זה בשר רך מאוד, הישרדות פייסבוק

"מה קרה לי? אני לא רוצה לאכול אפרוח"

פרק אכילת הזוועות מגיע והוא אכן קשה לצפייה, התוכן השיווקי עדיין כזה אבל לפחות הפעם זה מגרה אז למי אכפת וגם: מעיין מקבלת כינוי חדש וקליט • מיכל קליינברג, טור הישרדות

להחליף לווידיאו

זוועות

הפרק של אתמול עשה וי בהצלחה על "הפרק שצופים בו עם שקיות הקאה", הרי זה פרק אכילת העיניים והתולעים החיות. באופן כללי, טלוויזיה סטנדרטית ממלאת שלל תפקידי גירוי בחיינו: מעניינת, מצחיקה, מפחידה, מעבירה מידע, ב"הישרדות" נוסף תפקיד שאין בשום תוכנית אחרת - 'מגעילה'. ועם כמה שאפשר לדבר על זה כתת רמה בידורית, כמטאפורה לפשיטת רגל וכו' - הפרק הזה הוא פרק מרתק, מרתק ברמה הכי בסיסית של אנחנו מרותקים למסך, מזועזעים, רוצים להקיא, בוכים מגועל - אבל לא יכולים להפסיק לצפות.

 

אבל מה זה אומר עלינו- שאנחנו מסוגלים בכלל לראות בחורה אוכלת עין של עז ("לכן העין מוארכת" כפי שידאג לציין זוארץ), כמעט מקיאה אותה, מנסה לדחוף אותה בכוח לסוף הגרון בעזרת אצבעותיה, דמעות בעינייה ואנשים ברקע זועקים צעקות עידוד נסערות? בדיוק מה שאתם חושבים. שאנחנו מבחינה גולמית חיות בידור - המקומות הכי קשים, נוראיים ומחרידים - זה מה שאנחנו לא יכולים להוריד את העיניים ממנו. תרגישו טובים יותר אם זה פרק "החתונה האדומה" של משחקי הכס? אין בעיה, תרגישו מלומדים יותר אם זו תוכנית דוקו גרפית על המחלות הכי מוזרות בעולם? בסדר גמור.

 

>>לעוד כתבות שאולי יעניינו אתכם:

"את לא מכוערת, פשוט לא מטופחת זמנית"

הישרדות: ישבנים לוהטים ופרומואים שקריים

הישרדות פרק הבכורה: מסיבת פיג'מות על חוף הים

 

זה נבלה וזה טרפה, תרתי משמע
 

זה נבלה וזה טרפה, תרתי משמע(הישרדות פייסבוק)

ענבר

חזרה למעללי השורדים. כזכור, אמיר העז לארגן הדחה של מנהיג השבט הלא מוכתר, מנגיסטו, חברי השבט כמרקחה, אבל, מה שהובן בכיכר ב-4.11.95 (שחיי המנהיג תמיד בסכנה) כבר נשכח בהישרדות של 2017 וכך גם אלון ששון וגם מנגיסטו אחריו - מודחים מכס המלכות בזה אחר זה. ענבר, שהיא ההגדרה של תמימות ושעליה הומצא החמשיר "פתי מאמין לכל דבר לחתול ולעכבר" לא מבינה איפה בכל ההדחה הזו הייתה כנות. "אני מחכה לכנות!" תטיח במעיין שתסתכל עליה ובאמת תנסה להבין איזה חלק בבריף של "מהות הישרדות" היא פספסה.

 

זהבי לעומת זאת לא יכול להירגע מהמהלך ומחפש, נראה שללא הצלחה, את המילים לתיאורו: "זה כאילו שיהיה ניצחון של בני רהט על הפועל באר שבע" ("רהט? איזה השוואה!" יילחץ אמיר שמא נחשף), "זה כאילו אמיר הוא למלמם אבל גם גאון, הוא הרוצח השקט, הוא סופרמן" - ואנחנו משאירים את זהבי עם שמש האסוציאציות החמימה שלו וממשיכים הלאה.

 

ענבר מתנהגת נורמלי
 

ענבר מתנהגת נורמלי(הישרדות פייסבוק)

ברומנס

אי המתים


ראשי השבטים המודחים נפגשים באי המתים ולא מאמינים שזה מה שקורה והחיבוק שלהם מזכיר לנו שוב - שהם עדיין הסיפור הכי רומנטי שהיה לנו בהישרדות מאז ויקה ודן מנו. מנגיסטו שעד עכשיו היה נראה פשוט כחמודי שאוהב לעזור, זה שמביא גם זרדים וגם מים, נחשף פתאום כאחד שגם מביע את עצמו ובצורה פחות 'חמודית אוהבת לעזור" - "מעיין היא פאקינג ביץ'", יבאר לששון את המצב, "ביץ' קשה". "ושגיא הולך אחריה כמו גור שהולך אחרי האמא", יוסיף. מה שהיה באמת מעניין לראות זה איך שכשגבר עושה מהלכים אסטרטגיים הוא "תותח, אסטרטג, נחש" ואישה שמניעה מהלכים היא פשוט מאוד: פאקינג ביץ'. עוד היה מעניין לראות שכשענבר נתנה למעיין את התואר 'בת זונה' זה צונזר במרץ ואילו 'פאקינג ביץ'' - משום מה לא. שלא תבינו לא נכון - אני בעד לא לצנזר כלום, אבל לא ייתכן שאם אישה אומרת את זה זה "ניבולי פה" ואם גבר אזי זהו פשוט ניתוח של הסיטואציה, נקודה לפאקינג מחשבה הא חבר'ה?

 

מתי הספין אוף?
 

מתי הספין אוף?(צילום מסך-)

פנקייק

משימת תוכן שיווקי


והפעם: ערכה להכנת פנקייקים ייאמר לזכות ההפקה שלפחות הפעם זה הגיוני, כלומר - טעים, להבדיל מה"מנה חמה". גם הפעם זמן המסך היה מוגזם, גם הפעם הטקסט נשמע כאילו מקריאים את הבריף שמשרד הפרסום שלח: "עשינו לכם את זה פשוט - רק להוסיף חלב ולשקשק!"/ "זה כל כך פשוט, אפילו הילדים שלי יכולים להכין את זה בשבת בבוקר!", אבל הפעם לא אכפת לי. כי זה נראה לי הגיוני שמי שתקוע בג'ונגל באמת ירצה לאכול פנקייק חם, להבדיל מאבקה בטעם לזניית שימורים ולכן התוכן השיווקי יורד יותר בקלות בגרון, כמובן שגם הסירופ מייפל פה עוזר.

 

הישרדות
 

הישרדות(צילום מסך-)

מעיין צריכה להפסיד

בקתת הבלונדינים


שגיא ובר נפגשים בבקתה ותיכף ומיד שופכים כל הנתונים ומתכננים מהלך, מהו אותו המהלך? "אתם 6 אנחנו 5 אז תפסידו אתם", מהלך מבריק. מעיין לצורך המהלך צריכה להפסיד ליוסי כאשר אח"כ היא תנסה להבין מה עבר לשגיא בראש שחשב שהיא מסוגלת להפסיד אי פעם במשהו, איזה פאקינג ביץ, אה סליחה, איזה מוטיבציה! אהבתי.

 

גור שעושה בעיות
 

גור שעושה בעיות(צילום מסך-)

אפרוחים

עיניים מוארכות ומיצי אפרוח


כן הרגע הזה כאן. הזוועה. הבחילה. כל מה שאכלתם לפני הצפייה עולה לכם, מרגיש פתאום דומה למשהו מחמש המנות הנ"ל, כל מה שתכננתם אולי לאכול אחרי הצפייה - בטל ומבוטל. ומעיין ויוסי צריכים לאכול הכל - יוסי כמעט מתעלף, מעיין שוב מוכיחה כישורי משחק באמת ראויים לשבח ומפעילה את מתג הדמעות בפקודה. זהבי בינתיים מטריל את יוסי משום מה מהקהל - "יאללה יוסי מה אתה משחק אותה זה מה שאוכלים בנתניה!" (מ קווה בקרוב לפצח את דמותו המשונה אך משעשעת) ורק טניטה הסובייטית הקשוחה לא מבינה איפה השלב הקשה של המשימה, "זה בשר מאוד טעים ורך".

 

בסופו של דבר, משום מה, מעיין אוכלת כמעט הכל למרות שהיא בכלל אמורה להפסיד. מעיין, רואים שלא היית מאלה שהמציאו כל שיעור ספורט שהן בדיוק קיבלו מחזור. יוסי מנצח כמתוכנן ומקבל נשיקה בפה מנתי (גם פה יש רומן מעניין, כמו מנגיסטו וששון אבל עם יותר תשוקה ומתח) וזהו, מה נותר עוד לומר אחרי שראינו אנשים שותים מיץ אפרוח, ואז אוכלים אותו. סיימנו כאן בינתיים אני חושבת.

 

הישרדות
 

הישרדות(צילום מסך-)

רגעים לציטוט:

 

שבט ליגאו: "אם אין אורז תאכלו פנקייק", רשת בנדיקט גונבת הסלוגן עוד היום


בר: "פנקייק זה אני, אני מתוקה, הפנקייק מתוק", החיים יכולים להיות כל כך פשוטים


שגיא לבר: "אין להם בריתות, הם קוראים לזה 'חברויות'", משונים בני האנוש האלה


מעיין: "אם ההפסד היה מקדם אותנו הייתי בולעת הצפרדע", "little did she know"..


ספיבק על מעיין: "בא לי שיוסי יקרע אותה. ישפיל אותה. יביס אותה", אישה חביבה סך הכל


גיא: "מה קורה למעיין?" מעיין: "מה קורה למעיין גיא? היא ממש לא מעוניינת לאכול אפרוח", הפאקינג ביץ' האהובה עליי