מרגול, יח"צ

מרגול חושפת צד פמניסטי בבלדה עוצמתית

מרגול מפתיעה בבלדת נשמה עוצמתית ופמניסטית, ניר פרידמן חוזר לגיל עשרים, שקד קוממי מנסה לשחזר את ההצלחה של להיטו הקודם וערן צור שובר שתיקה עם שיר מחאה - חדשות המוזיקה הישראלית

  • פורסם ב:
  • 02/03/2016 11:12
  • |
  • עודכן ב:
  • 10/07/2016 12:57
  • |
  • כתבים:
  • דודי פטימר

מרגול

מרגלית צנעני (מרגול) שחררה השבוע סינגל חדש מאלבום חדש שבדרך - "רחוק מכאן" (מילים ולחן: אסף צנעני). צנעני היא אחת מזמרות הנשמה הטובות בישראל ומפורצות הדרך בסצינת הבלוז הים תיכוני האותנטי, והשיר הוא בלדת נשמה עוצמתית והולמת היטב את קולה של מרגול שנשמעת טוב מאי פעם, אולם אני בספק אם השיר יצליח לקבל תנופה בימי הקיץ בהם זמרים וזמרות עטים על להיטים קצביים, מה גם שכותרת השיר "רחוק מכאן" זהה לשם אלבומו האחרון של אייל גולן.

 

מרגול נותנת את מאת האחוזים בביצועה לשיר המהווה המנון לאישה המשוחררת והעצמאית (מעמד שאת גחלתו ומודעותו דואגת צנעני לשמר לאורך שנות פעילותה), אך יש לתת משקל גם לתזמון הנכון להוצאת שיר חדש.

 

מרגול קליפ

ניר פרידמן

כוכב "מחוברים +" והאיש שהביא לפיתה את השוונג, ניר פרידמן, חנך השבוע סינגל חדש מאלבום סולו שלישי יחד עם להקתו "הכלבים" - "לא נורמלי" (מילים ולחן: ניר פרידמן). שיר רוק כאסחיסטי, בועט, אנרגטי ונשמע כמו ניר פרידמן בן ה-20 שחלם לעשות רוקנרול ללא מחויבויות, ללא התמסחרות וללא תנאים. ככה עושים רוקנרול.

 

ניר קליפ

שקד קוממי

 

שקד קוממי, שבשנה האחרונה פרץ לתודעה כזמר בולט בז'אנר הים תיכוני החדש, ביקש "יום בלי עבודה" (מילים ולחן: שקד קוממי ודולב רם), כשם הסינגל החדש שלו מנסה יותר מדי למחזר את ההצלחה של להיטו הקודם- "בלי שקל בכיסים" ללא הצלחה יתרה: מלבד רעש מונוטוני וסלסולים מיותרים - אין בשיר משהו ממשי. המסקנה: אם רוכבים יותר מדי על הסוס, בסוף גם הוא מת. אכזבה.

 

שקד קליפ

אדיר גץ

 

אדיר גץ משחרר סינגל חדש מאלבום חדש - "להיות בשמחה תמיד" (מילים ולחן: אדיר גץ), שיר-סיפור אופטימי וטיפוסי של גץ הנשמע כמו השיר הקודם וכמו השיר שלפניו - נוסחה נורמטיבית, בטוחה ושבלונית של גץ שלא מחדש שום דבר אך גם לא מאכזב. עומד במקום ונשאר בנישה שלו מבלי לזוז ממנה ימינה או שמאלה.

 

אדיר קליפ

ערן צור

 

שש שנות "שתיקה" עברו על ערן צור, אחד הרוקרים הבולטים בניינטיז, מאז אלבומו האחרון ("כל מה שאנושי") והשבוע הפתיע אותנו בסינגל חדש מאלבום חדש- "כלנית" (מילים ולחן: ערן צור) שיר מחאה טיפוסי לצור הכולל רומן, פשע, בית סוהר ומסקנה שההצגה חייבת להימשך. ערן צור נשמע במלוא תפארתו.

 

ערן קליפ

דניאל ברקת

 

זוכרים את "יסמין" של "הפיל הכחול", אחד הלהיטים הגדולים בשנים האחרונות? מי שמזוהה עם השיר הוא לא אחר מאשר דניאל ברקת, הסולן לשעבר של הלהקה, שהחליט לצאת בקריירת סולו והוציא השבוע סינגל חדש מאלבום בכורה, חציו בעברית וחציו בצרפתית, מתוך אלבום שבדרך - "קולות" (מילים ולחן: דניאל ברקת).

 

דניאל קליפ