אישתר, יח"צ

אישתר תפתח את מופעי מצעד הגאווה לראשונה. ראיון מיוחד

מצעד הגאווה השנתי גייס את מיטב אמני ישראל להקליט שירי גימיק. אישתר שתפתח את המצעד מספרת על תחילת הדרך והתחושות להופיע באירוע החשוב

  • פורסם ב:
  • 16/04/2017 16:12
  • |
  • עודכן ב:
  • 08/06/2017 21:34
  • |
  • כתבים:
  • דודי פטימר

מצעד הגאווה הפך בשנים האחרונות לאירוע לאומי ובין השאר למסורת מוסיקלית כשכל זמר או זמרת, כל הרכב או די ג'יי, נוטל בה חלק ומתחרה על ה-להיט השנתי של המצעד בפרט ושל הפלייליסט הישראלי ככלל.

 

השיר שיפתח את מופעי הבמה המרכזית במצעד הגאווה והופק על ידי עיריית תל אביב יפו הוא "בלונד ושחור", פרי שיתוף פעולה של הזמרת הישראלית-בינלאומית אישתר ודי ג'יי אונלי (גיל וינגרטיין) מטעם שלושת הליינים של הקהילה הגאה: ביסי, ליזי וקאלט בשיתוף WDJ.

 

לרגל הקלטת השיר וצילומי הקליפ המושקע והקיצי במיוחד, הגיעה אישתר, שבימים אלה מציינת 20 שנה ללהיט שפתח לה את הדלתות - "אלבינה", היישר מצרפת ותופיע עם די ג'יי אונלי במצעד עצמו.

 

 

אישתר, 20 שנה חלפו מאז "אלבינה", מה השיר עשה לקריירה שלך?

 

"אלבינה הוא למעשה השיר שאיתו פרצתי לעולם והטריגר לגל מוזיקה חדש שהלהיט את העולם והזניק אותנו למקום 7 בבילבורד האמריקאי. זו פעם ראשונה ששיר בערבית נכנס לבילבורד. עם השיר וכל האלבומים שהגיעו אחר כך, חציתי את היבשות בעולם והכרתי תרבויות ומקומות חדשים. במהלך 20 השנים האלו גיליתי את העולם, הופעתי על במות שגדולי המוסיקאים בעולם הופיעו בהם וחלקתי את הבמה עם אמנים שלא חלמתי בכלל לפגוש מימיי".

 

איך נוצר הקשר עם די ג'יי אונלי?

 

"השיר 'בלונד בשחור' נעשה בשיתוף פעולה עם גיל שהלחין וכתב מילים בעברית. הכרנו דרך צוות ההפקה מהקהילה. נפגשנו בסטודיו שלו בתל אביב בפעם הראשונה והכל זרם. אני הקלטתי בפריז ואת כל המוסיקה והקולות הוא יצר בארץ. היה ממש כיף וזורם וכולם נרתמו להצלחת הקליפ והשיר, ומקווה שכך יהיה".

 

עוד כתבות שיעניינו אתכם:

שימי תבורי על שיר הגאווה: "יהודית אשתי ביקשה ממני לעשות זאת"

האם השיר החדש של סטטיק ובן אל דומה מידי לשיר מוכר אחר?

ממיילי סיירוס ועד ג'סטין ביבר: הכוכבים הגדולים מתקשים לעצור את הדמעות

הופעת פעם במצעד הגאווה?

 

"זו הפעם הראשונה שאני מופיעה במצעד, אך עם פריצת השיר 'אלבינה', אחת ההופעות הראשונות שלי על הבמה עם השיר, הייתה לקהילה הגאה בפריז. זוכרת היטב את הערב הזה, כי הוא היה מיוחד בצבעוניותו, באנרגיה ובשמחה".

 

מה דעתך על שיטת הפלייליסט של גלגל"צ?

 

"פלייליסט? יש שיטה כזו? מתנצלת לא שמעתי"

 

מה החלום שלך?

 

"חלומות? ברור שיש ואם הם נגמרים אני ממציאה אותם. חשוב לכל אדם שיהיו לו חלומות, זה המנוע הרוחני לעשייה והיד המכוונת של חיינו, כמו תלת מימד. יש לי חלומות לחזור לספסל הלימודים, לכתוב ספר ועוד כמה שמשאירה אותם עבורי".

 

מסר לקוראי נענע10?

 

"לבוא למצעד, לחבק ולטשטש את ההבדלים בין רבדי החברה הישראלית דרך השמחה וההעצמה של החברה בכללותה".