ישראל יצחקי ודודי פטימר, פרטי

שובר לב: אליל הנוער הראשון של ישראל חסר אונים

שוב סיפור עצוב על איך שאנחנו מתנהגים לאושיות תרבות מזדקנות: מדוע ישראל יצחקי, שהיה אליל נוער בשנות ה-50 ושאחראי על קלאסיקות דוגמת "סימונה מדימונה" ו-"אבא'לה בוא ללונה פארק" מזדקן ערירי וחסר כל יחס?

תמונה

דודי פטימר, עיתונאי, חוקר מוסיקה ומגיש מוסיקה ברדיו 103 FM מחזיר שוב לאור הזרקורים את אוישיות תרבות מבוגרים שנזנחו לאנחות - רק לאחרונה הבאנו לכם את הסיפור של שייקה פייקוב, מרים אביגיל ועכשיו שוב שובר את הלב הסיפור של ישראל יצחקי, אליל הנוער הראשון של ישראל ואחד מהכוכבים הגדולים של שנות ה-50, כיום בן 90, מזדקן לבד אחרי שבץ שני, לעתים לא זוכר אפילו איזה כוכב גדול היה, עקב הטיפול התרופתי המאסיבי אותו הוא מקבל.

 

למי שלא יודע, ישראל יצחקי נחשב בשנות ה-50 וה-60 לאחד הסופרסטארים הגדולים של המוסיקה הישראלית, לאליל הזמר הראשון בישראל ולזמר הפופולארי ביותר במדינה שאחראי על קלאסיקות דוגמת "סימונה מדימונה", "אבאלה בוא ללונה פארק", "אנו ניפגש", "סבא פיקולינו", "בת הדרום", "השוק השחור", "שיר הבוקרים" ועוד שירים רבים שהפכו לנכסי צאן וברזל. כיום, יצחקי אלמן וללא משפחה או ילדים שיידאגו לו, מצבו הבריאותי בכי רע והוא או שיריו לא מקבלים את הכבוד הראוי ברדיו או בטלוויזיה.

 

נסער ממצבו של יצחקי ומכך שרבים חושבים בטעות שכבר נפטר, העלה פטימר פוסט בפייסבוק הקורא להתעוררות, פוסט שזכה כבר למעל 2,500 לייקים ו-1,500 שיתופים.

 

לפוסט המלא של דודי פטימר:

 

 

פוסט פייסבוק

לינקים

לכתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם:

בודד ולא גומר את החודש: לאן נעלם אחד המלחינים הגדולים בארץ?

למה הסרט "הלהקה האחרונה בלבנון" היה צריך לחכות 15 שנה כדי לצאת?