האח הגדול, איציק כהן

למה נשים הן השוביניסטיות הכי גדולות?

טור האח הגדול: אורנה מספקת מחרוזת של התקפי קנאה, דן קצת אוהב את זה, מעיין חושפת צד שלא הכרנו וחבל שכך ושני מזכירה לנו לעולם לא להתעסק עם החלב סויה שלה

דן אפס

בחייהם ובמותם לא נפרדו הא? אתמול ג'ודי ניצחה ניצחון די מפתיע את אנדל ועדן ואני חשבתי לתומי שרק לי היא נוגעת ללב אבל היות ואני לא מסמסת כי נתתי מספיק מעצמי ל"אח הגדול", טעיתי לחשוב שהיא אבודה בהדחה כזו מול ה"ילידים".


אז מה היה לנו אתמול? בעיקר התקפי קנאה קולקטיביים והתקפי קנאה פרטניים. נתחיל, איך לא, עם אורנה. אורנה שלא בוחלת בסצנות עושה לדן משפט חצר מביך על כך שהתערב לטובת ג'ודי בנושא היין האדום, הו איזה טעות עשה קורבננו שכאן, שהזיז את המולקולות שלו באיזשהו כיוון ואיזושהי תנועה שלא מתמקדת באורנה. "למה אתה מתערב? יש לה את הפה שלה, אתה אובר נחמד, אתה מתייפייף, זה לא מקובל עליי!" דן, בסצינה שבאמת - לא נעים לראות, יושב כילד ננזף עם הידיים על הברכיים וסופג את השטיפה הפומבית של אורנה בראש מורכן. "בוא איתי", תצווה עליו אורנה להמשך ההתעללות במקום רומנטי יותר ודן הולך אחריה על ארבע (#הרגעים האלה שהבדיחה היא המציאות) במקלחת הנזיפה תימשך, שוב דן ירכין ראשו, ישפיל את מבטו, יתנצל, נראה לי שבסוף גם מלמל "תענישי אותי מלכתי".

 

רחמנות
 

רחמנות(צילום מסך -)

אפסון

עם זאת, כידוע - מערכות יחסים כאלו לא נוצרות עם משתתף אחד, צריך שניים לטנגו של הסאדו מאזו הפסיכולוגי הנ"ל ודן ( AKA 'מאזו') קצת אוהב את זה, קצת נדלק מזה, קצת צריך את זה. הרבה גברים חלשים שמפחדים לתפוס עמדה, לעמוד על שלהם - לוקחים אישה שלא מאפשרת להם בכלל את הסיטואציות האלה בחיים, ואז הם לא צריכים להתמודד עם האין אונות המנטלית שלהם, כי עכשיו זו כבר לא חולשה, הם פשוט לא רוצים "להרגיז את האישה".

 

רחמנות #2
 

רחמנות #2(צילום מסך -)

ג'ודי

האם ג'ודי תציל את העונה?


דיירי הבית משחקים כדורגל וג'ודי ברוב חוצפתה, בחוסר הבנת מגדרה, במהפכנות שלא נראתה כמותה - משחקת עם הבנים. ג'ודי, אבל את אישה לא הבנת?? את צריכה לשבת רגל על רגל בצד ולעודד את הגבר שלך! זה כמובן אם הארוחה בשבילו מוכנה כבר. המהלך של ג'די (להנות קצת בבית הזה) יעלה לה ביוקר כשביציע, בעזרת הנשים, הבנות ייפתחו טורניר משלהם - טורניר קנאה חולנית, שם יעשו לג'ודי רצח אופי מוחלט ואלוהים יודע באמת למה. "מה הקטע של הבהמה הזאת?" תתהה לעצמה בטוב לב מעיין, "למה היא צריכה לשחק איתם, להיות הבת היחידה", שוב - כמה עצוב שבסופו של דבר בנות הכי שוביניסטיות אחת כלפי השניה. גם לבנות מותר לשחק עם כדור ולרוץ וליפול ולהינות ולעשות דברים קצת יותר אקטיביים מ'להיות יפה', לא ייאמן שדווקא בנות לא מאפשרות את זה.


וכך יושבות להן אורנה, מעיין ועדן ושורפות במבטיהן את ג'ודי, כשכל אחת בטוחה שהגבר שלה הוא היהלום שבכתר וג'ודי - על פי הבנות - רוצה את הבנים של כולן. הגיוני? מציאותי? מה זה משנה, יש לנו פה שעירה לעזאזל. "היא נגעה לדן ברגל", תתרגש אורנה, "היא חושבת שהיא בקבוצה של אנדל", תצטרף עדן, "אני אפצלח לה את הגולגולת", תאבד את שפיותה מעיין.

 

ג'ודי יודעת שזה ששיחקה עם הבנים הטריף את הנשים על דעתן אבל לא אכפת לה ובצדק - כי היא יודעת שהיא כולה שיחקה עם הבנים, "למה אני צריכה לשבת בצד?" תשאל בחדר האח הגדול, "יצאתי, נהניתי, לא מעניין אותי מה חושבים" - המוטו החדש שלי.

 

תפתיע עד הגמר?
 

תפתיע עד הגמר?(צילום מסך -)

מעין חולה

המהפך של מעיין


זוכרים את מעיין? הנסיכה, העדינה, השקטה, הביישנית, הפרח הענוג שכל כולו מועמד ראשי לגמר? אז אתמול גילינו מעיין אחרת, איפה היא הייתה עד עכשיו והאם הגרעינים השחורים הם אלה שזימנו אותה החוצה? לא ברור. במהלך המשחק מעיין פשוט מתנהגת לג'ודי כאילו היא לא שם, היא לא שומעת כלום ואין לה רגשות אנושיים - וצורחת בהיסטריה כל פעם שהיא מתקרבת לאביחי - אני ארצח אותך!! אני אחסל אותך!! נדמה שעדיין, עם כל הקנאה - אביחי עצמו לא ממש מעניין אותה, רק הטריטוריאליות עליו. פעם אחת לא שמענו אותה סתם מעודדת אותו במשחק עם איזה "כל הכבוד" סמלי, רק "אני אשבור לך את הגולגולת!"

 

עזרת נשים
 

עזרת נשים(צילום מסך -)

סויה

סויה, לידות, אמת וצדק


דן לקח לשני מהחלב סויה. שני אמרה לו שלא ייקח מהחלב סויה. אבל נגמר החלב ודן לא אוהב קפה שחור. קאט ל: "סתמי את הפה א בכיינית!! אני עברתי לידות! רוצי תבכי למצלמות! דבילית! (חחח דבילית), אין לך כוח סבל! פתאטית! שני ואורנה מדגימות קאט פייט מהו, הרי ברור ש'חלב סויה' זה מטאפורה לדן: תחליף לדבר האמיתי, דליל, בעל טעם לוואי, משתמשים בו רק כשכל השאר נגמר (סתם דן, זה בשביל הספרותיות) ואורנה ושני לא באמת רבות על כפית חלב אלא על מי האלפא ביץ' של הבית הזה, כששתיהן בוודאות ביץ', אלפא - רק אלוקים שבשמיים. לדן עולה האדרנלין והוא מצטרף לקלחת הרוחשת על ידי חיקוי עלוב של שני ושני צריכה להסביר לו מה שכולם יודעים - שחיקויים זה לאנשים שאין להם מה להגיד, אורנה מכניסה את הלידות שלה לסיפור כ(לכאורה) מכת מחץ נשית על שני, שהסאבטקסט שלה הוא 'את ילדה ואילו אני אישה אמיתית כי ילדתי ילדים' וכמובן איך אפשר לשכוח את המשפט היפהפה "צדק לא עבר לידך אף פעם וגם לא האמת!" נכנס לפנתאון. מזל שחמימו היה שם לשבור את הקרח עם: "חלב סויה הא? מה עוד ימציאו, חלב שקדים?!"

 

ויי ויי ויי, לא עבר לידה אפילו פעם אחת?
 

ויי ויי ויי, לא עבר לידה אפילו פעם אחת?(צילום מסך -)

אשכנזיה

מה מילת הקללה של אשכנזיה?


שני מכריזה על האווירה בבית כאווירת יום ההדחה בו כולם שותים מיץ אומץ (עוד פעם המיץ הזה?) ומשתגעים, בתוך כל זה היא ומעין נכנסות לדו קרב אינסופי של "אל תפני אליי" "סבבה", "אל תפני אליי" "סבבה" עד ששרון גל יוצא מהשכשוכית שש אלי קרב ומאשים את שני בכך שלא קיבלה אותו בחיבוק בגלל דעות קדומות; מסתבר ש'הגזען הגאה' בכלל נעלב מזה שחושבים שהוא גזען. "את צפונבונית, סוציומטית ומפונקת". יאמר לשני, רגע אחרי שטען שאין לו דעות קדומות, אבל האם 'צפונבונית, סוציומטית, מפונקת' זו לא דעה שגיבש מתוך - תל אביבית, רהוטה ואשכנזיה? ומה זה אם לא דעה קדומה?

 

אח"כ שרון ימשיך בוידוא ההריגה של האופי של שני כשיסביר לחמימו (+למצלמות = לעם ישראל) ששני משתייכת לשמאל הקיצוני (זהו בעצם, אמר מספיק) לאנרכיסטים, לאוהבי האויב ושותי דם של תינוקות יהודים וגם: הוא לא רוצה להגיד מילה שמתחילה באות ש' ומתחרזת עם ממוטה, אבל היו לה כבר שני גברים במיטה.

 

בתוך כל זה אנדל מחליט שיהיה מצחיק להגיד שדן הסתכל על שני ואורנה, שמתה על הומור, על שני ועל מרחב בזוגיות - בולעת את הפתיון כמו הדג הכי מורעב בבריכה ואשכרה עושה על הבדיחה של אנדל - סצנה נוספת לדן במחרוזת האינסופית של סצנות הקנאה שלה. "זה שחושבים ככה זה לא בסדר", תמציא אורנה איזה טיעון מתיש, "אני לא רוצה להיות פתאטית", "אז למה את פתאטית?" ינסה דן להבין ברגע קטן וחמוד של אור.

 

האח הגדול
 

האח הגדול(צילום מסך -)

הדחה


אנדל ועדן מודחים יחד ויוצאים למה שנקרא "מבחן האמת", לא לפני שהתעלמו בהפגנתיות (אך כרגיל) מג'ודי שנמצאה איתם באותה סירה והושיטה יד לעדן כשטעתה לחשוב שאולי השניים יכניסו אותה לרגע "לחלל הזה לא קיים" שביניהם, בשידור הדחה חי בערוץ 2.

 

רגע מביך לכולנו
 

רגע מביך לכולנו(צילום מסך -)

ציטוטים

רגעים לציטוט


אנדל מנסה לקרוא לג'ודי: "בואי אההה.... זה... נו...", בסוף זה נו נשארה

 

מעיין על ג'ודי שמשחקת עם הבנים: "בשביל מה לעשות לי דווקא?" מי עושה לך משהו

 

מעיין על ג'ודי שמשחקת עם הבנים: "אפשר גם לשבת ולא לשחק" - אבל למה היא צריכה?

 

אורנה לשני: "את לא מעניינת אותי בכלל", שני: "בגלל זה את כל כך באמוק עכשיו?" אהבתי

 

הקללות הנוסטלגיות חוזרות: "צפונבונית", "דבילית", "צ'חלה". מתי 'גזעי' חוזר? חלום חיי

 

מעיין לאביחי: "למה אמרת שאני נראית כמו דיוויד בלאט עם פאה?" אביחי: "זה היה בשבוע הראשון", עכשיו זה כבר לא נראה לו כמו פאה

 

עדן לאלוקים: "אני מבטיחה לשמור שבת עד סוף העונה", לארג'ית