קפה שחור, משה נחמוביץ

משחזרים את ההצלחה? "קפה שחור חזק" הוציאו סינגל חדש. האזינו

הצמד החם במדינה עם סינגל חדש, איתי לוי עם סינגל מאכזב לקראת האלבום החדש וגם: איך האלבום החדש של ברי סחרוף? כל מה שקורה במוזיקה הישראלית

  • פורסם ב:
  • 02/03/2016 11:12
  • |
  • עודכן ב:
  • 22/05/2016 13:08
  • |
  • כתבים:
  • דודי פטימר

ברי סחרוף

אחרי שלוש שנות "הסתגרות" באולפן שקט בקיבוץ העוגן, שחרר בתחילת השבוע סנדק הרוק הישראלי, ברי סחרוף, את אלבומו החדש - "ליקוטים" בו ניגש אל נבכי כתביהם של משוררים כאברהם חלפי, נתן אלתרמן, רבי דוד בוזגלו ועוד והפיח בהם חיים חדשים בדמות אינטרפרטציה סחרופית טיפוסית, לא נוסחתית אלא מאתגרת, כשלצידו המלחינים רמי פורטיס, בנו הנדלר, אורן לוטנברג, גידי רז וכו' שרקמו בצוותא יצירה אינסטרומנטלית ווקאלית בת 8 קטעים, שמעריציו של סחרוף ימצאו בהם לחם תורתם ואילו הקהל שאינו נמנה עם מעריציו, יעכל אותם לאט, לאט, לאט וילמד להכיר את היוצר בדרך שונה מהנורמל.

 

בין השירים שפשוט אסור לפספס: "רחובות סגולים", "שיר בנאלי", "אלי למה עזביתני", "איו" ו"ירח".

קליפ ברי

איתי לוי

איתי לוי, אחד הקולות החמים והמפולפלים בעת האחרונה בזמר הים תיכוני, חנך השבוע סינגל ראשון מתוך אלבום שלישי - "חיכיתי, חיכיתי" (מילים ולחן: אלירן אביטל ומאיר בנישתי) האמור (רק אמור) להיות שיר חפלה קיצי שימשיך את שרשרת הצלחותיו מעוררות הגאווה של לוי, אך מלבד קולו המלטף של לוי, מדובר בשיר מונוטוני, שבלוני, משעמם שמלמד היטב איך יוצרים כמעט שיר אהבה, אבל רק כמעט כי להיט זה לא. חיכיתי חיכיתי שהשיר רק ייגמר. בחירת שיר מאכזבת לפתוח עימו את האלבום החדש.

קליפ איתי

קפה שחור

לאחר שכבש מיליוני לבבות ישראלים בהופעתה מרגשת בטקס פתיחת יום העצמאות בהר הרצל, משחרר הצמד הבועט "קפה שחור חזק" ( אילק סהלו ואורי אלמו) סינגל חדש מאלבום חדש - "הנה זה קורה" ( מילים ולחן: אילק סבלו, אורי אלמו וגיא "ראף" גבריאל) , הממשיך בקו המחאתי אופטימי מציאותי של האלבום הקודם, אך מלבד טקסט מעולה ובועט, הצמד קופא על שמריו ונשמע אותו דבר כמו האלבום הקודם מבלי לחדש או להבריק במיוחד. פזמון חלש, אותו שטאנץ מוכר. שיר נחמד - לא מעבר לזה.

קפה שחור חזק

טליסמן

אם אתם מנותקים מהעולם, אז בוודאי שלא שמעתם על אחד השילובים החמים בימים אלה -טליסמאן (טל בן נון) , די ג'יי אונלי (גיל וינגרטן) והזמר עומרי סבח, שחרכו את תחנות הרדיו ( וגלגל"צ) עם המגה להיט "עד המדבר" שעט בצעדי ענק אל כיוון עשרת מליון הצפיות ביוטיוב, והשבוע ניסו לשחזר את ההצלחה עם "לאן שהרוח תיקח" ( מילים ולחן: טליסמאן ודי ג'יי אונלי) הנשמע בדיוק כפי ששיר טוב צריך להישמע: טקסט מונולוגי הסוחט את הישראליות עד תומה, ביט מדויק ושילוב קולות מנצח ומהנה שאין לו מפלט אחר מאשר להפוך לאחד מלהיטי הקיץ הקרוב!

רד טליסמן קליפ

הילה סעדה

ממתק השבוע שייך לסינגל החדש של היוצרת, זמרת ושחקנית הילה סעדה - "מטבעות של שוקולד" (מילים: הילה סעדה, לחן: הילה סעדה ויהלי סובול) - רוק ישראלי קיטשי, רומנטי, קליט ומתוק להפליא מתוך אלבום הבכורה של סעדה ( "לרוץ בתוך ענן", השקה ב-1.6 בצ'לסי הוטל, תל אביב) - סעדה לא מתיפייפת, לא מחפשת מיינסטרים או להיט ש"ישבור" את הרדיו אלא יוצרת מגובשת ומעודנת שנולדה לעשות מוסיקה ולהפיץ אותה לאוזנינו ובכך לתת ביטוי לכשרונה ונשמתה, ובשיר זה לא רק שהיא מוכיחה זאת, אלא היא גם מראה כי היא יודעת להיות רוקיסטית בועטת כשצריך. מתוק לי בלב ( ובפה).

הילה סעדה קליפ