מנוחתה של הודא שבסך הכל רוצה להמשיך ולעשות כאילו הם לא קיימים ומבצעים בה בהתאם לרוח הזמנים, לינצ'ון קטן בו הם מסבירים לה את כל הסיבות בגינן היא לא באה להם טוב, כאשר לטענתם משום מה היא "צריכה לקחת את זה כמחמאה".

 

בפרקים הקודמים:

"הישרדות": למה ג'ני צ'רוואני משקרת?

"הישרדות": מי לוקח את טילטיל ל"ארמגדון 2"?

 

 

מושיק גלאמין - מוזיקאי בחסד
 

מושיק גלאמין - מוזיקאי בחסד(צילום מסך -)

משימה

משימת יח"צ

 

וילה בג'ונגל: במשימת החסות של ורדינון הידועה בכינוי הפחות רלוונטי, "משימת פרס", השבטים צריכים להעביר בגשר ידני את הבנות אל נקודה בתוך המים על מנת לזכות במיטה מפנקת בה יבצעו עשרות מעשי "כפיות" עד שהסדינים ייבכו את עצמם לישון. אז אחרי שהבנו שזה של חברת ורדינון ומאה אחוז כותנה ויש מבצע לחנוכה וסניף בדיזינגוף ליד רולדין, המשימה החלה (אבל לא לפני שטילטיל בכה, עם דמעות, כי הוא מתגעגע לתפוחי אדמה וקציצות).

 

בכל אופן, ניגנבו את הדמעות והרוטב מהפנים והמשימה החלה: שני דברים בלטו במיוחד במשימה (ארבעה אם מחשיבים את לירון) הראשון - מי עוד שם לב שג'ני כמעט תלשה לטיטי את הראש בכל פעם שעשתה צעד על הקורה? הדבר השני -למה דנה עוברת על הקורה כפופה ונרעדת כאישה בת 80? פחות רוקנרול מצידה. בכל אופן שבט הוראקן זכה במיטה, לא לפני שכוכבי קיבל חולצה מקורס סיירת העורבים או משהו כזה, כדי שלא נשכח שלמרות שאין לו זמן מסך, יש לו את מלח הארץ.

 

הודא מקבלת את בשורת החלפתה טוב יחסית, "זה הזכיר לי שאי אפשר לסמוך על בני אדם"

מו"מ

מו"מ


שבט הוראקן מחליט לשלוח את ליסה למו"מ בעקבות הטיעון המוחץ של טילטיל, "תלכי, יש לך התנהגות של בוגרת" ושבט קויופה שולח את ממתק העיניים, רון אלוף. ליסה מגיעה לנק' המפגש עם רון ומיד מתרחשת במוחה תאונת אסטרוגן של פגע וברח כשהיא רואה אותו. אחרי ימים ארוכים בג'ונגל, היא ניצבת כך חסרת אונים ורעבה מול קערת פירות, סוכר, רון אלוף, עיניים ירוקות - והסוף ידוע מראש. ליסה לא מצליחה להישאר אדישה, "הוא יפה כמו השמיים", ועוד לפני שהיא מספיקה להגיד "הנה הטלפון שלי", רון מחליט (רון/ההפקה, מה זה משנה) שהם יילכו על המו"מ במקום קופסת ההפתעות.

 

במו"מ הם מגלים שהם צריכים להחליף חבר שבט אחד, וליסה, שלא שוכחת להודא את איך שנתנה למים על האש לרתוח במקום רק לבעבע קלות, מיד ממליצה על הודא בחום - "אין, היא נשמה טובה, קשורה לכולנו, עוזרת, אתה יודע, היא מבית ערבי". רון לעומת זאת מרגיש שהוא שמע מספיק פעמים את "הישרדות זה לחיות או למות" ושאפשר לוותר על דנה ולרענן קצת את הפלייליסט והעסקה נחתמת.


הודא מקבלת את הבשורה טוב יחסית, "זה הזכיר לי שאי אפשר לסמוך על בני אדם" ודנה נופלת ברשת עיני החייזר הבוכיות של רון ומנחמת אותו על כך שניפנף אותה מהשבט, "איזה חמודי, איך אתה בוכה". בהגיעה של דנה לשבט החדש שלה החברים העצלים מקבלים אותה בברכת הכנסת אורחים מלבבת - שרים לה את השיר שלה "מחכה לו" ולא מכירים יותר משתי מילים והעיקר - אף אחד לא מזיז את התחת שלו מהמיטה. כעבור כמה שעות אנו רואים שאף אחד עדיין לא הזיז את התחת שלו מהמיטה, ודנה עומדת רטובה ומנסה להבין "למה הגברים כאן כל כך אימפוטנטים", אולי שמים להם סודה בסדינים של ורדינון.

 

בי ותודה שהופנטת רון אלוף
 

בי ותודה שהופנטת רון אלוף(צילום מסך -)

חסינות

משימת חסינות


השבטים צריכים לריב בתוך המים על כדור שאיתו אסור לכדרר או במילים אחרות של ההפקה - אלוהים בבקשה תעשה שלמישהי יזוז הביקיני בכל העסק הזה. הודא טוענת שזה זמן נקמה, ואל תשאלו, היא הולכת לתת בראש אבל אם לומר את האמת, אני לא התרשמתי במיוחד. עוד מישהו שלא הרשים באופן מיוחד במשימת הכדורסל היה הכדורסלן אמסלם, האם הוא לא היה אמור בפשטות - להגיע, לראות, לכבוש? כנראה שלא.

 

בינתיים טיטי ממשיכה להוכיח את עצמה כאמזונה רצינית, טילטיל ממשיך להוכיח שהוא רק מקפץ מצד לצד ועושה הרבה קולות של מישהו שעושה משהו, רון שובל מוכיח שלצייר קוביות בבטן עם טוש באמת עושה אותך חזק וגם: לירון עשתה משהו! היא הכניסה סל! או כמו שפירגן לה החבר עומר: "לירון היא ההוכחה שיש פוקסים בחיים". בכל אופן קויופה ניצחו, אם למישהו זה משנה.

 

הישרדות
 

הישרדות(צילום מסך -)

הדחה

הזומבים באים

 

זוכרים את השמנמן החמוד שמפטפט עם חברי השבט לפעמים מבין השיחים? אז הגיע שעתו היפה לנסות לחזור למשחק, כיצד יעשה זאת? במשחק הוקי קרח כמובן! שנאמר, ההפקה גמרה להערים על המסכן קשיים, אבל יהב שבחר להתמודד מול עומר אנליסט הפסיד גם בזה, במה שהרגיש כמו ההפסד ה-15 שלו במשחק שלאחריו הוא הודח סופית, לא לפני שגילה לנו שהגיע להישרדות כדי להיות אבא ולהקים משפחה, שזה ממש כמו שאני הלכתי לאוניברסיטה כדי לקנות אבוקדו ולהכין ביצה מקושקשת. אבל שיהיה בהצלחה בכל מקרה.

 

רגעים לציטוט:

 

ג'ני על רון אלוף: "יש לו כפתור רגש, כפתור סיפורי אמא". כפתור דיבור בגוף ראשון אין שם?

 

אמסלם על רון שובל: גם ברווז עיוור לפעמים תופס גרגיר". איפה המשפט הזה היה כל החיים שלי?

 

עומר: "בן יהב לא יכול לנצח אותי בכלום, אולי בתחרות אכילה". מפרגן

 

עומר: "איסלה מוחרס, אי הבחורות", גיא זוארץ: "אי הנשים". קצין וג'נטלמן.

 

בדרך להיות אבא - שורפים את הבנדנה!
 

בדרך להיות אבא - שורפים את הבנדנה!(צילום מסך -)