מרגש וקצת מלחיץ, צילום מסך-

האח הגדול: אליפות הפאסיב אגרסיב של אורנה

טור האח הגדול: אמא של עדן גורמת לכולנו להרגיש יתומים, אורנה ממררת לדן את החיים ומישהו צריך לשלוח לו עזרה בהקדם ואביחי עושה חשבון נפש

קייטנה

בעיקרון כל מה שאני ראיתי בפרק הזה היה מופע אימים של אישה אחת, שם המופע: "סבבה. תעשה מה שבא לך. הכל טוב. סבבה". שם הפעילות: פאסיב אגרסיב. שם הקורבן: דן. אבל נחזור לזה.


הפרק מתחיל במפגש הכי דרמטי עד כה, לא רק בסדרת המפגשים עם ההורים, לא רק בתולדות האח הגדול - אלא אי פעם, בתולדות המין האנושי פחות או יותר. מעולם לא ראיתי יותר פאתוס - מאשר במפגש של עדן ואמא שלה ולא שזה לא היה מרגש, כמו שפשוט הרגשתי שנקלעתי לטקס שמאני קדמוני במערה עתיקה בו אם צועקת על בתה - את הגלגול שלי!! את התיקון שלי!! אל תשכחי מה שחינכתי אותך!! גם ככה הן נראות כמו תאומות מזמנים שונים ורק זכוכית הפרידה ביניהן והכל היה מטאפורי מידי אז בוא נירגע רגע.

 

מה למדנו שם חוץ מזה שהקשר שלנו עם האמהות שלנו עלוב? שעדן לא עשתה צבא כדי לפרנס את אמה ההריונית (WHAT) שעדן תמיד ביטלה את עצמה ושעכשיו הבמה שלה ושאמא שלה קוראת לה 'כתר מלכות שלי' מה שבהינף יד גורם לשמות חיבה דלים כמו 'מיכלי ו-'מיכלוש' להישמע כמו וופלות ישנות מהתחנה המרכזית.

 

אח גדול לא יכולת להביא מכונת עשן?
 

אח גדול לא יכולת להביא מכונת עשן?(צילום מסך-)

אביחי

המפגש העצמתי מותיר את אותותיו לא רק עלינו הצופים, שמוצאים את עצמנו מסמסים לאמא שלנו ב-11 בלילה, "מה קורה אמא, היית אומרת שאני כתר המלכות שלך ככה?" אלא גם את שאר דיירי הבית; אחרי שעדן הגדילה לעשות, פרצה את הדלת ורצה לחבק את אמה בניגוד לחוקים (שם המשיכה הדרמה ביתר שאת - "איזה אמא יש ליייי!! את התיקון שלי!!!!") מעיין אוכלת את עצמה על זה שלא רצה גם לאמא שלה ועכשיו באופן ברור יש לנו פה זוכה בתחרות 'המפגש הכי מרגש', תואר שהיה שלה כל עוד המתחרים היו "נו למה אמרת את זה כוס אמק!" ו- "בומפפה בומפפה טרילילי טרללה". אביחי גם הוא מוטרד, שמא "לא נראה מספיק רגיש", אביחי אתה יכול להלוות את הבצל של דרעי אם אין ברירה.

 

בהמשך יחווה אביחי התקף זעם בחדר האח הגדול על אמא שלו וזה יהיה רגע אמיתי ראשון שלו מזה הרבה זמן, אני דווקא מעריכה את הקיפאון שלו אל מול סיטואציה שהרגיש שהיא לא אותנטית ולהבדיל ממה שהוא חושב ('אני מכונה קרה') - זה דווקא אנושי להפליא.

 

סוף סוף רגש אמיתי
 

סוף סוף רגש אמיתי(צילום מסך-)

אביחי ודלילה

אביחי ודלילה


אחרי אזהרת המסע של אמו של אביחי כמובן שצריכים להיעשות כאן כמה בירורים, כמו למשל מה הקשר בין אביחי לשיער עוצמתי (לא זה שצומח על הגב כן?) ומה לעזאזל אמא שלו רצתה. אביחי יוצא במסע הסברה בו באופן כללי - צריך פשוט להסביר למעיין הכל - את סיפור שמשון ודלילה, ("היא הייתה החולשה שלו") ומה זה להתבטל ("אני נוטה לבטל את עצמי"). מעיין בינתיים יושבת לצידו, לועסת את השפתיים שלה עם עיניים פעורות ופרחים על הראש. מעיין - אם את עושה את עצמך ילדה שלא מבינה כלום בבקשה תפסיקי, זה עושה לנו נזק.


לא ברור מה הרצף הכרונולוגי של הדברים שמגיעים לשידור אבל מיד אחרי המשבר חמימו מארגן 'טקס נשיקה שלום כיתה א' למעיין ואביחי שמתנשקים אל מול קהל הדיירים המריע, מה אני אגיד לכם, אם אתם צריכים שחמימו יהיה הסרוגייט שלכם יש כאן בעיה, עדיף כבר למות עם פלשתים הא דלילה?? (אמא של אביחי - תתקשרי אליי נעשה עוד כאלה).

 

אמא, מספיק גברי בשבילך?
 

אמא, מספיק גברי בשבילך?(צילום מסך-)

אורנה משוגעת

מופע האימים של אורנה


נתחיל במזמור של "הוווווווו איך שגלגל מסתובב לו", אורנה שצחקה על שני שבלשה אחריה ואחרי דן כשהיו מתחת לשכשוכית או מה שזה לא יהיה, מצאה את עצמה אמש, יוצאת בריצה אל השכשוכית לבלוש אחר שדה הראייה המסכן של דן, היות ואנסטסיה בדיוק עשתה שם מקלחת. איזו סצינה הירואית של ייאוש ואפס פאסון. אתמול הבנתי שלשרון גל ואורנה יש הרבה מן המשותף - גל, בשגעון גדלות, שואף לטהר את מדינת ישראל מכל השמאלנים ואורנה בשיגעון של חוסר בטחון - שואפת לטהר את מדינת ישראל מכל הכוסיות. מי יצליח במשימתו קודם? נגלה בסדרת הספין אוף, "הטיהור".

 

קולאז' שווה אלף מילים לא ככה?
 

קולאז' שווה אלף מילים לא ככה?(צילום מסך-)

תעשה מה שרוצה

מסע הקנאה נמשך אל תוך הלילה כשדן שוכב במיטה וג'ודי ואנסטסיה מדברות איתו, במרחקים סבירים לכל הדעות (עם זאת אני יכולה להבין את מצוקתה של אורנה כשבן זוגה שוכב במיטה בחדר חשוך מוקף בארבעה שתלים של 500 סמ"ק), אם כן, אורנה מגיעה לחדר בהליכת בת היענה הערמומית שלה ומנסה ללא הועיל לסמן טריטוריה - תחילה משליכה את כפכפיה ביניהם, אח"כ עולה על המיטה ומתחילה לשקשק כריות לפה ולשם, כשתם מופע "דן שלי אתן לא מבינות שאני ארצח אותכן", היא עוברת בייאוש למיטה אחרת, כשדן קורא לה לבוא היא פולטת "עוד מעט", ואז קמה והולכת. סך הכל בחורה כייפית, קלילה, אוהבת את הבריות.


בסלון תפגוש את אביחי וחמימו המשועממים שיעוטו על המציאה (המציאה - אקשן) וייכנסו לחדר להוציא את דן לבירור, בבירור אנחנו נגלה שאורנה מסרבת לשבת עם דן כבחורה שלישית לצד "שתי בחורות כאילו הוא נסיך". דן, עם פירורי היכולת שלו להתעמת, ינסה להסביר לה מה שאני מנסה להסביר לה כבר מתחילת העונה - נשים הן גם בנות אדם, אפילו אם הן נראות טוב. "זה לא 'שתי בחורות', אלו דיירות בבית הזה", ינסה דן להבהיר את הנקודה.

 

אורנה, שוב: כמה שאת מפחדת שנשים באות לקחת ולגזול ממך - מעיד באופן מדויק על כמה שאת לא בוחלת לקחת ולגזול מנשים. לא עולה על דעתה שלבחורות צעירות ויפות יש בנוסף לנעורים ויופי גם נפש, אישיות, צורך בחברה, יכולת לתקשר בלי לפלרטט - זו לא אופציה בעיניה וזה חברים - שוביניזם לשמו. ואישה שוביניסטית זה מוטציה של הטבע שקשה לי לראות.

 

הצילו
 

הצילו (צילום מסך-)

תהיה עם מעיין

60 יום ודן עדיין בשבי


"אבל סיכמנו אורנה, היה לנו סיכום! יבכה דן, "שום סיכום מה סיכמנו. הכל טוב. סבבה תיחנק ותמות, תעשה מה שבא לך". א - דן, האם לא נראה לך פתטי 'לסכם' עם מישהו שמותר לך לדבר עם עוד אנשים? ב- אני חייבת לציין שאורנה משווה ומעלה את ההגדרה של "פאסיב אגרסיב" בצורה מפוארת.

 

אנסטסיה, שלא מוכנה להיות חלק מקרקס הטירוף, יוצאת ומנסה להבין באופן הכי פשוט - "אסור לי לדבר עם דן?" אורנה תגיב בצורה הדוחה הרגילה שלה בה היא מגיבה לנשים שהיא לא תופסת כחלשות ממנה: "אני לא מכירה אותך, מי את בכלל, את לא תנהלי איתי דיונים על העניינים האלה", רגע אורנה, לא הבנתי - מי את בכלל? שמישהו לא ינהל איתך דיון על משהו?


אורנה כל כך חסרת ביטחון שהדרך היחידה שלה להתמודד עם נשים שהיא רואה בהן תחרות היא לשלול אותן מהיסוד, לבטל את זכות קיומן, היא עשתה את זה עם שני והיא עושה את זה עם אנסטסיה. אח"כ תלך לדן ותגיד לו: "למה אתה מתסיס?" (הוא התסיס??) שאלוהים יעזור לכפות רגליכם. בכל אופן, לחישות בת הים הקטנה שוב יעשו את שלהם והשניים ישלימו ויצללו חזרה לתוך זוגיות תסמונת שטוקהולם שלהם.

 

"אולי תהיה עם מעיין?"

 

החברים של דן לא לוקחים סיכונים וצועקים לו מעבר לגדר מסרים מאוד ברורים, מסרים for dummies שכזה: "חמימו - חבר! מעיין - חברה! אביחי- חבר!" אורנה מחכה לרגע בו יתחילו לנגן את מארש החתונה ויגידו - "אורנה - אשת חייל מי ימצא, בנינו כבר את החופה, בומפה בומפה בומפפה!" אבל, הרגע המיוחל מבושש לבוא ואורנה יוצאת לעוד מסע של פאסיב אגרסיב מתיש, "אולי תהיה עם מעיין. אולי זה מה שהם רוצים". די די אורנה אני לא יכולה יותר כבר.


באמת כאב לי הלב לראות את פרצופו הקפוא ואגדיל לומר - המאוכזב של דן כשאורנה חזרה מרשימת ההדחה, הרי ברור שבשביל חושש עימותים שכמוהו רק הדחה של אחד מהם תוכל לסיים את הסיוט הזה.

 

תעזרו לו
 

תעזרו לו(צילום מסך -)

הדחה

הדחה

 

אנסטסיה הודחה בטרם עת (בדיוק כשמישהי התחילה לעמוד מול אורנה) וכך גילינו רק בסרטון ההדחה שלה שבעצם לא ראינו שום דבר מהאישיות שלה (למשל כל הקטעים שהיא בוכה מגעגועים לבן שלה), כל מה שראינו זה שיש לה הרבה בגדי ים ושהיא אוהבת להתקלח, חבל.

 

רגעים לציטוט:

 

מעיין לאביחי: "אמא שלך לא אמרה עליי כלום", את דלילה מעיין, את דלילה

 

ג'ודי: "שני מדברת איתי רק כשעומר בשירותים", איזה קקרית

 

ג'ודי: "היהודייה בבית ספר העדיפה לשחק עם הנוצרים!", ילדים והעדפות הדת שלהם

 

אנסטסיה על אורנה: "חיה בסרט פסיכופטית אובססיבית", איך הודחת?! היית הקול של כולנו

 

אנסטסיה על אורנה: "תירגעי אני לא בקטע של הגבר שלך, הילד שלך", איך איך הודחת

 

אביחי על אמא שלו: "מה את שמה לי יד על החלון אני לא רואה אותה", לול

 

חיים: "אני קוסם! בחר מספר!", אימפוטנציה של דמות

 

מעיין לאורנה: "אני לא רוצה לעשות פרק א' עם פרק ב'", אורנה: "ברור", כי את ודן תוכן עניינים

 

אנסטסיה: "הזוג שיחזיק בחוץ הוא מעיין ואביחי", נו בסדר, היו לה איכויות אחרות