מתוך הסרט "שכנים 2", יח"צ

"שכנים 2": הגיע הזמן של השכנות

עם שכנות חדשות אבל אותן הצרות, הקומדיה החדשה בכיכובם של סת' רוגן וזאק אפרון חוזרת והפעם עם טוויסט פמיניסטי • ביקורת סרט

טריילר

פתיח

בפעם האחרונה שעזבנו את השכנים החביבים, סת' רוגן ורוז ביירן, במלחמותיהם באחוות הקולג' הפרועות - השניים היו לקראת ההבנה שהם כבר לא צעירים כמו פעם. הפעם, "בשכנים 2" - גם בוגרי אחוות הקולג' כבר לא צעירים כמו פעם, מה שמתבטא בקריירות מתפתחות, התחייבות משפחתיות (נישואים) וחיפוש עצמי מייאש (כולנו), אותו מייצג בסרט זאק אפרון.

 

אפרון בסרט הוא קלאבר במהותו - מה שהוא יודע לעשות זה לחגוג, לתכנן מסיבות מעולות ולהיות נורא חתיך, אבל בעולם ה-30 פלוס, כל אלו נהיים קצת פחות רלוונטיים. אבל אל חשש, החוגגים הנמרצים הרי לא מתים, הם רק מתחתנים, לוקחים משכנתא ומתחלפים בחוגגים נמרצים חדשים.

 

 

לעוד ביקורות קולנוע:

"ילד טוב ירושלים": הייתם בסרט הזה כבר

"פרינסס שואו" הוא הסרט הכי מרגש שתראו השנה 

 

ייכיעכ

הפעם סרט ההמשך של ניקולס סטולר, "שכנים 2", מתמקד באחוות בנות, שכמו אחוות הבנים, גם הן רוצות לשתות, לרקוד ולחגוג אבל הסרט לקח טוויסט פמיניסטי די מפתיע וחלוצי בז'אנר וכולו סובב סביב זכותן של הבנות לחגוג ולהנות גם במסיבות בהן הן לא חייבות לעשות סנפלינג על עקבים בגובה 30 סנטימטר, להרים את השדיים עד לסנטר ולשתות ליטרים של סם אונס ששמו להן במשקה; אוף, אבל מי יכולה להנות ככה?? לא ברור.


בתחילת הסרט טדי (זאק אפרון), הקלאבר בגמלאות, מבין בצער את החוק הידוע - "מי שלא יכול לעשות, מלמד" ומציע לבנות להיות מנטור המסיבות שלהן, (מה שמתנקם בו בהמשך באופן לא הכי קוהרנטי; משהו כמו זה שהבנות פתאום מבינות שהוא זקן מופלג בן 30 ומפטרות אותו לאלתר). את אחוות הבנות החדשה מנהיגה שלבי (קלואי גרייס מורץ שעושה עבודה לא רעה בכלל כשחקנית קומית) אשר מנסה למצוא את מקומה הנשי/חברתי בתוך הדיכוטומיה שהסרט מציג שבה קיצון אחד הוא גברים שיכורים וחרמנים והקיצון השני - בנות עטופות בליפ גלוס ששורדות על פריכיות אורז ורק רוצות שהבנים מהקיצון הקודם יאהבו אותן.

 

מתוך הסרט
 

מתוך הסרט "שכנים 2"(יח"צ)

מורץ מגלמת בסרט אישה צעירה שמסרבת להיכנע לתבנית הנשית של "עקרת בית לוהטת כמו שחקנית פורנו מנומסת" שזו התבנית היחידה שמוצעת לה, ומחליטה לעשות מעשה ולפתוח אחווה אלטרנטיבית לבנות שיש להן גם מוח, תחומי עניין וגם כמה זוגות של נעליים שטוחות. היפוך התפקידים הנ"ל (בנות למעלה, די לנושאי המסיבות כגון - "ברנשים וזונות") הוא בהחלט מרענן אם כי לעיתים אילוסטרטיבי מידי, כמו למשל בסצינה בה בנות האחווה זורקות לשכנים טמפונים משומשים על החלון.. גירל פאוור? קצת פחות.

 

לסיכום - "שכנים 2" הוא סרט ז'אנר מצחיק, שמזכיר לכולנו שהזקנה לא פוסחת על אף אחד והמוות קרוב (זאק אפרון צריך להפסיק לחגוג? לאן הגענו?!), מלא בהומור וולגרי אך כזה שעובד, ואני לא רוצה לעשות פה יותר מידי גל אוחובסקי אבל רק אגיד שלא אהיה המומה אם ב"שכנים 3" הדמות של אפרון יוצאת מהארון, זכרו איפה שמעתם את זה פעם ראשונה.

רייצ'ל

"שכנים 2" - 3 וחצי כוכבים