הנציג שלנו לאירוויזיון- אימרי זיו, צילום מסך ערוץ 2

הכוכב הבא: האם הפורמט מנע ניצחון מדיאנה גולבי? טור ביקורת

כמו השיר שמנע מדיאנה את הזכייה, כך היה גם הגמר- משעמם ברובו וחסר טעם. אימרי זיו נבחר לייצג אותנו באירוויזיון אחרי תכנית שלא הצליחה לייצר מתח. ביקורת

הכוכב הבא, בניגוד למתחרה דה וויס, תמיד משכה אליה מתמודדים מרשימים פחות. חבל, כי הם אמורים לייצג אותנו באירוויזיון בסופו של דבר. יחד עם זאת, רביעיית הגמר (חוץ מהביטבוקס אלמנט, שאפילו אסי עזר לא מבין מה הם עושים שם) כללה זמרים עם פוטנציאל גדול. הנכס של התכנית תמיד היה אסי עזר, כנראה המנחה הכי צבעוני ומעניין שיש בארץ, שחולק חיבור נפלא עם החברה הטובה רותם סלע.

 

העונה הוא לא לבד, לצוות הצטרפו שניים עם הרבה רעש וצלצולים (או יותר נכון סלסולים). לא מעט ביקורת הועברה על המינוי של סטטיק ובן-אל תבורי, ובסוף נדמה כי כולם אכלו את הכובע כשהם התבררו כדבר המרענן של העונה, אלה שמביאים את הקול הצעיר. בדרך הם גם הפריכו כמה סטיגמות שהדביקו להם והוכיחו שהם לא באו לריב עם אף אחד ומוכנים לקחת הכל בהומור. אסף אמדורסקי הגיע על תקן אביב גפן אבל לא הצליח במשימה, למרות שניסה מאוד כשהצביע באופן שיטתי הפוך משאר השופטים.

 

עוד כתבות שיעניינו אתכם:

קייב, תתכונני: אימרי זיו הוא הזוכה בגמר "הכוכב הבא" - ונציג ישראל לאירוויזיון

ח"כ לשעבר, דוגמן והאקסית של אייל גולן - הכירו את הדיירים החדשים שייכנסו לבית "האח הגדול"

מה אנחנו יכולים ללמוד מהתמוטטות העצבים של שני? טור האח הגדול

 

רותם סלע ואסי עזר
 

רותם סלע ואסי עזר(צילום מסך ערוץ 2)

ובכן אלה היו המתמודדים בגמר:

ג'ולייטה - הנציגה המזרחית שכבר השתתפה בריאליטי (חי בלה לה לנד) והנחתה תכנית בערוץ 24

דיאנה גולבי - הרוקיסטית, מבחינה ווקאלית אולי הכי מוכשרת בחבורה הנוכחית, זוכת כוכב נולד

אימרי זיו - אחראי ליופי בתכנית, כבר חווה אירוויזיון עם חובי סטאר ונדב גדג' כזמר ליווי, ואפילו ניסה בעבר את מזלו בדה וויס

ביטבוקס אלמנט - כשמם כן הם, עוסקים בביט בוקס

 

המרעננים של העונה
 

המרעננים של העונה(צילום מסך ערוץ 2)

הסרט "לה לה לנד" כנראה השאיר חותם גדול גם בארץ, והתכנית התחילה עם סצינת מחזמר בה שרו אסי ורותם. כן, מכל האנשים שיודעים לשיר בתכנית, דווקא הם נבחרו לתפקיד. האמת? לא התרשמתי. עוד לא התרשמתי - מהלבוש, בעיקר כשקוראים לך רותם סלע ואת יכולה ללבוש משהו מרשים יותר משמלה שחורה משעממת.

 

נחסוך מכם את ההסבר על האחוזים וההצבעות כי זה פשוט עושה כאב ראש. בתחילת כל דו קרב הציגו לנו את הדרך של המתמודד לגמר, כמובן שזה לא מעניין אבל חייב להעביר את הזמן בדרך כלשהי. אימרי זיו עלה ראשון ונדמה היה שאפשר לסיים כבר אז את השעתיים וחצי הארוכות כי כל השופטים (חוץ מאמדורסקי שאצלו אין פייבוריטים) החליטו שהוא המועדף עליהם - מה עם לתת קצת תקווה למתמודדים אחרים? כשביטבוקס אלמנט עולים לבמה עם הביצוע הראשון שלהם אני מבינה מה הבעיה הכי גדולה בתכנית - השופטים לא עוזרים למתמודדים עם בחירת השירים והעיבודים, דבר שיוצר חוסר יציבות בביצועים בין התכניות השונות. בשורה התחתונה, לא הייתה תחושה של גמר באוויר.

 

גולבי. הפסידה בגלל בחירת שיר לא נכונה
 

גולבי. הפסידה בגלל בחירת שיר לא נכונה(צילום מסך ערוץ 2)

בסיבוב הראשון לא היו הפתעות, וכנראה שלאף אחד לא הייתה תקווה לכאלה - אימרי ודיאנה עברו שלב, יחד עם ג'ולייטה שעברה בהחלטת השופטים. דיאנה גולבי, שעלתה חולה, החזירה אותי לימי כוכב נולד והוכיחה שוב שמבחינת קול, אין לה מתחרים בתכנית. הדואטים של השופטים והמתמודדים לא הרשימו (אמירה זו לא רלוונטית עבור סטטיק ובן-אל שהצליחו להקפיץ את כולם), לא התאימו לגמר ונדמה כי נבחרו רק בשביל לתת עוד פרסום לשירי השופטים.

 

גם בסבב השני בחירת השירים המשיכה לאכזב ודיאנה גולבי לא ניצחה רק מהסיבה הזו, וחבל. במקום להראות את היכולות שלה, היא בחרה שיר תפל שעלה לה בזכייה. ולמי שחיפש אקשן? אז הוא התחיל ונגמר כשהראל סקעת עקץ את אסף אמדורסקי בעקבות הריאיון האחרון שלו "מעניין מה אתה שומע באוזנייה, סטיבי וונדר?". שמישהו יפריד ביניהם לפני שזה יהפוך למסוכן.

 

אסי עזר לא מוותר על סלפי
 

אסי עזר לא מוותר על סלפי(צילום מסך ערוץ 2)

לסיכום, משהו בתכנית הזו מרגיש מאוד פרווה. אולי זה בגלל שהכל קורה מהר ולא מספיקים להתחבר למתמודדים. מותח ונוצץ נצטרך לחפש בתכנית אחרת ובינתיים נותר רק לאחל בהצלחה לאימרי זיו שנבחר לייצג אותנו באירוויזיון.