"השכנים של ג'ונס", יחצ

"השכנים של ג'ונס": גל גדות תעזור לכם בדייט ראשון

עם תסריט שטחי אך חביב, הרבה אקשן וצחוק וגל גדות אחת "השכנים של ג'ונס" הוא הסרט שלכם לדייט הקרוב • ביקורת סרט

  • פורסם ב:
  • 23/03/2016 17:03
  • |
  • עודכן ב:
  • 23/10/2016 15:45
  • |
  • כתבים:
  • זוהר צלח

פתיחה

"השכנים של ג'ונס" - קומדיית הפעולה שעלתה בחמישי האחרון לאקרנים,  מעניינת במיוחד את הקהל המקומי מכמה סיבות: הראשונה היא שבמאי הסרט, גרג מוטולה, אחראי על אחת הקומדיות הטובות ואהובות של שנות האלפיים, "סופרבאד". הסיבה השנייה החשובה ביותר היא שבסרט מככבת המאמי הלאומית והנציגה הבכירה שלנו בהוליווד- גל גדות.

תמונה 1

 

 

 

 

חלק 2

הסרט עוקב אחרי הזוג קארן וג'ף גפני (איילה פישר, "האשליה" וזאק גליפיאנקיס, "בדרך לחתונה עוצרים בוגאס"), הוא עובד במחלקת משאבי האנוש והיא "מגשימה את החלום" ועובדת כמעצבת פנים, אלא שבפועל היא בעצם מעצבת משתנות ומייצגים בעצם את הזוג הפרברי המשעמם הממוצע.


אלא שהזמן שאנחנו נתקלים בזוג גפני הוא זמן סוער מבחינתם. ילדיהם נשלחים למחנה קיץ והשניים מפנטזים לרגע על חיים ספונטניים ומיניים יותר, אך מהר מאוד מוצאים את עצמם חוזרים לשגרה המשעממת. הכל משתנה כשהבית נקנה, ושכנים חדשים מגיעים, הזוג ג'ונס מתמלא קנאה.


טים ונטלי (ג'ון האם, "מד מן" וגל גדות) ג'ונס הם הזוג המושלם - הוא כותב על מסעותיו בעולם ומפסל בזכוכית, היא בעלת בלוג לבישול ופעילה למען ילדי סרי לנקה ויחד הם מלאים חוויות מההרפתקאות שלהם ברחבי העולם.


בעוד ג'ף, שמחפש חברות גברית, פותח בברומאנס עם טים קארן מתיידדת גם היא עם הזוג אך חושדת שהם לא מי שהם טוענים שהם. כשהם נחשפים כמרגלים בינלאומיים הם סוחפים את הזוג גפני להרפתקה מסוכנת שהופכת את החיים שלהם לקצת יותר מעניינים.

תמונה 2

 

 

 

"השכנים של ג'ונס"(יחצ)

חלק 3

התסריט (אותו כתב מייקל לסייה) הוא פשוט, לעיתים אפילו פשוט מדי, ולא מביא שום דבר מעניין או חדשני למסך אבל בכל זאת מצליח לעבור, בעיקר בזכות דיאלוגים לא רעים בכלל.


מוטולה כהרגלו מראה גם כאן שליטה נהדרת בז'אנר הקומדיה אבל מפתיע לטובה גם בסצנות אקשן שנראות טוב יותר מלא מעט סצנות בסרטי אקשן גדולים שראינו השנה. מוטולה גם תופר נהדר את מערכות היחסים בין הדמויות והתוצאה היא קומדיה עם מערכות יחסים קצת יותר מעניינות מאלה שאנחנו רואים בדרך כלל.


אך מי שעושים את הסרט הזה הם ללא ספק השחקנים. כל אחד מהארבעה מביא משהו אחר למסך ומוסולה רוקח את כולם - גאליפיניקס ממשיך לעשות את מה שהוא עושה הכי טוב - טמבל חביב שתמיד מסתבך. פישר, המשחקת את זוגתו, משחקת את הפרברית המשעממת שמגלה יכולות שלא ידעה שקיימות בה.

 

האם מגלם את הסוכן הקשוח והקר, אך ככל שהסרט נפתח אנחנו מגלים דמות קצת יותר מורכבת ולא מלאת בטחון כמו שנראה תחילה.

תמונה 3

לעוד ביקורות סרטים:

 

"המעון של מיס פרגרין לילדים משונים": טים ברטון שוב מאכזב

"סופת חול": כשתסריט טוב עושה את העבודה

"לבד בברלין": הפוטנציאל עצום, הסרט לא מתקרב לזה

 

"השכנים של ג'ונס"(יחצ)

גל גדות

ואיך גל גדות? נדמה שהדמות נכתבה במיוחד לה כסוג של פרומו לקראת "וונדר-וומן"  - גדות מגלמת את האישה הסקסית אך המסוכנת שכמו כל ישראלי ממוצע מגיבה לא מעט פעמים בעצבים (שכוללים גם צעקות בעברית). גדות מגלמת את הדמות עם הכי הרבה בטחון מבין הארבעה ועושה עבודה נהדרת בתפקיד האחרו שלה לפני "וונדר-וומן".

 

חשוב לציין, בניגוד לסרטים אחרים, כאן גל גדות לא רק מופיע כמה דקות אלא ממש מככבת בסרט בתפקיד מרכזי בסרט.

 

 

תמונה 4

 

"השכנים של ג'ונס"(יחצ)

סיום

לסיכום, "השכנים של ג'ונס" הוא לא סרט מורכב וגם לא קומדיה יוצאת דופן. מדובר בקומדיה חביבה לגמרי שעובדת יפה ברובה אך לא מספקת משהו מעבר לחוויית צפייה חביבה. אם אתם מחפשים סרט לדייט עם בן/בת הזוג, זו הבחירה המושלמת.

 

 

3 כוכבים


"השכנים של ג'ונס" - בבתי הקולנוע החל מה-20.10.2016

תמונת סיום

"השכנים של ג'ונס"
 

"השכנים של ג'ונס"(יחצ)