ספונג'ה, צילום מסך -

הישרדות: כשגיא זוארץ איבד שליטה. ביקורת

בר מרביצה למים, מיכל מרביצה לענבר, זוארץ מרביץ לעצמו בראש ובהפקה מכינים טוסטים עם גבינה צהובה • מיכל קליינברג, טור הישרדות

רבות כבר דובר על הסיבות למה העונה הזו של "הישרדות" לא מתרוממת, חלק טוענים שתם עידן האנונימים ורק לעונות VIP יש מקום כיום על המסך, חלק טוענים שמיצינו הפורמט (עם ישראל לא ממצה פורמטים של ריאליטי וזאת עובדה) אבל אתמול התבהרה לי הבעיה - יש בעונה הזאת יותר מידי צדקנות, כשצדקנות זה פשוט טרחנות וטרחנות - זה דבר מייגע.

"הישרדות", כפי שכל ילד עם שלט יודע, זה משחק אסטרטגי. ואיך עושים אסטרטגיה ילדים? באמצעות מהלכים שחלקם כוללים בריתות וחלקם כוללים שקרים. הבעיה עם העונה הנ"ל של הישרדות היא (בין היתר) שחצי מהמתמודדים חושבים שהגיעו לקייטנה עם מצלמות. וכך כבר 15 פרקים עדיין מתקיים בכל פרק דיון עקרוני על איך ראוי לשחק וזאת בעיה כי אי אפשר לשחק משחק, להיות כבר באמצע שלו ועדיין לריב על איך משחקים אותו ואי אפשר להגיע ל"הישרדות" ולהיעלב מכל מהלך. המאבק המנהלתי-סמנטי הזה על כל מהלך אסטרטגי האם הוא 'אסטרטגיה' או שמא 'שקר' הוא פשוט מתיש; תארו לכם שאתם משחקים שחמט עם בן אדם וכל פעם שאתם אוכלים לו כלי הוא מזדעק: "??WTF זה שלי! אתה יכול לבקש יפה!" אז זה בערך מה שקורה על האי.

>>לעוד כתבות שאולי יעניינו אתכם:

"את לא מכוערת, פשוט לא מטופחת זמנית"

הישרדות: ישבנים לוהטים ופרומואים שקריים

הישרדות פרק הבכורה: מסיבת פיג'מות על חוף הים

די תתקדמו
 

די תתקדמו(צילום מסך -)

חטא ההיבריס


הפרק האחרון והעונה הזו בכלל עומדים בסימן חטא הגאווה. איך מצאו את עצמם כל המנהיגים על אי המתים? בדיוק בגלל זה. אלון ששון, מנגיסטו, יוסי - "אנשי החצר" עשו מהפכה וערפו את ראשם של המלכים בזה אחר זה ואיך זה התאפשר? כי אלו היו זחוחים מידי ויצאו מנקודת הנחה שהמנהיגות שלהם טבעית לכולם כמו השמש והמים, כי חשבו שאם הם מספקים לעם מעט אורז ומחסה הוא לא ייצא בהמוניו לרחובות ויידרוש צדק חברתי.

גם מעיין ושגיא מתחילים לחלות במחלת ההיבריס כאשר משום מה, באופן שלא תואם את הבנתם האסטרטגית, הם סבורים שכולם בשבט אמורים לפעול למען הברית שלהם (שהיא: מעיין, שגיא, יוסי, בר) והם מזועזעים כל פעם מחדש שהאנשים שאין להם שום אינטרס אסטרטגי לעשות את זה - אכן לא עושים את זה.


גארפילד


מסתבר שנתי זה גארפילד ושיש לו מיליון נשמות, כמו כן מסתבר שוורד ספיבק מצליחה לעצבן אותי כמעט כמו אורנה דנינו, עם אינטונציה מעוררת צמרמורת (נכון איך שעלמה זק נשמעת כשהיא מחקה נשים אשכנזיות מתנשאות ב"ארץ נהדרת"? אז ספיבק היא חומר הגלם), הוייב המורתי מנהלתי של "שב בשקט, תשתתף בהצבעה, דעתך לא רלוונטית" - מי את , לומר למישהו, שדעתו על משהו לא רלוונטית? לעולם לא אבין איפה חוצבים האנשים האלה את הבטחון העצמי ההזוי שלהם. הדעה של כולם 'רלוונטית' ורד, היא אולי לא מעניינת אותך, זה משהו אחד, את אולי לא מסכימה איתה - זה משהו אחר. אבל כל דעה היא 'רלוונטית' לא פחות מהדעה שלך יקירתי.

הישרדות
 

הישרדות(צילום מסך -)

גבינה צהובה


הפעם הפרס הוא גבינה צהובה ומה אני אגיד לכם, אם היו משקיעים בכל התוכנית כמו שמשקיעים ברגעי המכירה של גבנ"צ העמק - "הישרדות" כבר הייתה התוכנית הכי נצפית בעולם. אנחנו רואים את הלחם בגריל, את הגבינה נמתחת, את האדים עולים - foodporn במיטבו, רגעי התוכן השיווקי שבזתי להם, הופכים לאט לאט לרגעים האהובים עליי, כמו tasty רק עם עלילה.

זוארץ מאבד את זה


במשימת הפרס כולם צריכים להטביע את כולם וכמו שזה נשמע - זה חיש מהר הופך למשימת גנון, אמא הוא דחף אותי, אמא היא שפכה לי. זוכרים בבית ספר שהיה בא מורה מחליף שלא היה מצליח להשתלט על הכיתה? אז גיא זוארץ והשורדים. נדמה שבמשימה הזו זוארץ גם איבד את הסמכות שלו וגם את האמונה בשורדים; מהדחיפות "לא לדחוף! זה אסור! פעם הבאה אני אפסול!" מה זה השטויות האלה "זה אסור"? אז לפסול את המשימה. לצעוק קאט ולהחזיר את כולם לאי, מה המשמעות של מנחה שעומד רטוב בצד וצועק "לא לא, אסור"? עוד בהתפרקות דמותו של זוארץ: זהו. נחשף שהוא חושב שהם פשוט סתומים, מנחה הטפלון, הניטרלי כמו פקידה באו"ם, שגם שמישהו היה עושה משהו מפגר היה אומר דברים כמו "הוא מנסה אך בינתיים ללא הצלחה, עוד קצת ויצליח, יישר כוח!" - המנחה שלנו איבד את זה, ובצדק. בר נכנסה לסירה הטובעת ובמקום להוציא ממנה את המים - הרביצה להם. זוארץ המסכן פשוט לא עומד בזה, מבין שהמשימה מתפרקת וצועק לכיוונה: "בר מה את עושה?? מה עושה שם בר??" אהבתי. כולנו זוארץ.

זוארץ המסכן, המיטב:
"נתי הסירה צריכה להיות במים לא אתה"
"זה מלא קשרים אתם לא רואים את זה?!"
"מה עושה בר? מה עושה בררררררררררר?"

גיא זוארץ. לזכור ולא לשכוח.

בר מרביצה למים
 

בר מרביצה למים(צילום מסך -)

בנות מרכלות על בנות


נכון, הבנות העונה אולי עושות אסטרטגיות ולא רק הולכות כצאן לטבח אבל הן עדיין מקיימות סטריאוטיפים נושנים ומבאסים על בנות, וכך כשענבר ומיכל נפגשות לקשקש בבקתת הקשקושים, מה שהכי דחוף להם זה להגיד "שיואו מעיין כאילו, ממש דלוקה על שגיא אבל את יודעת, נראה לי ששגיא לא ממש שם עליה. כן הא? כל היום הם רבים ומשלימים אלה". עכשיו דמיינו שני בנים בשיחה כזאת - יש סיבה שאתם לא מצליחים.

טוהר המשימה

במשימת החסינות מעיין ושגיא רוצים להפסיד בכוונה ומשום מה משתפים בזה יותר מידי אנשים, כי הם לוקים באותו החטא הידוע. זהבי וענבר לעומת זאת לוקים בחטא הסחיות. הם סחים ברמה באמת נדירה אך בעוד ענבר פשוט בלתי אפשרית, הסחיות של זהבי היא כבר קומית וכך כשזהבי שומע על הרצון לחבל במשימה הוא נכנס לטנטרום 'טוהר המשחק' וזה הדבר הכי משעשע שהיה על המסך. "איזה מסר זה מעביר לילדים? איפה טוהר המידות? איני יכול עוד לשאת את הדבר הזה!". די זהבי אתה חמוד מידי איני יכולה לשאת זאת!

לעולמי עד!
 

לעולמי עד!(צילום מסך -)

רגעים לציטוט:

מנגיסטו משווק את האי ליוסי: "יש פה משימות, פרסים, חבל על הזמן", ימית 2000

ענבר על מעיין: "היא כל היום שואפת יהירות", אפשר שאכטה?

בר על אוכל: "אני רואה אותו אני נמסה", קנית אותי

ורד: "דליים של מים לפרצוף של מעיין, תענוג", כזו נסיכה מתוקה

מיכל על מעיין: "כשהיא תיפול לי בידיים היא תלך רק על הרגליים", נו ו?..

נתי: "אני בכיף אשרת אתכן", לא יודעת, נשמע שזה לא פעם ראשונה שהוא אומר המשפט הזה

מעיין לשגיא: "אתה עושה גם גבות?" שגיא: "בשביל זה צריך פלאייר", LOL

מעיין לשגיא: "צריך להכניס לב למטלות הבית", אם 'לב' זה שם של מנקה טוב שאת מכירה אז נכון