הישרדות, צילום מסך -

"את לא מכוערת, פשוט לא מטופחת זמנית"

ניקולה מודחת ואיך שתגמרו לקרוא את המשפט הזה כבר תשכחו שהייתה, מעיין ושגיא מתחילים את הרומן הראשון על האי ויוסי חושף פרט חשוב • מיכל קליינברג, טור הישרדות

להחליף לווידיאו

ורד ונתי

השבט ליגאו במשבר חברים. נעשתה חלוקה לצעירים ומדליקים ולזקנים וממורמרים וזה נהיה מכוער. הצעירים, לדברי נתי, רק רוצים לדבר על נייק ועל ריבוק כל היום ואילו נתי לעומתם רק רוצה לדבר כל היום על כמה שזה לא מעניין לדבר על נייק וריבוק כל היום ומה יגידו כפכפי הקיר?? בכל אופן... נתי חושב שיוסי הצעיר מתנשא עליו ובסוף הפרק אנחנו מגלים שיש ביניהם 4 שנים הפרש בלבד!! נתי, בשביל מה ריחמנו עלייך שאתה לא מקבל כבוד כזקן השבט? חביבי ארבע שנים זה משהו שאתה צריך להיות מסוגל להתמודד איתו, אני מרגישה מרומה על כל מרמור שהאזנתי לו וכל שניה שמלמלתי לעצמי "כן זה קשה עם הצעירים האלה".

 

>>לעוד כתבות שאולי יעניינו אתכם:

הישרדות: ישבנים לוהטים ופרומואים שקריים
הישרדות פרק הבכורה: מסיבת פיג'מות על חוף הים

"להיות איתה עונה 2": ולהיות גם הסטריאוטיפים שלה

 

גם ורד לא טומנת ידה בצלחת האורז כאשר היא לא מפסיקה לרדת על שטחיותם של "הצעירים" שמדברים רק על שיזוף וקוביות בבטן כאשר כפי שמעיין ניסחה זאת היטב: "בואי, את מאפרת את לא מנתחת מוח". וכן צר לי אבל אם העבודה שלך, המקצוע, מה שאת עושה כל היום וממנו מתפרנסת - זה לעסוק במראה חיצוני של אנשים - יש לך פחות רלוונטיות כדוברת העמותה לפנימיות בלבד.

 

בוא אליי ערס צעצוע
 

בוא אליי ערס צעצוע(צילום מסך -)

נתי ויוסי

הסכסוך הלא פתיר

 

נתי לא אוהב את יוסי, ליוסי לא ממש אכפת מהקיום של נתי אבל הוא גם כבר לא אוהב אותו - כי נתי לא סובל אותו, תראו לי מישהו (חוץ מישו) שאוהב את שונאיו. בכל אופן נתי שונא את יוסי כי הוא מקנא, כי הוא סוג הגבר שהוא לא, כי יש לו כריזמה ומראה מסוימים, כי הוא מושך את הבנות, כי יש לו ביטחון עצמי יציב שנתי מתרגם לנרקסיזם ולנתי אין את זה - אין לו אומץ לזה. יש לו רגשי נחיתות, מסתבר שהוא חושב שהוא נתפס כערס (מי בכלל חשב שאתה ערס?) בקיצור- הוא מקנא ביוסי. כשאתה מקנא במישהו, אין פה מה לפתור, אין איך "ליישב את זה", אין על מה לדבר ואין מה ללבן. אתה מקנא. אתה רוצה להיות הוא, אתה רוצה מה שיש לו, אתה רוצה שיהיה לו פחות. איזו שיחה אפשר לנהל בנושא? "הלוואי שתמות", "בסדר תודה"?

 

פשוט תסכימו שלא להסכים אישיותית
 

פשוט תסכימו שלא להסכים אישיותית(צילום מסך -)

אי המתים

השארת חותם

 

שכחתם שהשארנו שתיים באי המתים? גם אני, אבל גיא זוארץ לא. דניאל ועדי מקבלות משימת איקאה רק בהפוך (לפרק תיבות) ושתיהן מסתמכות על אבא שבשמיים שכידוע רואה הישרדות אדוק ואפילו לא מזפזפ בפרסומות. טקטיקת העידוד של דניאל: "יאללה בורא עולם יאללה!" (ברבאק בורא עולם! אני לא רואה אותך מזיע!!) הטקטיקה של עדי: "קדימה טאטע!" שוב מנצלת את חולשת רגשות האשמה של אלוהים ליידיש אבל - לא הפעם. דניאל מנצחת ומרגישה שבכך "השאירה חותם", כי "נועדה להשאיר חותם", בדיוק כפי ש"השאירה חותם בעגלות באמריקה". זה לא היה חותם נשמה, זה היה בוץ ים המלח וזה ירד במקלחת.

 

מה עם איזה חותם?
 

מה עם איזה חותם?(צילום מסך -)

אהבה בימי ביטבוקס


מישהו יודע בן כמה שגיא? בכל מקרה, הוא "רגיל רק לילדות בנות 18" ואני מקווה שזה בסדר מצד ההורים של כולם; שגיא עוד לא ידע אישה אמיתית ונשמע שהדבר הכי בוגר שעשה עם בנות הזוג שלו עד כה זה להקפיץ אותן באוטו לצו ראשון, מעיין לעומת זאת - היא זאת שעבדה צמוד עם מי שהחליטה מה שגיא וחברה שלו יישמעו בגלגלצ בדרך לבקו"ום אז יש כאן אי אלו פערים. אבל מי יודע, אולי האהבה תנצח ותשאיר חותם על פני ההיסטוריה כמו שדניאל אביסריס השאירה בעגלות באמריקה.

 

מה מירי אומרת?
 

מה מירי אומרת?(צילום מסך -)

משימה

משימה


משימת החסינות מוציאה מנתי וורד את הנואשות - אצל נתי זה מיתרגם ללחץ שמכשיל אותו במשימה ואילו אצל ורד למוטיבציה שמביאה לה את הניצחון. ורד חוגגת את נצחונה בטורט של יוהרה לא מרוסנת עם הצהרות כמו "אני הוכחתי שאני יותר טובה מהרבה בנות כאן" ומעיין ממהרת להחזיר את הדברים לגודל מציאותי: גלגלת גלגל והלכת על קורה". בסוף המשימה נתי הרוס ושבור מזה שהפסיד וכנראה יודח. הוא אוחז בשערות ראשו, בוכה אל האוקיינוס, מנשק תמונת בנו התלוייה על העץ ולרגע גורם לנו לחשוב שמה שקורה לך בהישרדות זה החיים עצמם. "הבטחתי לבן שלי שאני אגיע לגמר", הוא אומר בדמעות כשכל מה שניתן להגיד במצב כזה זה: "למה שתבטיח לו דבר כזה?"

 

 

 

נתי
 

נתי(צילום מסך -)

הדחה

הדחה


מבחינת סוציומטרי- נתי מודח. הוא לא מתחבר, הוא ממורמר, הוא לא יכול להשתלב בפרסומת ל"אמריקן איגל", אבל מבחינת תועלת - הרי ברור שאלו בר או ניקולה. ניקולה היא אולי מאוד יפה אבל בפועל היא ילד מתבגר בן 16 שמתחבא בגוף של דוגמנית עם שם אקזוטי. כששגיא מנסה להדליק אש ומבקש ממנה זרדים והיא עונה לו ב"עוד מעט" זה היה הרגע שהיה צריך להחרים לה את האייפון ולאסור עליה לצאת משטח האי עד שהיא גומרת את כל השיעורי בית ומפנה את ערימת הצלחות שיש לה בחדר.

 

באירוע ההדחה שגיא, מעלה את האופציה ההגיונית להדיח את ניקולה ואז אנחנו מגלים שהיא גם יודעת לדבר ושאולי עדיף אותה בגרסתה השותקת... ניקולה שמריחה את הסכנה מתחילה לירות טיעונים לכל הכיוונים - "אני פיזית! אני עושה הרבה ספורט! אני אוהבת לעזור ולקחת חלק פשוט לא יצא לי עדיייןןןן! אני עוזרת עם האש עשיתי 'פו'! כן - 'עשיתי פו', זה באמת נאמר.


עוד בטקס ההדחה: אנחנו מגלים שנתי חושב שכולם חושבים שהוא ערס למרות שהוא יודע לדקלם חווה אלברשטיין - גילוי מעניין שוורד תורמת לו בטאקט הידוע שלה: "חשבתי שהוא ערס צעצוע שהביאו מהדרום" ורד תבטיחי לי משהו אחד - שלא תלכי לפוליטיקה.

 

נכון את יפה ו - זהו
 

נכון את יפה ו - זהו(צילום מסך -)

רגעים לציטוט


נתי על יוסי: "אני מתעצבן מכל זיז בפנים שלו", יאללה תפתרו את זה בדיבורים!


עדי על דניאל: "לי היה את השכל לה היה את המזל", מפרגנת כתמיד

 

מעיין: "אני מכוערת" שגיא: "לא מטופחת זמנית", מפוליטיקאי לדוברת השרה באהבה

 

ורד לשגיא: "בוא נדיח את מעיין", ורד - אולי אסטרטגיה זה פחות את

 

מעיין: "תדע כל אם עברייה - על טעויות משלמים", ויי ויי, ורד היא אם עברייה!

 

בר: "אני חזקה. בגלל זה אני פה", בדוק בדיוק בגלל זה את פה

 

נתי: "אין לי שיווי משקל ואני לא מסטול" על ראש הגנב בוער החוסר שיווי משקל

 

נתי על הבן שלו: "הוא רואה בי סופרמן ויצאתי גארפילד", סבבה גארפילד הרבה יותר קול

 

שגיא ליוסי: "אתה לא נרקסיסט אתה פועל מהלב", פוליטקאי כבר אמרנו?