עומר אדם, אלוני מור, יח"צ

האם זה השיר הגרוע ביותר של עומר אדם?

עומר אדם מביך, נסרין קדרי לא מתיימרת, אהובה עוזרי מהפנטת וזהבה בן עם בלדה מדהימה • סיכום חדשות המוזיקה הישראלית

  • פורסם ב:
  • 02/03/2016 11:12
  • |
  • עודכן ב:
  • 22/04/2016 13:16
  • |
  • כתבים:
  • דודי פטימר

עומר אדם

השבוע נפתח בשיעור משכיל במיוחד עם המורה עומר אדם שלימד אותנו "איך לא עושים להיט" בחמש דקות : לוקחים מוסיקת קרקס או סרט בורקס לא מוצלח, מוסיפים לה חריזות מאולצות ושטותניקיות כפי שהיינו חורזים בגן הילדים, מוסיפים לכך גימיק בדמות שיר נוסטלגי מוכר ("סיוון" של יגאל בשן) וקטע מעבר הזוי ברוסית ויוצא השיר - "שדות של תירוצים" ( מילים ולחן: מאור תיתון ואלעד טרבלסי) , סינגל חדש מאלבום חדש לאדם על אף שאין תירוץ אחד שיגרום לי לשמוע שוב פעם את השיר הזה.

 

ובטון יותר רציני, עומר מאד אכזב אותי הפעם: לאחר "אחרי כל השנים", הסינגל הקודם, הבוגר והלהיטי שלו, שהוכיח את עומר האיכותי שיודע לבחור היטב חומרים "גבוהים" ועם זאת לדבר לקהל בכנות ובסנטימנטים אופיניים לו, ציפיתי שהוא ימשיך בקו היותר רציני, אך במקום זאת קיבלנו את עומר הסטריאוטיפי שמנסה בכוח להמציא להיט קיץ ולא כל כך מצליח, נקסט.

 

 

 

לעוד כתבות שאולי יעניינו אתכם:

שי חי והקרקס הנודד עוזבים את העיר

"האחיות המוצלחות שלי": לא עוד סדרת בנות

 

 

 

 

עומר אדם קליפ

סקיי

הראפר הפרובוקטיבי רון "סקיי" נשר שחרר לאחרונה סינגל חדש - "רק היום" (בחייאת דינאק), אותו כתב והלחין עם כפיר צפריר. נשר, שאחראי ל"דובי גל", אחד הלהיטים הגדולים של אשתקד, מנסה להמציא את הגלגל מחדש ולשחזר את ההצלחה מחדש. אז מה יש לנו פה? חיקויים זולים ומגוחכים, דמויות מצוירות של שי חי (בכל זאת, צריך לרכב על גל פרסום של מישהו לא?), רפי גינת וסבתא תימניה וגימיק הזוי על בייגלה חם. שיר חסר משמעות שאפשר לוותר בקלות על העונג לשמוע אותו.

סקיי קליפ

נסקרין קדרי

מי שהצליחה להיכנס למקום החם של ליבי ולשמח אותו היא נסרין קדרי, שלקראת פסח שחררה סינגל חדש - "מילה אחת" ( מילים ולחן: חגי אוזן). מה שאני אוהב בנסרין, לפני הקול המלטף, זו העובדה שיש לה קו מנחה בו היא הולכת ולא מתיימרת להתחקות אחר להיטים אחרים, לא מתיימרת להיכנס לנישות בהן היא לא שוחה בטבעיות ומודעת לזה שטקסט טוב, לחן טוב ושירה מהלב יכולים לרקום שיר יפה בלי קשר לתקופה או גלים מוסיקלים חולפים.

נסרין קדרי קליפ

עוד הפתעה נעימה לנשמה הגישה לאוזניי אהובה עוזרי ( זוכרת פרס אקו"ם למפעל חיים) בשיר החדש שלה מאלבומה החדש - "בי נשבעתי" ( מילים ולחן: אהובה עוזרי) עם הזמרים דביר כהן עראקי ושירן אברהם. כשערב רב מוסיקלי, עושר כלי נגינה ויצירה שיוצאת מהנשמה חוברים יחד התוצאה היא חגיגה לאוזניים ולמיתרי הלב.

"יש מי שאוהב אותי" ( מילים ולחן: טל שגב) , גורסת זהבה בן בסינגל החדש שלה מאלבומה החדש. האמת שבן הפתיעה לטובה: אחרי שורה של סינגלים כושלים ומקרטעים שהוציאה לאחרונה, הבליחה זהבה עם בלדה נוגה, ענוגה ומרגשת - אין עוררין לכך שהיא אחת הווקאליסטיות המיוחדות בישראל, אין עוררין לכך שהיא אחת האחראיות הבלעדיות להשרשתה של המוסיקה הטורקית בישראל ואחת הזמרות המשפיעות בזמר הים תיכוני בניינטיז, אך זהבה של היום היא לא זהבה שרודפת אחרי להיט מדינה, אלא היא זהבה שיש לה את הקהל שלה, שאוהב את החומר הישן שלה (יותר מהחדש) וזה מה שבאופן אמביוולנטי משאיר אותה רלוונטית גם בימינו.

 

השיר החדש הוא הפתעה נעימה, איכותית ומענגת כי זהבה לא רק שנשמעת כמו זהבה שלמדנו להכיר ולאהוב, אלא מרגישים באמת כי היא מתכוונת לכל מילה שהיא שרה, מזדהה עם המילים ועם שיר כזה היא מוכנה שוב לחזור לצמרת הכוח הנשי במוסיקה הים תיכוני. שרק תמשיך כך! אוהב אותה!