הרגע המרגש של העונה, תאלין - אני אהיה אבא שלך, צילום מסך -

האח הגדול: "את לא מטומטמת, את פרוייקט"

תאלין עם הרגע המרגש של העונה, מעיין רואה איך אביחי רואה אבל גם שומעת את מה שהוא חושב, שני ממשיכה להיאבק בחרם סמוי וגם: שיחת הטלפון החלומית של אורנה . טור האח הגדול

דן תרד מאורנה

הפרק מתחיל בקריאות מחוץ לבית "דן תרד מאורנה! דן תרד מאורנה!" אורנה המבולבלת, מחליטה שאלו בני משפחתה אשר שואפים להגנת צניעותה או משהו הזוי שכזה מה שמביא אותי לבקשה מאוחזי המגפונים בנווה אילן - אפשר את זה פעם הבאה בפחות מסתורי? מה יש לכם הקצבה של שלוש מילים בלבד? מה טומן בחובו המסר הקריפטי 'דן, תרד, מאורנה'? ואם אני לא הבנתי, איך דיירי הבית יבינו? סתם, אולי רק אביחי יבין כי יש לו יכולות אנליטיות שלא מהעולם הזה.

 

אורנה ושמירת המגע הטלפטית


תאלין יושבת עם שני ורואה שגחלי הזעם שלה מתחילים לגווע ומיד זורקת לשם כמה זרדים - "אני מודאגת מאורנה", תאמר לה תאלין בדאגת אמת, "אני ראיתי אותה כמעט שוכבת על דן". שני מיד קופצת כשנשוכת נחש, "ידעתי! אני ידעתי! אי אפשר להסתיר ממני כלום!" מה ידעת נשמה שלי? מה שכולם יודעים? מה שברור כשמש? כמו שאני "ידעתי" שאנדל דלוק על עדן וכמו ש"ידעתי" שחיים לא זכה פרס נובל לספרות? אבל אין מה להמשיך בדוגמאות כי זהו, איבדנו את שני, היא עכשיו טובעת בקוקטייל אותו עזרה לערבב לעצמה, קוקטייל בשם 'נבגדת, מוטרדת, פגועה' ובמקרה של שני - נראה שיש עליו happy hour כל היום.

 

תביא לי 'נבגדת, מוטרדת, פגועה' עם קרח בצד
 

תביא לי 'נבגדת, מוטרדת, פגועה' עם קרח בצד(צילום מסך -)

שני ואורנה

שני מחלקת את העולם לטוב ורע, שקר ואמת, נאמנות ובגידה. דן רוצה אותה - הוא טוב, כבר לא רוצה אותה - הוא רע. אורנה מתקרבת אל דן - היא שקרנית, היא לא חברה. אין גוונים, אין ניואנסים, הכל או כלום. אבל שני תצטרך להבין שמותר לאנשים להתרחק ממנה בלי להודיע שבועיים מראש ולשלוח מייל עם שלושה עותקים לאישורה, שבני אדם הם רכוש הכלל, שדן לא אמור להירקב לבד במרתף הלב שלה לעד, רק כי לרגע היה ביניהם משהו.

 

אורנה הסבירה לה את זה יפה וחבל, כי עכשיו אני צריכה לפרגן לה; בשיחת ארון בה שני חשבה שהיא המוציא להורג המוסרי- שהיא תוכיח את אורנה על הפשעים והעוולות שלה, אורנה העמידה אותה במקום בצורה כה טבעית וברורה שלראשונה נזכרתי שיש ביניהן פער גילאים: "שני, נחמד לי לדבר איתך והכל, אבל אני לא חברת אמת ונפש שלך, אנחנו הכרנו כאן ואת דן לא הייתם זוג מעולם - לא בחוץ ולא פה". מה שנכון נכון. ניסית להידבק, לא נדבק - מותר לאנשים אחרים לנסות גם. לכולכם הייתה אותה נקודת זינוק, זה שהובלת לכמה דקות לא אומר שצריך לשמור לך את המקום עד לנקודת הגמר.

 

הוא לא מסומן כ'שלך' עכשיו לנצח
 

הוא לא מסומן כ'שלך' עכשיו לנצח(ערוץ 2 - צילום מסך)

מעיין ואביחי שזופים/ חיים טיפש

משימת החיוביות או - 'כן','לא' זה עניין של סמנטיקה


האח הגדול מחליט להתעלל באביחי ומעיין, מה לעשות - כשמעיין לא לובשת ביקיני מיוזמתה, האח הגדול נאלץ לנקוט באמצעים. השניים נקראים אינספור פעמים לחדר בו מותר להגיד רק כן (שנים של חינוך מיני ירדו לטמיון) ושם הם 'מסכימים' שוב ושוב לעבור שיזוף בהתזה. זוכרים את הקליפ של "black hole sun"? עם הברבי על הגריל? אז כזה. מעיין מפתיעה לטובה כשהיא לוקחת הכל בקלילות וזורמת עם המשחק בלי דרמה, גם כשהיא כבר נראית כמו המרשמלו הכי שרוף (וטעים) בל"ג בעומר. שזה לא מובן מאליו מבחורה שברור שהיא פרפקציוניסטית לגבי המראה שלה.


עוד במשימה החיובית - חיים המיותר, על בת יענה מיותרת, שם זין על המשימה או שכרגיל - פשוט לא הבין אותה, ובעוד אנשים שוקלים לסרב לטלפון מאהוביהם, הוא עושה פסילה בשביל תספורת וזה שדיירי הבית לא טורחים אפילו לכעוס עליו רק מראה כמה שהם לא מצפים ממנו לכלום. וגם תהייה - למה יש מקום בפריים טיים למישהו שכשאומרים לו 'דגל הגאווה' והוא אומר "אה, יעני מרשמלו, יעני קפה הפוך". למה?

 

הכריכה של
 

הכריכה של "נפלאות התבונה"(צילום מסך -)

תופעות רשת

תאלין קיבלה לשמחתי קצת זמן מסך סוף סוף, עם מסר מרגש לאביה בשיתוף פעולה עם נסרין, זה באמת היה מרגש לראות שעם כל הסבל שהיא עברה, הניתוק והניכור - היא לא כועסת, פשוט מתגעגעת ומחכה בסבלנות. בהחלט רגע עדין ומרגש, כמעט כמו התספורת של חמימו.


דן ואביחי 'תופעות רשת'


טראמפ מחכה שדן ואביחי ייצאו מבית האח כדי שיהיו הפרזנטורים של קמפיין "Grab them by the pussy", אבל עוד חזון למועד. שני הבנים הכי מרצים של הבית, אלו שהכי שואפים לנייטרליות, לאות כבוד מהאו"ם, לציון 0 בעימותים וסכסוכים מקבלים הצעה - להסתכסך. האח הגדול מראה להם את שיחת: "מוטב אישה נסיכה בבית משרלילה עם איי קיו בחצר" והשניים מדגימים לנו את כל תנוחות ההתפתלות שמסוגל להם האדם.

 

לאחר שיקולים שונים ומשונים סטייל "יאללה קרחנה", הם מחליטים להסכים להקרין את זה לדיירי הבית, כשזה בעצם - למעיין. שם כל הבנות ידגישו את אישיותן כאשר מעיין תישאר מתוקה ושקולה, שני תעוט עלייה בלחישות - 'איזה אפס איזה חרא' ואילו אורנה תטען ששוביניזם זה מה שאלוקים רוצה.

 

בא לי עוף בגריל
 

בא לי עוף בגריל(צילום מסך -)

שני קורסת

מי רוצה להיות חבר שלי? למה לא?


נחזור לשני רגע? אין ברירה. לשני 'עלה הביץ'' כמו שהיא קוראת לזה, ונדמה שגם אם האח הגדול היה מציע לה קערת חרצני זיתים היא הייתה אומרת כן בשביל הפסילה, אבל האח הציע לה לצפות בתעודת הזהות שלה ושני מסכימה ללא היסוס, צופה בעצמה מתוך בית בו היא מוחרמת, מספרת איך בילדותה הייתה מוחרמת - ובאמצעות איזה מחלף פסיכולוגי לא ברור - נהנית מכל רגע.

 

שני יוצאת לה 'על הביץ' אל החברים ומספרת להם שעשתה פסילה כדי לראות את עצמה, מה שבסופו של דבר יביא לאסקלציה נוספת של טירוף ושבירת הקיר הרביעי. מהו הקיר הרביעי? הקיר שאנחנו לא מדברים עליו, אם מישהו לא רוצה להיות חבר שלי, אני אמורה להבין את זה ולהתנהג בהתאם, שני לעומת זאת - מעמתת את האדם עם העובדות, תחילה את עדן - "למה אנחנו כבר לא חברות?" אח"כ תצנח צניחה חופשית ללא מצנח מול אביחי - "מה הסיפור שלך איתי?", אח"כ בחדר תשאל אחד אחד את כולם אם הם חברים שלה וזה יהיה קשה לצפייה - אבל אמיתי. שני אמיתית, היא אולי עושה טעות שהיא כזאת, בבית שכזה, אבל זה המצב ולכן מבחינתה הפער הזה בינה לבין גישת ה-"יאללה, כולה משחק, אין פה חברים, באתי למיליון" - היא בלתי נסבלת.

 

קשה לצפייה
 

קשה לצפייה(צילום מסך -)

מעיין

עוד במשימה החיובית כמו בדיקת איידס - אורנה עוברת התעללות על ידי האח הגדול, כשהוא גורם לה להאמין שתקבל שיחה מילדיה, עושה לה פור פליי עד שהיא כבר בוכה ועל הקו - כוכב ושמוליק. חה חה חה, תאמיני לי אורנה, תעברי לגולן טלקום. אח"כ, בעודה מתפרקת, ישמיע לה האח הקלטה של בנה בוכה אל תוך מגאפון: "דן, תרד מאמא שלי", סתם את הסוף המצאתי.


וגם שני דברים:

1. אנדל הבן היחיד בבית עם מוסר חברתי, תמיד מנווט את ספינת הריכולים והתככים ביד שקטה אך בוטחת. הפעם זה היה עם שני כשכולם תכננו את העליהום עליה והוא אמר "אם זה האושר של הבן אדם אי אפשר לשפוט אותו". תודה על קו השפיות.

 

2. יש לנו זוכה וקוראים לה מעיין. אם זה לא היה וודאי אז אתמול אחרי הקטע עם המשקפיים זה כבר סגור והמעטפה עם הבית בדרך אליה.

 

מתוקה אמיתית
 

מתוקה אמיתית(צילום מסך -)

רגעים

רגעים לציטוט:


דן מסכם את כהונת כוכב: "היא התחילה מעניינת וסיימה מטורללת"


שני לעדן: חשבתי שאני ציצים ואת תחת", אני המרפק


שני לעדן: "אני פה לצחוקים, לפאן", פאן כמו טיפול שורש


שני לאח הגדול: "ערב סקסי לאח הגדול", אח גדול: "מה סקסי?" שני: "לא יודעת". #דייטים_שמביכים_אותי


עדן לאנדל: "אנחנו עכשיו כמו אחים", אנדל: "בא לך גילוי עריות?" הבחור כוכב

 

 

האח הגדול
 

האח הגדול(צילום מסך -)