גדות כוונדרוומן, יותר מצמררת מההמנון, יח"צ

וונדר וומן: גל גדות היא הרבה יותר מגאווה לאומית

גל גדות כובשת את המסך הגדול בעוצמה שגם מי שהם לא פטריוטים ישראלים יחושו בה וחלקנו יגלו פתאום באמצע ההקרנה - שהם פטריוטים ישראלים • מיכל קליינברג, ביקורת

להחליף לווידיאו

קורנת

נתחיל בקצת ריור פרובינציאלי כי כשמגיע מגיע; גל גדות, היא באמת הישראלית שעשתה את זה. נכון יעל ארד הביאה מדליה אי שם, נכון בר רפאלי חפנה לסטיבן טיילר את הנוצות בשיער, נכון לנועה תשבי יש מלא ידידים ב-LA אבל גל גדות באמת עשתה את זה.

 

והפעם לא צריך להסביר, לא צריך אפילו להגיד "גאווה לאומית", כי זה לא רק גאווה ללאום, זה לא מישהי משלנו שהצליחה להשתחל לתצוגת אופנה או תחרות נחשבת- זאת מישהי משלנו, בתפקיד הכי ראשי שאישה יכולה לקבל בסרט הוליוודי, זו מישהי שהפכה באמת לשם דבר ולא רק ב'גוגל טרנדס ישראל', אלא בגוגל טרנדס. לא רק עם התיווך שלנו לכמה שזה נהדר, אלא באמת נהדר. כולם מבינים לבד שגל גדות מעניינת, חיננית, כובשת ועוד. כן, אני גאה בה. אני מיכל קליינברג, נצר לשושלת ארוכה של ציניות וסרקזם, חוויתי לפתע צמרמורת של התרגשות בסצינה בה גל גדות עולה מן ההריסות בתלבושת גיבורת העל של "וונדרוומן".

 

>>לעוד כתבות שאולי יעניינו אתכם:

הישרדות: ישבנים לוהטים ופרומואים שקריים
הישרדות פרק הבכורה: מסיבת פיג'מות על חוף הים

"להיות איתה עונה 2": ולהיות גם הסטריאוטיפים שלה

 

חינניות כובשת לבעלי כל הפספורטים
 

חינניות כובשת לבעלי כל הפספורטים(יח"צ)

ורד

גדות היא באיזשהו אופן אובייקטיבי (באמת!) ליהוק מושלם לתפקיד, זה לא שחסרות עוד ברונטיות יפות, חטובות, אתלטיות במאגר ההוליוודי, אבל לשחקנית ישראלית יש משהו שאין להוליוודית וזה, עם כמה שזה נשמע קלישאה, סוג של חוצפה, סוג של פלפל, סוג של הנגשה, התנהגות פמיליאריות שהיא שאריות קמאיות ובלתי מחיקות כנראה של "כל ישראל אחים", איזו מין 'אי מעונבות', שהגרסה הקיצונית שלה זה הסלפי המביך של אורן חזן עם טראמפ אבל הגרסה האלגנטית שלה היא גל גדות ובמקרה הזה, זה בדיוק מה שהופך את וונדרוומן בגילומה של גל, מפלקט של סופר הירו לדמות באמת נועזת.

 

עדי

אז מה עוד היה ב"וונדרוומן" חוץ מהתמוגגות מתמשכת מגל גדות? לא הרבה האמת. ההתחלה מבטיחה, האמצע קלישאתי וצמא לעוד קצת קלילות והסוף - הרי זה הסוף הקבוע מבית DC: קרב אימתנים, מפגש כוחות, פיצוצים, הטחות, השלכות, אש - ואז רגיעה אורגזמית-אסונית - הכל נחרב, עשן עולה מן העולם דמות אחת מתה ודמות אחת מותשת מניצחונה - עד כאן בסה"כ מטאפורה ברורה ליחסי מין, לא? אה, אז לא משנה..


כאמור, הסרט נפתח עם התחלה מבטיחה, על האי תמיסקירה, אי האמזונות, שם האמזונות מכשירות את עצמן באומנויות לחימה (כמו כל מסיבת רווקות מודרנית) כאשר וונדרוומן, הידועה עדיין רק כ"דיאנה" היא לוחמת מוכשרת שלא יודעת שהיא בת אלמוות ובתו של האל זאוס. עד כה נראה מעניין, שונה ממה שאנחנו רגילים לראות והפיצוצים עוד לא החרישו את האוזניים כל זה עד שנכנס כמובן גבר לתמונה. בוקר אחד מתרסק אל תוך המים סטיב טרבור (כריס פיין) ומיידע את דיאנה בדבר מלחמת עולם המתרחשת בעולם החיצון, דיאנה עוזבת את האי עם סטיב כדי להציל את העולם, בחלק הזה של הסרט יש כמה אנקדוטות משעשעות אבל הן נספרות על יד אחת וחבל.

 

גם כריס פיין כאן
 

גם כריס פיין כאן(יח"צ)

שגיא

לאורך הקטעים ב"עולם האמיתי", ההגמוניה הגברית שולטת ביד רמה, בהתאם לתקופה/ למציאות של ימינו ודיאנה בעלת כוחות העל נאלצת להיות מוצגת בתור המזכירה של סטיב, נאסר עליה לספר שהיא נסיכה, רוצים להלביש לה מחוך ובסוף שמים לה משקפיים כדי שתהיה לכאורה פחות יפה. כשהיא נכנסת לישיבות גנרלים כולם מנסים להבין איך נכנסה לכאן אישה (צריך לעשות הדברה שוב!) וכשהיא מגינה על עצמה, כמובן - כולם מתפעלים ומשתאים. כל אלו נעים ונדים על הגבול שבין הקומי למסר הפמיניסטי, כאשר היות ואת הסרט ביימה אישה (פאטי ג'נקינס) נבחר להאמין שאלו מסרים פמיניסטיים על גבול הסרקסטיים - דיאנה מאמינה שהיא שוות ערך לגברים, רק כי הגיעה מאי בודד שמנותק מהזמן ומהתקופה.


הסוף: כרגיל, ל-DC יש נוסחת סופים מייגעת וגם ב"וונדרוומן", בדיוק כמו ב"סופרמן VS באטמן", יש איזו התנקזות למאבק מכונן, של כוחות החושך והאור - מכות, מכות, מכות - הסוף. קצת צפוי, קצת משעמם, קצת מיצינו - אבל מה אני אומר לכם - אם זה הז'אנר אז זה הז'אנר. האם אפשר לכופף קצת את השלד המבני המוכר והידוע לטובת גיבורת העל הפלפלית מישראל? אני אומרת שכן.

 

וונדרוומן
 

וונדרוומן(יח"צ)