אסף אבידן, יח"צ

למה אסף אבידן הסתגר במנזר נטוש ליד פריז?

הראל סקעת עם גימיק משעמם, נסרין קדרי ממשיכה לטפס לצמרת ויוצאות ה"אקס פקטור", האחיות כרקוקלי עם שיר על העצמה נשית - סיכום חדשות המוזיקה הישראלית

  • פורסם ב:
  • 21/07/2016 19:56
  • |
  • עודכן ב:
  • 19/08/2016 13:04
  • |
  • כתבים:
  • דודי פטימר

הראל סקעת פתח את השבוע עם "בוקר טוב מותק", פרי שיתוף פעולה שלו עם הנרי שכתב, הלחין והפיק מוסיקלית את השיר. השיר, הנע בין הפופ דאנס לאלקטרו הידוע של הנרי, מנסה ללא הצלחה יתרה להמציא את סקעת מחדש לאחר מספר שירים מקרטעים שלא הצליחו באמת להחזירו לפסגת סצינת המוסיקה הישראלית.

 

אין ספק שלסקעת קול מצוין ומרגש, אך בחירת שירים שגויה היא קריטית מאד לאמנים כמותו שפרצו לפני כעשור ומנסים להגן בחירוף נפש על מעמדם בפסגה, ו"בוקר טוב מותק" הוא גימיק די מייגע ומשעמם היוצר יותר רעש וגימיקיות משוועת מאשר שיר שבאמת יכול להושיע את הקריירה המקרטעת של סקעת, ששיאה בימים אלה הוא רק היותו שופט ב"הכוכב הבא" ותו לא.

 

שיר של רמי וקרן

נסרין קדרי חשפה השבוע את הסינגל החדש שלה - "זה נכון" מתוך אלבומה החדש שבדרך. השיר, שאת מילותיו כתב חגי אוזן ללחן של יורגוס פיבוס היווני ועיבוד והפקה מוסיקלית של אבי גוטמן, ממשיך לתת את מלוא הביטוי ליכולותיה הווקאליות המצוינות של נסרין, הממשיכה לטס בדרכה שלה, שעל אחר שעל, אל צמרת הזמרות הים תיכוניות ומביאה עימה קול עוצמתי מלא נשמה וכנות המהווים צוהר לעולמה הפנימי המיוחד. לעצום עיניים ולהאזין לקדרי שופכת אל ליבה אל שיר מלנכולי וסנטימנטלי.

 

שיר של שורטי

אסף אבידן חוזר אל הפרויקט המצליח שלו In A Box, הפעם בסדרה השנייה בפרויקט המיוחד במהלכו הסתגר הפעם במנזר נטוש ליד פריז כשבידיו גיטרה ומצלמה המתעדת אותו מנגן ושר במשך 48 שעות עירום ממניירות, עירום מלהקות, מקהל, אלא רק הוא, עצמו והנפש שלו. השבוע יצאו לאוויר שני שירים חדשים מהפרויקט: ביצועים מחודשים ואקוסטיים ל-Labyrinth Song (מתוך האלבום Gold Shadow) ו-Her Lies (מתוך האלבום Reckoning Song). הביצועים הדרמטיים והתיאטרליים מלאי הכנות, היופי, הטוהר וזכות הנפש של אבידן בביצועיו לשירים אלו מוכיחים בפעם המי יודע כמה כי מדובר באחת התופעות הגדולות שיצאו מישראל, אמן בינלאומי שראוי לשמוע, להשמיע ובעיקר להכיר דרך המוסיקה שלו.

 

יוצאות ה"אקס פקטור", האחיות לירון וטלי כרקוקלי, שחררו השבוע סינגל חדש ושלישי במספר מאלבום הבכורה המתגבש שלהן - "מי אם לא את" שכתבה שחף וולמן ללחנן של השתיים ועיבוד והפקה מוסיקלית של דור דניאל. השיר, הנע בין פופ לצ'ילאאוט ישראלי, מציג טקסט מיוחד הנותן ביטוי להעצמה הנשית לצד לחן קליט, יפהפה ומאד ישראלי של האחיות, המציגות הרמוניות ווקאליות נעימות לאוזן ומגבירות את סף הסקרנות לצאת אלבום הבכורה שלהן.

 

 

במה חדשה: ליאורה יצחק - "מעלה מעלה"


ליאורה יצחק היא יוצרת וזמרת הפעילה זה כמה שנים בסצינת המוסיקה הישראלית וההודית. בישראל תרמה קולה לשירים של עידן רייכל, הדג נחש וכו' ובהודו אחראית לכמה מהלהיטים הגדולים בפסקולי "בוליווד". אחרי שנים "מאחורי הקלעים" ליאורה פנתה לאחרונה לדרך חדשה בה היא נותנת לעצמה את הזכות לעמוד בקדמת הבמה והוציאה בימים אלה את השיר "מעלה מעלה", פופ גרוב רגאטוני ישראלי קליט וקצבי בניחוח הודי עם קולה המיוחד של יצחק, המביאה עימה משב רוח מרענן וכיפי ביותר. את השיר כתב יצחק חייט והלחינו ליאורה יצחק, עודד דיסטלמן ואמיתי פריינטא האמון גם על העיבוד וההפקה המוסיקלית.